Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır konusu internet ortamında sıklıkla araştırılan konulardan biri haline geldi. Halk arasında kızlık zarı olarak adlandırılan doku hymen adını taşır ve vajinanın yaklaşık olarak 1,5 cm ila 2 cm içerisinde bulunur. Orta bölümünde bir delik bulunan bu doku son derece kolay yırtılabilen bir yapıya sahiptir.

Kızlık zarı bozulmasının en önemli belirtisi kanamadır. Kızlık zarı bozulduğunda veya zedelendiğinde hemen kanama gelir. Kanamanın miktarı ve süresi kızlık zarının çeşidine göre değişir. Kızlık zarı kanaması birkaç damla şeklinde az da olabilir veya adet şeklinde 2-3 gün de sürebilir.

Aynı zamanda diğer dokulardan farklı olarak kızlık zarının kendiliğinden iyileşmeyen bir yapıda olduğunu da belirtebiliriz. Fakat bekaret zarının bozulduğu nasıl anlaşılır konusuyla ilgili olarak bu dokunun dikilebildiği bilgisini de aktarmak gerekir. Kızlık zarı dikimi işlemi geçici ya da kalıcı olarak 2 farklı şekilde yapılabiliyor.

Genç kızların da sıklıkla yanıtını merak ettiği kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu genellikle mastürbasyon sonrasında ya da vajinaya bir darbe alınması gibi durumlarda gündeme geliyor. Zira bu iki durum da kızlık zarının bütünlüğünü kaybetmesine neden olabilir. Ancak net bir yanıt için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene olmanız gereklidir. Kızlık zarında yırtılma meydana geldiğinde çoğunlukla hafif düzeyde ve kısa süreli bir kanama olur.

Kızlık Zarı Bozulmasının Belirtileri

Kızlık zarının bozulmasının belirtileri

Cinsel ilişki esnasında penisin vajinaya tam olarak girmemesi de kızlık zarında yırtılmaya neden olabilir ve bu durumda kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu gündeme gelir. Kızlık zarı bozulmasının belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hafif ve kısa süreli kanama
 • Kasıklarda hafif düzeyde ağrı
 • Vajina içinde hafif batma ya da yanma hissi

Bu 3 belirti aynı anda ortaya çıkabildiği gibi kızlık zarının bozulması hiç belirti vermeyebilir. Özellikle damarlanmanın çok az olduğu hymen dokusunda yırtılma olması halinde kanama olmayabiliyor. Dolayısıyla bekaret zarının bozulduğu nasıl anlaşılır sorusunun en net yanıtı olan ‘kanama’ belirtisi ortaya çıkmayabiliyor. Kimi zaman kanama bir damladan bile az oluyor ve kadın tarafından bu kan fark edilmeyebiliyor.

Kasıklarda görülen hafif ağrı ise ender yaşanan belirtiler arasında yer aldığından kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusuna verilebilecek ilk yanıt ağrı olmuyor. Tüm bunlar dışında hymen dokusunun bütünlüğünü kaybedip kaybetmediğine dair bir belirti ortaya çıkmıyor. Kesin bir bilgi almak isteyenler, kızlık zarı muayenesi için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşebilir. Muayene sonrasında tarafınıza net bir bilgi verilebilir.

Okumanızı öneririz –> Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır

Özellikle kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır konusunda endişeye kapılanlar, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene edilebilir ve bu sayede kızlık zarının bütünlüğünü kaybedip kaybetmediği bu muayene ile anlaşılabilir. Muayenenin son derece kısa sürdüğünü ve aynı zamanda herhangi bir acı ya da ağrı hissine sebebiyet vermediğini belirtmek gerekir. Bu konuda endişe yaşamadan muayene için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Muayene esnasında bekaret zarının bozulduğu nasıl anlaşılır konusunda da kısa bir açıklama yapalım. Hastanın jinekolojik muayene için tasarlanan masaya yatması istenir. Bu muayene için herhangi bir cihaz kullanımına gerek olmaz ve aynı zamanda vajina içerisine herhangi bir tıbbi alet konmaz. Halk arasında, yapılan bu muayenenin acı verdiği şeklinde yanlış bir inanış olabiliyor. Bu nedenle kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır düşüncesi, kadınların farklı yöntem arayışına girmesine sebebiyet verebiliyor.

Kişinin kendi kendine tespit edemeyeceği, kızlık zarlarının çeşitliliği ve yapı farklılıkları nedeni ile durumdan asla emin olamayacağı için bu muayene uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Kızlık zarı bozulduğu zaman kanama olabilmekle beraber, gözle görülemeyecek kadar az geldiği ya da esneklik nedeni ile bozulmadığı durumlar olabilmektedir. Yaklaşık 10 dakika süren bir muayene ile bu durumdan uzman hekim yardımıyla emin olabilirsiniz… Dr. Barış Korkmaz

Kızlık zarı, yapılan muayenede kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından çıplak gözle görülebilen bir dokudur. Bazı kadınlarda hymen dokusu daha içte yer alabiliyor. Bu durumda hastadan ıkınması istenir ve böylelikle zar olarak tabir edilen doku doktor tarafından görülmeye çalışılır. Yaklaşık olarak 5 dakika gibi kısa bir sürede muayene işlemi tamamlanır ve kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu da yanıtlanmış olur.

Ancak muayene ile kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır konusunda altının çizilmesi gereken bir faktör bulunuyor. 18 yaşın altında olan kadınlarda muayenenin yapılabilmesi için ebeveynlerinden birinin de bulunuyor olması gerekiyor. 18 yaşın üstünde olan kadınlarda ise muayene talebinde bulunulması yeterlidir.  Aynı zamanda bu muayene için gelen hastaların bilgilerinin ve muayene sonucunun da kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmadığını, gizli tutulduğunu belirtmekte fayda var. Resmi kurumlar da dahil olmak üzere herhangi bir kişi ya da kurumla bilgi paylaşımı yapılmaz.

Kaç çeşit kızlık zarı olduğunu merak ediyorsan aşağıdaki linkte tıklamanızı öneririz.
Tıkla öğren –> Kızlık zarı şekilleri

Kızlık Zarı Çıplak Gözle Görülür mü?

Kızlık zarı çıplak gözle görülür mü

Kızlık zarının yırtıldığına dair bir şüphesi olanlar ve kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusuna yanıt arayanların en çok merak ettiği unsurlardan biri de bu dokunun çıplak gözle görünüp görünmediğidir. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan muayene ile kızlık zarı çıplak gözle görünebilir. Ancak sizin ayna ile bu dokuyu görmeye çalışmanız ve yırtılıp yırtılmadığını anlamanız beyhude bir çabadan öteye gitmeyecektir.

Öncelikle bekaret zarının bozulduğu nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı ayna ile vajina içerisini görmeye çalışmanız değildir. Hymen dokusunun ortasında adet kanının ve vajinal sıvıların aktığı bir delik bulunur ve aynı zamanda bu doku her kadında aynı formda değildir. Ayna yardımı ile vajina içerisine baktığınızda gördüğünüz herhangi bir dokunun kızlık zarı dokusu olduğunu düşünebilirsiniz ve yanılabilirsiniz. Aynı zamanda sizin yırtılmış olduğunu düşündüğünüz kızlık zarı dokusu aslında bütünlüğünü koruyor olabilir ve bu konuda da yanılabilirsiniz.

Bununla birlikte bekaret zarının bozulduğu nasıl anlaşılır düşüncesiyle kadınların parmakları ile hymen dokusunu kontrol etmeye çalışmaları da sık karşılaşılan durumlardan biridir. Bu yöntem sakıncalıdır ve aslında yırtılmamış olan kızlık zarının sizin parmağınızla yırtılmasına neden olabilir.

Kızlık zarının vajinanın çok fazla içinde olmadığını, sadece 1,5 cm ila 2 cm iç kısmında bulunduğunu yeniden hatırlatalım. Parmağınızla kontrol etmeye çalışmamalı, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından muayene için randevu almalısınız. Yani kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı kişinin vajina içerisinde doku kontrolü yapması değildir.

Bilginiz olsun –> Kızlık zarı zedelenmesi

Kızlık Zarı İlk Cinsel İlişkide Mutlaka Kanar mı?

Kızlık zarı ilk cinsel ilişkide kanar mı

Kadınların % 44’ünde ilk cinsel ilişkide kızlık zarında kanama meydana gelmiyor. Bu nedenle ‘kızlık zarı ilk cinsel ilişkide mutlaka kanar’ şeklindeki ifade yanıltıcı olacaktır. Özellikle kızlık zarının esnek bir yapıya sahip olması, cinsel ilişkide yırtılmamasına neden oluyor ve dolayısıyla kanama meydana gelmiyor.

Bu durumda kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu devreye giriyor ve yine rotanızı bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına çevirmeniz gerekiyor. Kanama olmamasının bir diğer nedeni de dokuda damarlanmanın olmaması ya da çok az düzeyde olmasıdır. Cinsel ilişkiye karşın kanama olmadığında, kanama olmadan bekaret zarınınbozulduğu nasıl anlaşılır sorusu akıllara geliyor. Muayene olarak kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlayabilirsiniz.

İlk Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Bu arada kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu ile birlikte kanama süresi de merak ediliyor. Kanamanın 1 ila 2 gün içerisinde durduğunu ve kanın renginin pembe, kırmızı ya da kahverengiye yakın bir renk olabileceğini belirtelim. Kanama 1 ya da en fazla 2 pedi dolduracak miktarda olur. Ender olarak kanamanın hafif düzeyde olmak kaydıyla 3 güne kadar uzayabildiğini söyleyebiliriz.

Mastürbasyon Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

Mastürbasyon esnasında kızlık zarı yırtılabilir. Parmağın ya da bir cismin vajinanın 1,5 cm içerisine girmesi hymen dokusunun yırtılması için yeterli olabiliyor ve dolayısıyla kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu da gündeme geliyor. Zira toplumda kızlık zarının cinsel ilişki dışında yırtılmasının nedenleri arasında en yaygın görülen sebep, mastürbasyondur.

Sıkça Sorulan Sorular

Alanında uzman bir jinekolog, jinekolojik muayene de kızlık zarının yapısını inceleyerek bozulup bozulmadığını anlayabilir.
Maalesef evde kendiniz ayna karşısında kızlık zarınıza bakarak bir tanı koyamazsınız. Çünkü kızlık zarının anatomik yapısı gereği çentikli olabilir. Bu çentikler size zar yapısının bozulduğu anlamını çıkartmaz.
Kızlık zarının bozulmasının en önemli belirtisi genellikle ilişki sonrası kan gelmesidir. Lakin her cinsel birleşmede kan gelecek diye bir husu yoktur. Bazı zar yapıları esnektir.
Maalesef çıplak gözle bakarak zar yapısının bozulup bozulmadığını anlamanız mümkün değildir.
Aynadan baktığınız zaman vajina dudaklarınızı hafifçe iki yana ayırarak zar yapınızı görebilirsiniz.
Kızlık zarı bozulduktan bir kaç gün sonra zar yapınız kendiliğinden iyileşecektir.
Zedelenme miktarına göre değişir, eğer az bir zedelenme olmuş ve zar yapınız genel itibari ile iyi durumdaysa kanama tekrar olacaktır. Lakin aşırı bir zedelenme olmuşsa ve zar yapınız ciddi anlamda zarar görmüşse tekrar kanama ya az olur yada hiç olmayabilir.

 

Okumanızı önerdiğimiz diğer makalemiz:
Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır

 

Konu ile alakalı dış kaynaklar:
https://www.teenvogue.com/story/facts-about-hymen-and-virginity

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

563 Yorum

 1. Hocam çok utanıyorum ama söylemezsem de öğrenenem Hocam ben duşta mastürbasyon yaparken ani bi hareketle elimi yukarıya çektim ve de bunun sonucunda ise kanama oldu ama ondan sonra kanama sadece 5 dk sürdü sizce kızlık zarım bozulmuş mudur

  1. Zedelenmişte olabilir bozulmuşta nasıl bir hareketle çarptığınızı tam bilmediğim için en sağlıklısı bir muayene olmanızdır.

     1. Mrb hocam. Size bi sorum olucak kadin dogum doktoru devlet hastanesinde. Bi kiz 20yasindaysa. Reşitse kendi isteğiyle muane olmak icin muane oldysa devlet hastanesindeki kadin dogum doktorunun muane yapma yetkisi varmidir mahkeme olmadan. Hasta reşit ise kendi istegiyle gityse cok onemli

     2. Neden muayene olmasın? Muayene olmak için mahkeme kararı mı gerekiyor?

     3. Aynn hocam haklisiniz. Karar gerekmiyor cunku reşitim. Bi doktor bunun utanilacak bisey oldgunu soyledide. Binevi hakaret. Soru sormustum siteden utanmaliymisim kendimden kazaylada bozulan oluyo supeyle gitip. Baktirmak ayip deyil. Kendisi. Dikiyo. Bbn muane etirince kadinmisim. Utanmaliymişim. Da ondan soyledim kusura bkmyin. HocM. Sizde. Sordgum icin sryu

 2. Hocam sivilcelerim çok fazla çıktı. Kadın doğuma yönlendirilme ihtimalim büyük. Ailemle gideceğim kadın doğumcu da ailemden biri. Bakireyim diyeceğim o da ultrason ile bakacak ama baktı diyelim göreceği bir şeyle anlaması imkanlı mu ? Yani bakıp demeyedebilir ama bilinsin istemiyorum o da bilsin istemem yani bakıp görebileceği bir şey var mı ultrasonla ?

   1. Hocam normalden biraz genis ama kalın denilmesi. Esnek oldugunumu gosteriyo yoksa. Normal delikten biraz genis ama kalın oldugu icin kanar. Anlaminimi taşıyo doktor sadece bunu soyledi. Fazla soru soramadim sanirim. Gerek duymadi oda cevaplamaya ne soruyon biseyin yok dedi lutfen. Ne anlama geliyo yorumu esnekmi

    1. Sizi muayene eden doktora aklınızda ki tüm soruları sorabiliyor olmanız gerekir. Ben sizi muayene etmediğim için size net ve sağlıklı bir cevap vermem doğru olmayacaktır.

     1. Tmda normalden biraz genis ama kalin. Nasil oldugunu. Soyluyo kanarmi

 3. Merhaba hocam ben kızlık zarımın hangisi olduğunu açıkçası anlayamadım ortada bir delik var adet kanı oradan geliyor onun dışında kalın yuvarlak bir et parçası görüyorum ve doktora gitmeye çekiniyorum çok sık ağrım oluyor herhangi bir birlikteliğim olmadı mastürbasyon yaptım birkaç kere ama parmak sokmak gibi birşey asla olmadı bu durumda kızlık zarı bozulmuş olabilir mi ?

  1. Kızlık zarının durumunu sadece muayeneyle anlayabiliriz, buradan bazen tahminde bulunmak her zaman doğru sonuç vermeyebilir.

 4. Hocam ben merak ettiğimden idrar deliğime çubuk sokmuştum ama çıkarıyoken kan geldi ve 2-3 gün tuvaletimi yaparken çok canım yandı. Kan geldiği için soruyorum sizce kızlığım bozulmuş mudur? Yorumunuza göre jinekoloğa gidicem lütfen tedavi edilmeli demeyin:)

   1. Hocam ben merak ettiğimden idrar deliğime çubuk sokmuştum ama çıkarıyoken kan geldi ve 2-3 gün tuvaletimi yaparken çok canım yandı. Kan geldiği için soruyorum sizce kızlığım bozulmuş mudur? Yorumunuza göre jinekoloğa gidicem lütfen tedavi edilmeli demeyin:) hocam ben bunu sordum siz kontrol edilmeli dediniz yani bozulmuş olma ihtimali mi var? Lütfen bana bozulmuş olabilceğini düşünüyosanız yüzde kaç ihtimal olduğunu da söyler misiniz tahmini olarak:))))

    1. Muayene olmanız gerekiyor. Hem jinekolojik hem psikiyatrik. İdrar deliğine çubuk sokmak çok sağlıklı bir davranış değil

 5. Hocam merhaba duhule müsait kızlık zarı dediğimiz ilişkiye yırtık anlamı öı taşıyor yada bu bir zar tipi midir

   1. Peki hocam zar da bir kıvrım var v şeklinde zarın diğer kısmıyla birleşiyor fakat v şeklinde birleşiyor bu bir çentik mi onu pek anlayamadım

 6. Merhaba hocam masaj yaparak mastübrasyon yapmak kizlik zarini yırtarmı içinne herhangi bir madde koymasaak

   1. Hocam merhaba ben havlu üzerinde şiddetli bir şekilde yapıyordum ama üzerimde pijama vardı sonrasinda hafif kanama oldu idrar ederken de aşırı yanma oluyor bakirelige veya farklı bir yerde zedelenme olmuş mudur

   2. Mrb hocam samimiyetinize güvenerek hep soru soruyorum sizden aldığım bilgiler bicok kiza yardmcı oldu arkadaslarima tavsiyelernz uzerine tum korkularndan gectiler gercekten cok tesekur ederim ve sorumda zarımın deligin kenar kısımları iç dudaklara yapisiyo zarımın saat 1ve 2yonu tam ayni izzada 10 ve11 yonu tam 12yonunde kalıntı yok ve satv12 yönünde kalıntı yerine ucu sivri küçuķ ice dogru giden et var yani zar satt 6yönü tam yine aynı şekilde sat 9 ve 3 4ve 8 yönü tam ayni sekilde 7ve 5te tam bu satt kadarlari birbine bağlı ve tam.kapandiginda soğan cücugu gibi sekli oluyo 3mm çapında delik var doktor soru sorduğumda crensetct tip oldugunu soylemisti yani yazi gonderdi sizce dogrumu lutfen iyi okuyun umarım açıklayıcı olmuşumdur

 7. Merhaba hocam ben henuz 18 yaşındayım ve ilişkiye filan girmedim yorumlardan okuduğuma göre idrar deliği ile kizlik zari arasında et olmasi gerekiyormuş bende yok oylee direk kizlik zarim ile idrar deliğim bitişik ve deligimde biraz genis ben fotolardaki hic birine benzetemedim kizlik zarim bozulmuşmudur kadin doğum polikinigine gitsem kızlık zari muaynesi yaparlar mi yasak mi yapmasi??

    1. Baris hocam mrblar yirtik zar yani deliginin kenar kisimlari kapanirmi kendiliginden her yer esit olmak uzere zar kapali gozukurmu hangi yapida olursa olsun tesekurler biraz merakliyim fatkindayim arastirma yapiyorum saolun cevaldgnz icin😊😊😊

 8. İyi günler doktor bey benim sorum şu, ben sadece mastürbasyon yapıyorum 19 yaşındayım içeriye parmağım diisnda hiçbir cisim veya penis girmedi sadece bir defasında erkek arkadaşımla bir sürtünme oldu ve biraz da o parmakladi onun dışında da sadece kendi parmağım girdi. İlk yaptığımda da girmişti önceleri parmagimin yarısını sokuyordum daha sonra sonuna kadar yaptım daha sonrasında ise iki parmağımla da yaptım ama yarısıni sokunca açıyor onun için daha ileriye gitmiyorum fakat tek parmağınla yapınca sonuna kadar gidebiliyor. Ve hiçbir zaman hiçbir şekilde kanama, yanma, ağrı, kahverengi sıvı filan gelmedi. Anlattigimdan yola çıkarak sanırım çok hassas bir dokuya sahip olduğu için ilk yaptığımda yırtılmıştir diye düşünüyorum çünkü iki parmağımı da yarısına kadar sokabiliyorum fikriniz nedir öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkürler :)

 9. Hocam merhaba acil bakarsanız sevinirim sevgilimle defalarca ilişkiye girdik ve kanama olmadı daha sonraki günlerde sadece parmaklayınca kan geldi bunun sebebi ne olabilir

   1. Hocam cok mesaj atyorum farkindayim ama arastirma yapiyorum oyuzden kbmyin vardgim sonuclarda interte 12cesit var ama uzmnlar encok gorulrn diyolar bn internete bicok seklini gordum fakat ayni 12cesit ama yarimayin bicok sekli var yarim ay zarda misal yarim ay delik genis zar ince kimi delik yine yarim ay cok yukarda kimisi sadece yarim ay ama hic et yok kimisi kocaman ama yine yarim ay deligi bu yalintici olmuyomu sadece buda deyil ara bölmeli olan zarinda k bisuru sekli var farkli acilrda yukarda kalin etli 2delik yada sadece kocaman 2delik et yok doktorlar 12cesiti paylasiyor iste kanarlar diye yanlitici deyilmi cunku ornek yarim ay .. ama bu yapinin onlarca sekli var kanama olur diyolar yarimayda ama delik cok genis zar ince bi dusunun lutfen okuyun bunu bnim disimda bicok kisi bunun sadece farkinda deyil insanlarin genc kizlarin kafasini karistiranda bu deyil oyuzden kimi doktora guvenmiyorum okucaginizi biliyorum tedekurler

    1. Kızlık zarının normal olup olmadığını siz kendiniz anlayamazsınız bir uzmanın görmesi gerekiyor.

 10. Hocam ben nişanlımla bi kaç sorun yaşadım doktorada gittim kızlık zarımın bozulmadığını söyledi ama nişanlım benle doktora gelmek istemediği için sonucu söylediğim zamanda inanmadı sorun olmadığına dair rapor veya ufak bir belge gibi bişey almak istiyorum ama bilmiyorum nasıl alınıyor özel hastane yada devlet hastanelerinde anlık olarak alabilir miyim nerden alabilirim bi yol gösterirseniz çok sevinirim

   1. Benim sorum zarimin delik kenarlariinin sag tarafi yukari dogru uzaniyo sol tarafi yine idrar deliginin altina kadar yukari dogru ortasindda ucu sivri bi et var bunun esneklikle bi ilgisi varmi yada anotomik ypisimi

 11. Merhaba hocam Bn erkek arkadaşımla ilişkiye girdim aradan 10 dakika geçmeden adet oldum yardımcı olur musunuz? Dikim fiyatini öğrenebilirmiyim

  1. Merhabalar öncelikle endişenizi anlıyorum sorunuzun detaylarını ve fiyat bilgisini mail adresinize yolladım.

   1. Mrb dudaklari acip bakmak zarar verirmi gunde 15kez baksak bile icine bisey sokmadan sadece bu sekilde bakmak

     1. Mrblr esnek dediginiz zar tipleri deligi kucuk olan ıknnca biraz genisleyen zarlarmidir yoksa dudaklari actiginizda buyuk ve purusuz olan zarmi kola kapagi gibi buyuklugu tesekurler

    1. Merhabalar tabi ki kalıcı kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi ve ameliyat fiyatını mail adresinize gönderim sağladım.

 12. Hocam merhaba,
  Vajinam çok kaşınıyor, baktığımda sanırım üs tarafta bir yırtıklık var ama vajinamın içi değil. Kimseyle ilişkiye girmedim, mast yaptım ama hiç bişey sokmadım zorlamadım, kan geldi mi görmedim bilmiyorum. Neden kaşınıyo olabilir yardım eder misiniz

   1. Hocam doktor bana muane etiginde dediki esnek deyil ama esnek olan zari sordugumda kizlik zarinin ortasinsaki bosluk pipinden kalinligi buyukse zar esnektir dedi bosluk pipi nedir yani aciklasaniz

    1. Aslında muayene eden doktor gayet açıklamış. İlişkiye gireceğiniz zaman partnerinizin cinsel organı inceyse ve küçükse sizin de kızlık zarınız esnekse zarınızda yırtılma olmayabilir demek istemiş.

     1. Penis kalin ve ikinncda en fazla bi parmagimin ortasindaki bi cizgi gibi oluyo penisde 2kati kanama yirtilma olurmu ayrca yapim yuvarlak deyil

  1. erkek arkadaşımla ilişkiye giricem reşit değilim kontrole ailem olmadan gidebilir miyim bir de fiyat

 13. İyi günler 3 aylık evliyim. Vajinismus için terapi görüyorum. Doktorumuz ben söylemeden deneme yapmayın Ama sevişme yapabilirsiniz dedi birkaç gün önce sevişme sırasında farklı bi pozisyon da eşim farkında olmadan hızlı bi şekilde girdi ben o acıyla onu ittim. Ama baktığımda kan geldi ve batma yanma hissi vardı büyük ihtimalle zarım yırtıldı. Ama şuan 2 inciyi denemeye korkuyorum o ilk anki acıyı tekrar Yaşar mıyım doktor bey. Çünkü eşimden kaçıyorum 2 inci acıyacak diye o da üzülüyor bu duruma. Cevap verirseniz çok memnun olurum

   1. Hocam nişanlım parmağını sonuna kadar sokuyor ve zarı hissetmiyor sanki zar yok gibi

    1. Arkadaşınız bunu anlayamaz, zar yapınız esnek olabilir. Uzman bir jinekolog muayene sonucu doğru tanı olacaktır.

  1. Hocam şimdi biz erkek arkadaşımla öpüştük sadece vajinal alana herhangi bsiey sokma olmadı sadece okşama oldu ve ertesi gün kanama geldi ben normal âdet kanaması sandım ve bir pedi doldurmadi acaba bozulma gibi herhangi bişey var mıdır???

    1. Mrb adet doneminn 5nci gunu hafif cok az damla kanama varken iliskiye girsek bakireysek eger ama zarimiz esnekse kanamamiz olur adetin 5ncigununden dolayi bu sizce kizlik zarim esnek korkusu yasayan kizlara iyi gelmezmi hem sevdgi adamlar karsinda vicdan azabi cekmezler cunku karsindaki insanlar onu canindan cok sevseler dahi beyinlerine giren kandan dolayi yanlis dusunuyolar bizde esnekligi aciklayamiyoruz peki adetin 5nci gunu beli etmeyecek sekilde kan geliyosa
     farkedilmicek kadar kanama gelirmi iliskiye girersek

 14. Hocam merhaba. Ben sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadım. İçeri girmek için erkek arkadaşım zorladı. O esnada peçeteyle yoklarken minik pembe bir kanama geldi. Ertesi gün de aynı şekilde oldu azaldı bitti. Üzerinden 2 sene geçti cesaretimi toplayıp muayene oldum. Doktorum bozulma olmadığını söyledi. Yakın zamanda tekrar bir yakınlaşmam oldu, canım çok yandı ama bir kanama görmedim Sizce doktorun yanılma payı var mıdır?

 15. Merhaba bizim bi mahkemelik olayınız var komşumun oğlunun kız arkadaşı daha önceden başka bir erkekle birlikte olup kızlığı bozulmuş ama komşumun oğlunu mahkemeye verdi sen bozdun diye bu nasıl ispatlanır varmi bir yolu tıpta

   1. Hocam sepsaht yari bolmeli kizlik zarinin esnek olma ihtimali vrmi yoksa kolay yirtilirmi ilk iliskide nekadar kan gelir

   2. bi kizlik zari deliginin yani esnek sayilmamasi olmamasi icin nekadar genislikte olmasi gerekir esnek olmayan zarin deligi nekadar genisliktedir

    1. Kızlık zarının belli bir standardı yoktur. Esnek yada hasarlı olduğunu anlamanın tek yolu muayene olmanız.

     1. Mrb bn bacaklarimi dolaba yasliyorum ayna karsinda aciyorum dudaklari bacaklar yukari dogru dudaksi uzun ve dar bi delik goruyorum ama tuvalete oturr gibi comelerk bktgmda normal parmak cizgim gibi delik yuvarlak cevresindeki eti cokk goruyorum neden boyle oluyoki tamm tani koyamm ama frkli gozukmmmsi gerek

     2. Siz hasta olarak zaten tanı koyamazsınız. Tanı bir hekim tarafından konulur. Bu açıdan bir kadın doğum uzmanına müracaat etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 16. Hocam kızlık zarım buruşuk duruyor bu yapısı ile ilgili midir?
  Ve yırtılmış olan zar buruşuk durabilir mii

  1. Kızlık zarının standart bir yapısı yok muayene etmeden bozulup bozulmadığını bilemeyiz.

   1. Hocam aynayla baktigimizda zarin degisik gorrunmesinin sebebi ayna olabirmi yada oturus pozisyonu dogru deyilse kizlik zarinin gorundugu yapidan degisik gorunmesi gibi bi durum gerceklesebilirmi

    1. Kızlık zarının durumunu muayene etmeden bilemeyiz siz bu şekilde anlayamazsınız bunu.

     1. Eger bi zar esnekse ama zar dokusu inceyse yirtilip kanama ihtimali varmi yada esnek olupta yurtilan zarda kan gelirmi

   2. Hocam merak etigim tek seyy kizlik zarinda bi kenarda yirtik olsa dahi geri tamamen kapanmaz deyilmi yani kavuşmaz

     1. Demek istedigim hani deligin tam.kapannmamasinin sonucunda yirtik mi vardir baska bi doktor boyle demisti yani yirtik zar tekrar kavusup tam kapanmaz diye

     2. Yırtılan veya zarar gören zar dokusu kendi kendine kapanmaz. Muayene olduğunuz doktor bey doğru demiş.

   3. Hocam kizlik zarinin kapanan kenarlari tam kapaniyosa yirtik olma ihtimali varmi bide bi doktor bana deligin ortasindan inen et parcasinin yari bolmeli oldugunu soyledi dogrumu bu

    1. Merhaba hocam erkek arkadaşımla bi sürtüne yaşadık ve çok az bi şekilde içine girdi girdiği gibide çıktı bu olay yaşanmadan öncede akşam banyo yapmıştım adetim yeni bitmişti hafih rahverengi gibi bişey vardı o sürtünme sonrasında da kan gibi kahve rengi bi kaç damla bişey gördüm sizce kızlık zarım bozulmuşmudur

 17. Doktor bey merhaba. Soruma cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz. Dün erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik fakat erkek arkadaşım penisin başını vajinaya getirerek bu şekilde biraz baskı uyguladı. Ben kendimi çok kastım. Baskı sırasında acı da duydum ama kendimi çok kastığım içindi. Böyle 3-5 dakika sürdükten sonra bozuldu mu diye çok baktım oturur pozisyonda bekledim ama herhangi bir kan veya leke gelmedi. Gece boyu da bir şey yoktu fakat şimdi yani yaklaşık 12 saat sonra iç çamaşırımda bozuk para büyüklüğünde kahverengi bir leke gördüm.Panik oldum peçeteyle iyice silmeye çalıştım devamı gelecek mi diye. Peçeteye nokta şeklinde açık pembe çok minik tanecik şeklinde lekeler geldi. Şimdi de iç çamaşırımda kahverengi sanki pıhtılaşmış gibi leke ve açık pembe ile karışmış tuhaf bir şeke var. Kan gibi değil ama adet bitimindeki avuç içi kadar olan somonumdu kahvemsi leke gibi. Sizce kızlık zarım yırtılmış mıdır?

  1. Baskının şiddetini bilmediğimiz için kızlık zarınızın durumunu tahmin üzerine anlamam mümkün değil, sizin muayene olmanız gerekir.

   1. Eger bi zar esnekse esnek olmasinin belirtileri nelerdir yada deligi en fazla nekaddar genislikte olur bnimki parmak girer ikinnccaa anca parmagin girecegi kadar oluyo

    1. Esnek kızlık zarı bu şekilde anlaşılmaz. Bir kadın doğum uzmanı tarafımdan muayene olmanız gerekiyor.

     1. Mrb bn surekli dudaklri acip bkyorum gunde 30kez vrdr takinti olmuss lutfen yrdim edin busekilde yirtilormi hic bisey sokmadan ve agri kasiklrda batma hisi diyelim bunlrin olmsnn tek sebbi kizlik zari yirtikligimidir

     2. Kızlık zarının durumunu muayene etmeden bilemeyiz.

  2. Merhaba benim sorum şu olacak. Cinsel ilişkide erkek zarı hissedebilirmi yoksa sadece kanın gelmesiyle mi anlayabilir. Ben yapıcı kızlık zarı kullandım kendim denemek için ve kan gekdi ancak bunu erkek arkadaşımda kullansam sadece gelen kan ile bakire olduğumu düşünürmü? Yoksa sadece kan yeterli değilmi?

   1. Erkek cinsel ilişkide kızlık zarını her zaman hissetmeyebilir. Kullanılan yapay zarlar işinizi görebilir fakat kullanırken işe yarayacağından emin olamazsınız.

 18. hocam merhabalar ben çok fazla motübürasyon yapıyorum ve parmak bile sokuyorum vajinama bu arada zevk suyumda çok oluyo sürekli istek oluyo bende kendime hakim olamıyorum bağümlılık gibi bişey yaptı ve bu 12 yaşımdan beri sürüyo ben ise 18e girecem sevgilimde var evlenecez o bişey bilmiyo benim yaptıklarım hakkında kızlılık zarını benanlamıyorum aynadan bakınca rica etsem tarif eder misiniz…teşekkürler şimdiden

 19. Hocam adetimin ilk gecesideydim surekli cok agrli sancimm oldu aksam uyuyamafim kendimi kastgmda vajinamda yanma oluyo adetliykn kasmasamda oluyo nedenii iltapmidir soguk algnlgii enfksyon kizlik zara zarari olurmu

   1. Nasilyani sadee ictenn yanmaa hisediyomm gecen ultrsyona bktgnda doktorr idrr yolu enfksyonu dedi ondn dolyi olmazmi

   2. Mrb hocam her kizlik zarinda dogrusu normal kizlik zarinda ıkınnca genişlemesi normalmidir her zarda olurmu yada normal bi durumu bide kizlik zari sekli soguk ve sicakta degisik gozukurmu

  1. Bir sualim var.hec kimle bir yerde olmamisam.Birdefe yoxlamaq ucun dis sotkasini saldim girdi sora getmedi.yeni berk itelemedim iceri.Deyirsiz 1 2sm iceride olur.dis sotkasida 1 2sm olar.bosluga giren kimi girdi.Ureyime supe dusub bakire deyilem deye?

  1. Her kızlık zarının yapısı farklıdır kanar veya kanamaz diyemem muayene olup yapısını incelemek gerekir.

   1. Hocam ya bn dudaklari actgmdaaa idrar deliginn icinde oldugu kalem ucu gibi sivri kalin et goruyorumm bu et deligin icine dogru gdyo bu nedir

    1. Anatomik yapısıda olabilir veya o bölgede farklı bir durumda olabilir görmeden yoruma dayalı birşey diyemem. Rahatsızlık veriyorsa ağrı varsa jinekologa görünebilirsiniz.

     1. Hayır tabi ki de kızlık zarı vajinanın 1-2 cm içinde olur. İdrar deliğinde değildir.

     2. HocM sorum su olckti normal kizlik zarinin 1den fzla sekli olurmu yani sadece normalin oburleri disinda bide 12cesit var dyosunuzya kizlik zarinin bu 12cesiden biri olmamasi mumkunmu yani farkli cikarmi kizlik zari

     3. Bunun cevabını muayene etmeden bilemeyiz ki hangi çeşitten biri olduğunun.

     4. Hocam hastalari muane etiginizde zar deligini elerinizlemi actiriyorsunuz yoksa hasta ikinarakmi aciyo e ozmnda sekli farkli gorunmezmi muane olucM korkuyorum

   2. Merhaba doktor bey benim
    Sorularım şunlar birinicisi 21 yaşındayım devlet hastanesinde kadın doğuma gidersem baktırabilir miyim bir sorun olur mu kızlık zarıma ikinci sorum kızlık zarının bozulmadığı adetin ağrılı geçmesinden anlaşılır mı rahimde ve yumurtalıkta hiçbir şekilde kist veya başka bir şey yok yumurtalıklarım gayet sağlıklı ama adetim çok ağrılı geçiyor bozulup bozulmadığı ordan anlaşılır mı ve son sorum da fimbrial hymen sanırım baktığımda şekil olarak düz ona benzettim ve çentikleri var yani ıkındığımda açılıyor normal olarak bu çentik dediklerimde üst üste katman gibi duruyor. Öyle bir yapı var mı yoksa bozulmuş olma olasılığı var mı böyle bir yapıda? Teşekkür ederim şimdiden

    1. Kızlık zarı için özel muayenehaneye gidin sorularınızı muayene sonrası detaylı olarak cevaplandıracaklardır.

     1. Yani hocam interneteki 12cesit gorulmus olanlar oldugu icin mi 12 diyolar bide centikli kizlik zari dogustansa kanama olurmu ilkinde

     2. En çok bilinen ve tanımlananlar olduğu için desek daha doğru olur evet. Evet kızlık zarlarında çentik olabilir anatomik yapısal olarak.

     3. Hocam demisiniz ya dudaklari hafifce ikiyana kaydirarak yapinizi gorebilrsiniz diyee peki hangi pozisyonda tuvalete otrr gibimi

     4. Mrb adet diyelimki bakireyiz bekaret bozuldu yada hic iliski yapmadik peki adet duzeni degisirmi eger yirtiksa yoksa herzmnkigibimi gelir suresi

     5. Kızlık Zarı ile adet düzeninin bir ilgisi yok. Sonuçta Kızlık Zarı dediğimiz şey vajina girişindeki bir doku katlantısıdır.

   3. Hocam acil surekli dustugum ani hatrlyip bozukmu dyorumm aynayla bktgmda cok ileridee ama ıkinrsam kapaniyo tekrar nefes alirsam aciliyo ama uzunnn cizgi gibi delik var yuvrlk deyil yirtikmi lutfen ailemi dusunemiyorum cok namus kavramndalar hic masturbsyon bile ypmdgim hldee dusdugum icin kimseye bsey anltmyorym korkyorumm bkeresindee anem neyee bkyosun dedi bnde akntim vr dedimmm seni muaneye goturrumm dedii kndme olan guvenim yikildi kndmi surekli suclu hisediyorumm korkuyorumm yardim edin osekilde gorunmesiinormalmi

   4. Hocam kizlik zari deligininn ortasindaa hata deligin kapladigi et varr zeytinden buyukkk et penisin girmesinimi engelerr yanii bakireysekk dar olmsnn sebbbi omudur

    1. Kızlık zarının anatomik olarak bir çok şekli vardır. En sağlıklı bilgiyi muayene sonucu verebilirim.

   5. Hocam normal olarak kizlik zari deliginin kenarlari dudaklaraa ypsyo ve deligii geniss gosteriyoo ama deligin yarisindaa et varr nedirr o

     1. Norml comeldigimde tuvaletee delik kenarlrinin dudaklra ypstgni goruyorum bu normalmi peki

     2. Evet ıkındığınız zaman zar yapınızı o şekilde görmeniz normal bir durum.

   6. Hocam vajınama cok kasınyo kasındgı ıcınde sokyom bısey olırmuprmagımı hıc ilıskye girmedım 17ua(ındaym

   7. Merhaba hocam,bundan 8 ay once nışanlımla bır yakınlaşma oldu fakat yakınlasma tam olmadı surtunme yolu dıyebılırım ,sonrasında kendımde degısıklıkler hıssettım idrarımı yaptıgımda hava gıbı ses cıkıyor ve bu oldukca benı rahatsız edıyor bu durumda 8 aydır yanı o gunden berı devam edıyor tuvalete cıktıgımda sankı gaz vıkartır gıbı vajınamdan ses gelıyor kızlıgım bozulmus olabilirmi ?? O donem bır agrı yanma hissi olmadı yanlız adet donemımdeydım ufak kan akıntım oldu ama adet kanımıydı kızlık kanımı tabıkı ayırt edemedım

 20. Hocam kizlik zari dedigimiz et kalinsa sogan cucugu gibi kanama olrmu bide deligin yarisi kizlik zarini kplyosa deligin buyuk gostermesin sebbi omudur

   1. Hocam bn aynayla tuvalete otrrr gbi otryimmm goruyomm net sekilde uzakta deyil yalnz ikinncaa deligim uzuyo bu normlmdr esnekmdr

    1. Evet kızlık zarının yapısı gereği ıkındığınız zaman bu şekilde görmeniz gayet normal.

     1. Yani esnekmi diyosunuz cok genis deyil herngi bi yirtik yok bide idrarr deliginin oldugu et vajina içne dogru gidyosaa o kizlikk zarimidir

     2. Hanımefendi ben size kesin esnektir veya değildir demiyorum, anlattığınıza göre yorum yapıyorum. Net bir bilgi almak istiyorsanız muayene olmanızda fayda var.

 21. Hocam benim saat 12 yönünde bi yırtık var ama alt tarafı çok düzgün yuvarlak şeklinde. Bu saat 12 yönündeki yırtık kafamı karıştırıyor. sizce alt taraf bu kadar düzgünken kızlık zarımın yırtılmış olma ihtimali var mı?

  1. Bakın diğer hastalara da aynı yorumu yaptım size de yapıyorum kızlık zarının anatomik yapısı farklıdır. Bunlar zarın yırtık olduğu anlamına gelmez kaldı ki kendiniz bakarak da tanı koyamazsınız. En doğru bilgiyi muayene sonucu jinekolog verecektir.

   1. Merhaba hocam. 21 yaşındayım mastürbasyon yapıyorum ama hiçbir şekilde oarmak sokması yada başka bir cisim sokma felan yapmıyorum mastürbasyon sırasında delik kısmına hiç karılmıyorum sadece üst kısmı okşama şekliyle yapıyorum. Aynadan bakınca deliğin üstünde olam et parçası varya hani onum üstünde küçük bi delik var ve etten ayrılmış bide ben deliğin içini görebiliyorum
    parçalarının olduğunu görüyorum sizce bi zedelenme felan olmuşmudur. Yardımcı olurmusunuz lütfen.

    1. Hocam hic iliskim olmadigi halde neden kizlikk zari deligi neden uzundur kfam cokk krsikkk cozemiyorumm

     1. Uzun derken tam dediğinizi anlayamadım. Kızlık zarıları kişiden kişiye anatomik olarak farklılıklar gösterir. İlişkiye girmiş olmanız gerekmiyor.

 22. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik kaç kez ama kanama olmadı sadece o esnada kasik ağrısı olmuştu sizce zar patlamış midir ?

  1. Esnek bir zar yapısına da sahip olabilirsiniz kanama gelmemesinin bir den fazla sebebi olabilir endişelenmeyin hemen.

 23. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir acı hissettim ve çok az bir kan geldi az birşeysi katı ikinci günü ise kahverengi damla vurdu sizce kızlık zarım mı bozulmuştur

  1. Sürtünme yoluyla diyorsunuz tahmini olarak rahim kasılmasına bağlı gelmiş gibi, yorumunuzdan onu anladım ama emin olmak için muayene olmanızda fayda var.

   1. Hocam bi kizlik zarina parmak veya bisey sokmadan bozulmaz demi salincaktayken dustum yere tprakti sert herngi bi tas yda esyaaaa girmedi icine kanda gelmedi ama esnekmj diye dsnyomm olurmu

    1. Dediğiniz şekilde bozulmaz, ki zaten düştükten sonra kan gelmediğini söylüyorsunuz stres yapmanıza gerek yok.

     1. Mrb hocam arkdasim 2side evlendigi ilk gecedede 3damla kan sonrq 6gun surmus her ikisnddee doktora gitginde sormus doktor demiski ilk gecende nekadar kanamn oldu nekdr surdu 6demis kacgun adet oluyon 6ci gun bityo demis nekadar adet olursan ilkinde okdr gun sureer kanamn normal demis bu dogrumu doktorun demeesi

     2. Hayır böyle bir standart yok kişiden kişiye değişir.

 24. Slm hocam bn hic mastrbsyon iliskim olmdi eger anemizin halamizin ablamzin ilk gecede kanamasi oldysaa bnikide gelirmi aile ypsna gore esnekmidir ablmzda oldysa bizde olurmu

  1. Yani kişiden kişiye farklılık gösterir, ailede oldu diye sizde de olacak diye bir kural yok. Muayene olarak aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

 25. Hocam uzerimde seffaf etek vardi ve yumusak ayi uzerinde surtme yapiyordum sonra vajinamda batma oldu kizlik zarim bozulmusmudur nolur yardimci olun

 26. iyi günler hocam vajinamın içine parmagımla bakıyorum zarı hissediyorum kızlık zarımın yırtıldığından şüphem var acaba yırtılmışmıdır

   1. Hocam eger normal aynayla bakiyosak ve tuvalete otrr gibij otryosak kizlik zarinin deligi oyle duzensiz gorukurmu yani oturma pozusyonu onemlimi misal karnimizz ustune cokuyooo ve degisik gozukuyoo

    1. Bakın makalenin içerisinde sık sorulan sorulara bunu yazdım ama okumamışsınız. Siz aynayla bakarak kızlık zarınız hakkında yorum yapamazsınız, çünkü anatomik yapısı gereği zarınız çentikli olabilir, bu zarınızın bozulduğu anlamına gelmez. En doğru bilgiyi doktor muayenesi sonucu elde edersiniz.

 27. Hocam mastürbasyon yaparken orta parmağımı yarısını sokmustum belki yarısını da biraz geçti sizce kızlık zarı gitmiş midir 1-2 gün kan gelmedi biraz yanma oldu yaptıktan sonra sizce ne olabilir

 28. Mrb hocam yardim edin bakireyim doktora gitim idrrmda yanma oluyodu kizlik muane olmk istyrum dedim bn bakmiyorum dedi neden snce dogumla ilglineyom dedi ultrsyona verdiginde idarr yolu enfksyonu dedi acaba kizliga zarrri olurmu

  1. Normalde jinekologların kızlık zarı muayenesi yapması gerekir lakin gittiğiniz doktor prensip gereği yapmıyor olabilir. Dilerseniz doktorunuzu değiştirin derim.

 29. Merhaba hocam ben doktora göründüm ve bana kızlık zarımda herhangi bir sorun olmadığını hafif akintim olduğunu söyledi bunun içinde fitil kullanabilirmisin diye sordu bende kullanırım dedim vajinal yoldan ıslatarak kullanırsan daha rahat olur dedi tamam dedim fakat sonrasında arkadaşım bana bakirelere kesinlikle fitil önerilmediği ve verilmediğini söyledi coo şüpheye düştüm doktorun numarası da olmadığından iletişime geçemedim tekrar gidemedim de ..bana neden fitil yazmış olabilir

 30. Merhaba hocam esnek kızlık zarına sahip olan insanların bozulduğu belli bir süre sonra doktor muayenesinde anlaşılmaz diyolar doğrumu acaba doktor anlamaz mı esnek olsada bozulup bozulmadığını

 31. Mrb hocam bn zarimi net bi sekilde uygun pozisyonda goruyorum deligin ici ne dogru et gityo agiz icine bnzyo anlamadigim hic masturbsyon iliskim olmadigi halde deligin genis yuvarlak deyilde dar ve uzun bu tur normalmi ve esnek olan zarin deligi yuvarlak olmzmi bi doktor paylasinda gordum tek budur dyo özgur kartal di ismi

  1. Kızlık zarının anatomik yapısı farklıdır. Siz kendiniz bakarak yorum yapamazsınız sevim hanım.

 32. Merhaba hocam.Esnek olan kızlık zarında vajina içine sert girişler zarı yırtar mı? Vajinaya penisin ne kadar girdiği de önemli mi esnek zarın yırtılması için

  1. Vajinaya penisin ne kadar girdiği ve ne kadar şiddetli olduğuna göre ve ilaveten zar yapısının da ne kadar esnek olduğuna göre değişir.

   1. Merhaba hocam ben arkadaşımla sevişirken ileriye gittik ve soyunduk önce parmağı ile sonra penisi ile çok fazla baskı uyguladı tamamen girme hissi almadım ama canım yandı ve çok korktum kanama olmadı ama şiddetli bi ağrı oldu anlamak zor biliyorum sizce fikriniz nedir kızlık zarım bozulmuşmudur

    1. Tam bir birleşme olmamış ise aşırı tahriş ve baskıdan sancı olabilir. Kasmış ta olabilirsiniz kendinizi.

     1. Tam bir birleşme olmadı evet ama üzerimizde hiç bisi yoktu ve git geller çok fazla oldu ucunun değdiğini hissettim
      açıkçası korkuyorum bir doktora gideceğim için rahat etsin diye sizin söyledikleriniz de benim iiçin mühim..birde Ağrının 2 gün sürmesi normal mi ki

    2. Merheb a hocam bir şey soruşacam adet döneminde iken adetimin bitdiğini sandlm ama yine kanayama başladı bu 2 gün çekdi ama hiç barmağımı falan sokmadım. Şimdi barmağımı sokuyorum kanamıyo kızlı zarım esnek de olsa barmağımı sokanda yırtılırmı hocam?

     1. Ne kadar esnek olduğunu bilemem eğer parmağını soktuğunda kanamıyorsa yüksek ihtimal esnek olabilir evet.

 33. Selam doktor bey evleneceğim kız bakire olmadığını ama kimseyle birlikte de olmadığını söyledi. Fitil kullanımı yüzünden kızlık zarı patlayabilir mi. Söylediğine göre o yüzdenmiş.

 34. Merhaba hocam ben bacak üst üste atarak mastürbasyon yapıyordum lavaboda silinince kıvrım derimi diyim etmidyim parça geldi kanama falan olmadı üzerimde pantolonda vardı yani gırış falan olmadı acaba bu tür mastürbasyonda kızlık bozula bilirmi?

 35. Esnek zar kesin muayenede anlaşılır mı? Öyle bir durumda esnek mi denilir yoksa zar bozulmamış mi ?

   1. Hocam bn adetimin ilk gunndeydimmm ama daha 1sat snra fln gelicekti keci sagiyodum ayagiyla karnima basti kizlik zarimmmmm bozulmusmudur cnku sati 1sat erken geldi normalmi

     1. Merhaba hocam. Benim kardeşim regl döneminde çok acı çekiyor ve kadın doğum uzmanı ona ilaçlar ve fitil yazdı. Kardeşim 17 yaşında. Sorum fitil yüzünden kızlık zarı bozulur mu? Teşekkürler hocam

     2. Zaten bir kadın doğum uzmanına gitmişsiniz ve size tedavi yolunu göstermiş. Bu tarz soruları neden tedavi olduğunuz doktorunuza sormuyorsunuz?

 36. Merhaba hocam bundan bir sene önce erkek arkadasimla sürtünme yoluyla bişeyler yaşadık fakat benim üzerimde pantolon iç çamaşırı ve pet vardı erkek arkadaşımda ise kot pantolon ve iç çamaşırı vardı ileri geri yaparken sert davrandı biraz ve o zaman yırtılmıs olacağı düşüncesi aklıma bile gelmemişti. adetliydim ve öyle bi kanama olup olmadığını da hatırlamıyorum sadece kasılmadan dolayi altımın şistigini hatırlıyorum. ve benim yeni aklıma bozulabilecegi geldi aynayla baktım ama sanki sağ taraf bütün dururken sol taraf biraz ayrılmış gibi duruyor dün geceden beri ne uyku uyudum ne yemek yedim korkudan bozulma böyle bi durumda olur mu o kadar kıyafet varken lütfen içimi rahatlatacak bir iki cümle söyleyin erkek arkadaşımla da konuşmuyorum kimseye de diyemiyorum içim daralıyor 25 yaşıma kadar erkek eli demedi elime şimdi böyle bi durum yüzünden korkuyor olmak kendimden tiksinmeme neden oluyor.

  1. Anlattığınız durumda kızlık zarının zarar görmesi mümkün gibi görünmüyor fakat kesin tanı için muayene olmanız gerekiyor.

 37. Hocam esnek kizlik zari dedgnz yuvarlak sekildeki halkami yani penisin seklinj alabilen bide o et dedgnz mukoz seklindekii hic olmaz deyilmi

  1. Esnek zarın net bir şekli yoktur. Kızlık zarının dokusal yapısıyla alakalıdır. Dokunuz ilişki esnasında esniyor demek bu da kanamaya sebebiyet vermeyebilir.

   1. Merhaba hocam erkek arkadaşımla bir sene önce sürtünme yoluyla bişeyler yaşadık. benim üzerimde pantolon iç çamaşırı ve ped vardı erkek arkadaşımda kot pantolon ve iç çamaşırı vardı. gel git yaparken fazla baskı uykuladı adet döneminde olduğum için bi kanama olup olmadığını hatırlamıyorum yani böyle bozulabileceği aklıma dahi gelmemişti biraz cahilim bu konularda. sizce zarımın yırtılma ihtimali var mı lütfen bişey söyleyin. iki gün önce geldi aklıma böyle bişey olabileceği ve iki gündür ne yemek yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum çok kötüyüm hastaneye gitme ihtimalim yok kimseyle de paylasamiyorum. 25 sene elime erkek eli değmedi tek erkek arkadaşımdı ve onun isteğiyle yaptım böyle bişeyi şimdi bu yırtılma ihtimalinden şüphe duymam kendimden tiksinmeme neden oluyor lütfen içimi rahatlatacak bişey söyleyin.

    1. Siz biraz psikolojik olarak bu konuyu kafanıza çok takmışsınız. Pantalon üzerinden sürtünme yoluyla kızlık zarı zarar görmez merak etmeyin.

  2. Hocam bende sevgilimle ilişkiye girdim de kızlık zarı bozuldu ama hamile kalırım hiç bir
   fikrim yok ilaç kulanmadık sıkıntı olurmu

   1. Eğer yumurtlama döneminde girdiyseniz ve içine boşalma olduysa hamilelik riski olabilir evet.

 38. Mrb hocam yirtik olan bir zarin ortasindaki deligin cevresinde yani idrar deliginin icinde oldgu et duruyosa yirktmdr

  1. Anlattığınızdan açıkcası birşey anlayamadım. Kızlık zarı muayenesi olursanız doktor gerekli bilgiyi verecektir size.

   1. Hocam merhaba eşimle ilişkiye girdiğimizde kanama olmadı ama sonraki gün sürekli devam eden bir yanma hissim oluştu doktora gittiğimde muayene eden hoca kızlık zarının yarısının bozulduğunu tam olarak bozulmadığıni bu yüzden tahriş olduğunu ve biraz mantar olmuş diyip antibiyotik verdi kullandım tekrar gittiğimde baktı mantar duzelmis ama yine yarısında bozulma olmadigini söyledi daha sonraki birlesmelerim de de hiç bir şekilde kan gelmedi ve vajinal zevk suyum aşırı yoğun ama bunu hocaya söylemeyi unuttum bundan kaynaklı olabilir mi sizin yorumunuz nedir

    1. Hayır kızlık zarının yapısı kişiden kişiye değişir o yüzden bu anormal bir durum değil gibi görünüyor.

 39. Lütfen bana yardım edin erkek arkadaşım kontrol ettirecek ondan önce baktırmam gerekiyor ama muayeneye gidemem çünkü anlayacak durumu lütfen muayene ücreti neyse ben size fotoğraf yada video göndersem öyle baksanız lütfen yalvarırım anlaşılmaz demeyin sadece bi kere bakmanızı rica ediyorum

   1. Merhaba hocam üzerimde kıyafet varken yorganla sert sürtünme oldu. Kızlık zarıma zarar gelmiş midir. Teşekkür ederim

 40. Hocam merhaba, erkek arkadasım genıtal bolgeme dıl ıle bı mudahalede bulundu Cok hafıf bır kan geldı o an durduk ama reglımde yakındı 2 gun sonra regl oldum. Yanı dıl ıle ufak bır temasta bozulabılır mı bu zar yoksa regl olmamın sınyalı mıdır? Cunku ben o kanı gorunce bıle cok panık yaptım panıgımle psıkolojık olarak reglım gecıkmıs olabılır bu bende hep olan bır sey

 41. Mrb hocam eger dusmussek biyerden sert topraga ustumuzde esotman ic camasir bide şalvar varsa yirttilma ihtimali varmi

  1. Düştüğünüz yer sivri bir cisim ise ve vajinanıza doğru girdiyse sorunuzun cevabı evet. Onun dışında düşmelerde bozulacak bir yapı değil.

 42. Hocam merhaba. Ben kısaca anlatayım. Benim üstümde ince bir pijama iç çamaşırı ve ped vardı. Erkek arkadaşımında iç çamaşırı ve eşofmanı vardı. Vajınama fazla baskı uyguladı. Adetimin 4. Günüydü. Tuvalete gittiğimde kan yoktu ama kalem ucu kadar pembe bir leke vardı. Birkaç gün yanma oldu. Kızlık zarım bozulmuş mudur?

  1. Hayır bozulmamıştır. Zaten bu kadar elbise varken nasıl bozulacak ki? mümkün mü böyle birşey? gelen pembemsi leke çok fazla baskıdan tahrişten olmuştur düşüncesindeyim.

 43. Merhaba hocam ben 17 yaşındayım şu ana kadar hiçbir ilişki de yaşamadım sadece mastürbasyon olarak sürtünme benim adetim 3 gün gelmedi bitti sandım normal gününde bitti ama 3 gün sonra tekrar geldi ve devem ediyor doktora gitmem gerekiyor mu

 44. Hocam ben erkek sözlüm ile bir ilişkiye tarzı birşey yaşadık o sıra kanama olmadı ama 1 saat sonra pantalonumda kan gördüm kızlığım bozulmuş olabilir mi kan sonradan gelir mi

  1. Hocam benim sorum kızlık zarı bozulunca adet sancısı azalırmış doğrumu şiddetli şancı olmazmış adet esnasında

   1. Kızlık zarı ile hormonlara bağlı görülen adet dönemlerinin yada adet sancılarının bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu sebeple ikisi birbirinden farklı şeylerdir.

   2. Meraba hocam ben kuçukken nerdeyse 9 10 yaslarinda parmagimi sokmustum vajinama canim cok yanmisti ama kanama olmadi sizce kizlik zarim bozulmusmudur?

    1. Küçükken diyorsunuz seneler önce olan bir konu hakkında yorum yapamam ki isterseniz muayene olun kızlık zarınız hakkında net bilgi alırsınız.

 45. Merhabalar hocam sonradan oluşan çentik kendiliğinde iyileşir mi birde kızlık zarı kanı en geç ne zaman gelir bir gün sonra da gelebilir mi teşekkürler

  1. Çentik yada yırtılma kendiliğinden iyileşen bir şey değildir. Kızlık zarı kanamasının ne zaman olacağı kişiden kişiye değişir.

 46. Merhabalar doktor bey kolay gelsin öncelikle. Ben 2 yıl önce erkek arkadaşımla iliskiye girdim hiçbir şekilde kanama agrı hicbise olmadı. Sonrasında 2-3 defa yine birlikte olduk yine kanamam olmadı. Oturup ıkındıgım zaman zarım çok geniş görebiliyorum ve kenarlarında et gibi parçalar var. Sizce zarım bozulmuş mudur ? Fotoğraf göndersem anlar mısınız çünkü doktora gidemem şimdiki erkek arkadaşım biseyler olduğunu biliyor ve beni kendisinin kontrole götüreceğini söyledi lütfen siz bakar mısınız

  1. Maalesef fotoğrafla yorum yapamam. Esnek olma ihtimali var zarınızın evet. Lakin en doğru bilgiyi muayene sonucunda öğrenebilirsiniz.

   1. Peki hiç agrı kanama olmadan da zar bozulabilir mi bi damla bile ? Ama genel olarak çok ıslak oluyorum iliski esnasında o yüzden mi acaba kan gelmedi ?

    1. Her ilişkide ağrı ve kanama olacak diye bir kaide yok. Zar yapınız esnek de olabilir.

  2. Hocam çok teşekkür ederim ama doktora bu denli açıklama yapamadım kan geldiğini ve başıma bir şey geldiğini söyledim oda direk muayene etti benim kafama takılan nokta kızarıklık kısmı araştırdım bununla ilgili bir bilgi bulamadım bu kızarıklığın zar sağlam olmasına rağmen olması normal midir ?

   1. Kızarıklığın zarınızla ilgisi yoktur. Alerjide olmuş olabilir veya farklı bir şey de olmuş olabilir. Fazla stres yapıyorsunuz gibime geldi benim.

 47. Merhaba hocam.Ben beş ay önce erkek arkadaşımla sürtünme yolu gelgit yaptığında sürekli benden kan geliyordu.Kıyafetli olsamda olmasamda.Bende beş ay sonra kızlık zarı muayenesine gittim ilk doktor bir sıkıntı olmadığını söyledi daha sonra diğer bir doktora gittim oda kızlık zarımın sağlam olduğunu lakin kızlık zarı çevresinde bir kızarıklık olduğunu söyledi.Böyle bir durum söz konusu olabilir mi ? Olsa dahi üzerinden 5 ay geçtikren sonra bu kızarıklığın kalması mümkün mü ?

  1. Anlattığınız olay çok spesifik, zaten doktora gitmişsiniz ve gerekli açıklamayı sizlere yapmış. Bence doktorunuza güvenmelisiniz.

   1. Hocam öncelikle teşekkür ederim lakin ben kızarıklık kısmını çok araştırdım böyle bir şeyle ilgili bir bilgi edinemedim madem bir sıkıntı yoksa neden böyle bir kızarıklık var bir türlü anlamış değilim ilk doktor böyle bir şeyden bahsetmedi doktorlara tabikide güveniyorum ama içim bu konuda rahat değil çevresinde kızarıklık olması olabilecek bir şey değil mi sizce ?

    1. Şimdi bakın kızarıklık bir çok sebebe bağlı olabilir. Ama bunu kızlık zarına bağlamayın zarla kızarıklığın bir alakası yok. Belki vücudun birşeye alerji olmuş olabilir, veya kullandığın iç çamaşırından da olmuş olabilir. Dediğim gibi stres yapana kadar tekrar doktora git açık açık durumunu anlat mutlaka muayeneden sonra sana sağlıklı bir bilgi verecektir.

     1. Hocam esnek zar kanam olmadands yırtılabilir mi yoksa illa kanama olduğunda mı kızlık zarı bozulur ? Teşekkürler

     2. Her kızlık zarında kanama olacak diye %100 bir kesinlik yok. Esnek kızlık zarlarında kanama olmayabilir tabi ki.

  2. Merhabalar Semra Hanım aynı sorun bendede vardı merak etmeyin kızarıklık sadece küçük bir enfeksiyon gibi bir şey doktor bana krem verdi kızarıklığın gitmesi için hatta hiç takmayın o yüzden sorun yok çünkü. yorum yapmak istedim okuyunca iyi günler

 48. Merhabalar hocam Kızlık zarı muayenesi oldum Bir sonraki gün sanki kahverengi leke gibi bir şey geldi oradan mı geldi anlamadım bu muayeneden kaynaklı değildir değil mi hocam teşekkürler

  1. Muayeneden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Muayene olduğunuz doktora bunu bir danışın isterseniz.

 49. Merhaba hocam sevgilimle bir şey yaşadık mastürbasyon yaptıktan sonra vajinal bölgemde bi rahatsızlık hissettim sanki daha öne gelmiş gibi daha sonra bu beni tedirgin etti üstünden 1 hafta sonra sildiğim zaman toz pembe bi sıvı geldi acaba zarım patlamış olabilir mi

 50. Merhaba hocam ben 2019 da erkek arkadaşımla sürtünmeyle birlikte oldum o esnada penisin başı bi miktar vajinaya baskı yaptı ben o an irkilme ile kendimi geri cektim bi miktar vajinadan pembemsi kahverengimsi bi sıvı geldi ama cok degil bi selpak bile degil gelen miktar ondan sonrada kanamam veya baska bisey olmadı ve erkek arkadaşımın cinsel organında da kan yoktu ama çok endişeliyim sizce hymen bozulmusmudur hocam

  1. Yüksek ihtimal zedelenmiş olabilir. Keşke o zaman muayene olsaydın için rahat ederdi.

 51. Mrb sorum su olckti kizlk zari yirtiksa idrar deliginnn icinde bulundugu kizlik zariysa o duruyosa yirtik midir

 52. Hocamm belirtiginiz gibi aynayla gozukmemesinn sebbii otrup dudaklari actigimizda gordugumuz sekilsiz delik vajina girisimidir kizlik zarinn deligi onun biraz ilerisndemidir izasindakii delikkkkk oldgu icinmi oyle gozukiyo cnku
  Bnim gordugum delikk ortda deyilll alta oyzdn sordum

  1. Kızlık zarınız vajinanızın tam ortasındadır. Şekil olarak kişiden kişiye değişir.

 53. Hocam oncelikle cok tesekur ederimmm nkdr soru sorduysam cevapladiniz saolinn cok iyi bi doktorsunuz basarinizin devamini dilerimmm

 54. Hocam tuvalete oturup aynayla baktigimzda bi delik goruyosak kucuk dudaklrin arsnda bu vajina girisimidir ozar deligi dahami ictedir

  1. Gördüğünüz delik evet vajina girişidir. Kızlık zarı onun çevresinde olan dokudur.

   1. Merhaba hocam sevgilim arkadan sürtüyordu önüme biraz ucu içine girdi gidip baktığım zaman ise az bir şey kan gelmişti bir iki damla ondan sonra gelmedi sizce kızlığım yırtılmış olabilir mi ?

    1. Değmeyle sürtmeyle bu tarz durumlarla kızlık zarı bozulmaz. Yüksek ihtimal adet dönemindedir, yada rahim kasılmasıdır yada daha farklı bir sebeptir.

 55. Hocam mrb surekli akintim oluyor jole gibi yapiskan karnim agryorr bel cevremmm durduk yere nedendir diyeteyim ondnmidir akinti baya cok genelde hep oluyoda bu cokkk fzla nedndr

  1. Vajinal akıntının sebebi enfeksiyon da olabilir. Muayene olmanız lazım narin hanım.

   1. Merhaba, reglimin son günü dün gece ‘iki üç kez’ kilot ve peçetenin üstünden ovarak masaj ile mastürbasyon yaptım. Normalde son günümde kan gelmezdi. Ama kalkıp tuvalete gittiğimde mastürbasyonun saydam akıntısının içinde kan olduğunu gördüm. Ertesi gün yani bu gün de pembe pembe her idrardan sonra geliyor, hafif yanma hissediyorum ve çok korktum. Pembe pembe gelen şey ve yanma devam edebilecek gibi duruyor, genel yorumunuz nedir?

    1. Rahim kasılmasına bağlı geldiğini düşünüyorum. Ama emin olmak için muayene olmanız da fayda var.

   2. Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme şeklinde ilişki yaşadık iç çamaşırı yoktu içine girdiğini hissetmedim ama ilişki sonrası kan geldi. Kadın doğuma kontrole gittiğimde düştün mü diye sordu zarda sıyrık olduğunu ama kızlık zarımın yerinde olduğunu söyledi, kendim aynada baktığımda yuvarlak değil çentikli sanki bozulmuş gibi bir yapı görüyorum acaba doktorumu yanlış anlamış olabilir miyim? Kızlık zarın yerinde demek hala bakire olduğum anlamına mı gelir?

 56. Hocam sevgilimle sevişirken parmağını belki 1 cm soktu sokmadı ancak üstünde bayağı sürttü orada kanamam olmadı, gece eve geldik duş aldım bir kanama olmadı ama sabah kalktığımda iç çamaşırımda kan gördüm ve pıhtı gördüm, sonraki gün de karnım ağrıdı acaba enfeksiyon mu kaptım yoksa kızlık zarım mı bozuldu ne düşünüyorsunuz

  1. Kızlık zarınız bozulsaydı o an kanardı. Rahim kasılmasına bağlı olmuştur diye düşünüyorum.

  1. Yani şimdi hanım efendi çok spesifik bir soru soruyorsunuz böyle bir tabir yok. İlişkinin boyutuna göre değişir ilaveten kişiye göre de değişir. Bazı kişilerde çok yırtılırken bazı kişilerde az yırtılır. Bu tarz soruları sormak yerine bir muayene olmaya gitseniz bence en doğrusu olacaktır.

 57. Mrb hocam bn adetimin bitigi gunfn snra kasintim oluyor neden sence korkyrum soguk algnlgmi bide yanlislikla yere oturrken ayak parmaginn ustune otrcktim hisetim klktm bi arkdsmndi herhngi aci kanama yok girmedide sdce vajinama donkunuldgnu hisetim tam olrk neyprsk bozulur

   1. Hocam merhaba ben 18 yaşımdayım nişanlımla hep sevişiyoruz ama onun penisi benim karnımda oluyor bi kaç kere penisi vajinama deydi ve tek korkum ama bozulmuş mudur ?

    1. Penis vajinaya değme ile kızlık zarı bozulmaz. Cinsel bir birliktelik olması gerekir.

     1. Adettimin bitiği günden bir sonraki gün erkek arkadışımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Daha sonra hafif vajinama sürttü. Parmaklarıyla mast yapttı. Soktumu sokmadı mı hatırlamıyorum. Önce hafif pembe bir kan geldi sonra kımızı renge dönüştü. Ara ara koyu renkte pıhtı geliyor. Açık renkte kan gibi sıvı da geliyor. Kızlık zarım bozulmuş mudur. Çok korkuyorum.

     2. Kızlık zarının durumunu muayene etmeden bilemeyiz.

  1. Merhabalar hocam kızlık zarı küçük dudaklara mı bağlıdır yani doktorun dudakları çekiştirmesi ile kızlık zarı zarar görür mü teşekkürler

   1. Hayır dudakları sağa ve sola açarak kızlık zarı muayenesi yapılmıştır. Kızlık zarı vajina girişinin 1-2cm içerisindedir. Dudakların zar ile bir alakası yoktur.

 58. Slm hocam bn adetliyimm bugun5nci gunn ve snki deligin icinde rhtszlk duyyrum snki surekli su vrmks gbi icinde niye boyle oluyor ve limonlu su icyrmm ondnmidir zarrlmdirv kizlik zrna yrdm edin

   1. Slm hocam bnim.kasintim oluyodu dogum a gitim anltim kokuyu kasintiyi bakiresiniz muane edemm dedi bna ilac yzdi ve yedgmde cokelek gibi daha cok cikti vajinamda kizlik zarina zarri olmsmdur bunn bide alrji oldum asagidan tum

 59. Hocam ben küçükken bahçenin etrafında dolandırılmış demirden yapılmış çitlerin üstünden atlamaya çalışırken tam üstüne düştüm ve o an çok fazla acı hissettim vajinamda sizce kızlık zarım bozulmuşdur bozulmuşsa da ileride bana bi sıkıntı doğurur mu yani muayene edilerek anlaşılabilir mi neden bozulduğu yani penis tarafından bozulmadığı şuan 19 yaşındayım ve aklıma çok takıldı

  1. Kızlık zarının durumunu muayene etmeden bilemeyiz maalesef. Ayrıca muayenede sadece kızlık zarının hasarlı olup olmadığı anlaşılır. Bunun ilişkiyle mi yoksa başka sebeple mi olduğu anlaşılmaz.

 60. Merhabalar hocam kızlık zarı muayenesinde doktorun dudakları biraz sert tutup çekiştirmesi ile kızlık zarının zarar görme olasılığı var mıdır Teşekkürler hocam

 61. Hocam ben adetimin ill gununde hata gecesinde uyordum kardesim tekmeyle dudak bolgesine deyilde yukarisina vurdu sertde deyil agrida hisetmedim yani vajia ustune kizlik.zarina zarri varmidir snce yardim edin

  1. Siz biraz çok panik yapıyorsunuz gibime geldi. Önce bir sakin olmayı deneyin, ilaveten bu tarz şeylerle bu kadar kolay yırtılmaz kızlık zarı. Çok şüpheniz varsa eğer bir muayene olun.

 62. Hocam bn nisanliyim ve evlenicem hic iliskim olmadi tek korkum ilk iliskimde yni evldgim gun kan glmemesi bizim aile ypimizin hepsinde oldu kanama az ama cok deyil bn esnek olursa gelmycgnu dusnuyorum ve bu bizim icin cdi sorun lutfen cevap verin bi tavsiye uzerine baktim aynda kucuk delik e parcasinn ortsnda kanamam olurmu doktora gitme ihtimalim yok gidemiyorum .

  1. Pelin hanım esnek kızlık zarı yapısı çok yaygın. Kan gelmemesi ilişkiniz olduğu anlamına gelmez.

   1. Ama kan gelmese sorun diyorum yanlis dysnlyor baska yoldn beli olyrmu ayrca esnek kizl8k zari sekli nasildir resmini atarmisiniz

 63. Məraba hocam , paylaşdığınız fotoyla( kızlık zarinin bozulmasindan önceki ve sonrası ) flaşhli camera ile deniye bilimiyim?

  1. Hocam ben erkek arkadaşımla ilişkiye girdim heralde tam bilemiyorum hiç kan gelmedi ya da biz görmedik kan normalde ne kadar gelir hiç çarşafta fln kan yoktu acı da yoktu ilk olduğu için tam bilmiyorum doktorada gidemiyorum lütfen yardım edin

   1. Esnek kızlık zarına sahipse acı duymaz kanda gelmez. Bu onun daha önce ilişkiye girdiği anlamına gelmez. Kızlık zarının yapısını da muayene ile anlayabiliriz.

 64. hocam ben 15 yaşındayim hep bayaz ve kokulu akıntı oluyor ama en çok edet sonrası yada adet oncesi acaba nedeni nedir

   1. Meraba hocam bennim adet dönemim geçtikten sonra koyu kahve rengi akıntı gelmeye başladı ve aşırı derecede kaşıntı var ve internete vajina resimlerine baktım benimki normalinden farklı gözüküyor

    1. Vajinanın görüntüsü herkeste aynı olmaz. Kişiden kişiye değişir, akıntının bir çok sebebi olabilir. Dilersen bir muayene olmaya git.

 65. merhaba hocam ben 3 ay once hep mastibasyon yapiyordum sadce surutme yoluyla yani parmak yada cisim koymdım ama şimdi 2 aydır yapmiyorum am bir hafta once vajinalda boyle yanma hisi alıyordum 4 gün sürdü şimdi yanma hisi almiyorum acaba nedeni nedir yada kızarık zarı bozulmuşmudur

  1. Yanma hissi veya vajina da tahrişin kızlık zarı ile bir ilgisi yoktur, bozulma ile alakalı değildir. Belirttiğiniz durumlar farklı bir duruma sebebiyet vermiş olabilir.

 66. merhaba hocam size bir soru soracam kızarı zarı bozuldunde ağrı kaç gun surer yada kanama kaç gün surer

  1. Kanama miktarı ve ağrı kişiye göre değişir ne kadar yırtıldığına göre kan miktarı ve ağrı eşiğinize göre de ağrı miktarı değişir.

 67. Hocam Kolay Gelsin Kız Arkadaşım Parmağının Hepsini İçine Sokabiliyor Ve Hiçbir Kana Fılan Olmuyor Bu Bozulduğu Anlamınamı Gelir Yoksa Kızlık Zarı Esnek Ondandı Lütfen Cevap Verirseniz

 68. Hocam adet günümün ilk günüydü kanamam ve sancım fazlaydı okulda pet bulamadım atletimi önüme kattım aniden sıraya oturunca çok kötü sancı vurdu kasıklarıma kadar kızlık zarı patlamış olabilir mi ?

  1. Adet döneminiz sancılı geçtiğinden dolayı ağrı hissetmişsinizdir. Anlattığınız durumda kızlık zarınız bozulmaz.

 69. Hocam iyi günler , sevgilim ile sadece sürtündük içine girme olayı olmadi ama eve geldikten sonra lavaboya girdim birikmiş kan düştü peçeteye de kan geldi ,adet dönemim yakındı ondan dolayı olmuş olabilir mi sizce ama adet dönemim çok sancılı olur herhangi bir sanci hissetmedim kanlar geldiğinde ,teşekkürler :/

 70. hocam sevgilimle sevişirken ucu içine girdi adetliydim o zamanda yırtılmış olabilir mi yoksa adet kanımıdır gelen kan

  1. ve hocam parmağımı içine soktuğumda tamamen giriyo ama zar hissediyorum birez bastırınca esniyo acaba hala kızlık zarım duruyomudur

   1. Esnek bir yapıya sahip de olabilir. Muayene edilip tam bir fikir sahibi olunması gerekir.

  2. Ucu içine girdi diyorsunuz kızlık zarı zaten 1-2 cm hemen içindedir vajinanın. Gelen kan yırtılan kızlık zarınız dan da gelmiş olabilir.

 71. Merhabalar sevgilimle sevişirken bir kaç cm vajinadan girdi yani ben acı hissettiğim de onu durdurdum herhangi bir kızlık zarı ile ilgili belirti olmadı kanama yanma yada batma gibi hafif Ağrı oldu onuda uzun süreli yaptığımız için oldu diye düşünüyorum sizce kızlık zarı bozulmuşmudur

  1. Yani kan gelmediyse ve acı hissetmediyseniz kızlık zarınızın yapısı esnek de olabilir. Tam bozulmuştur veya bozulmamıştır diyemem çünkü muayene olman lazım kızlık zarının yapısı hakkında doğru bilgiye sahip olursun.

   1. Hocam idrar yprkrn ıkınırsak deligimizi gormemiz mumkunmuu bn goruyorum ıkndkca alciloyorr buyuklugu siyah zeytinden kucuk ama yapisi uzun deligin sekli normlmi interneteki fotolrda delik ortada bnimki asagida mukoz yapisindaki ettee yukrda

    1. Kızlık zarlarının bir çok çeşiti vardır, herkesin farklıdır. Kendiniz bakıp yorum veya anlam çıkarmayın derim.

   2. Hocam doktora dun muane oldim ama devlet hastanesiydi bana normalden biraz genis ama kalin dedi sizce yanilma payi varmidir yani korkuyodum 20yasindayim ailemi fln bahsetim kotu bisry olmasin diye yalan soylermi kimse yoktu yanimda tek gitim muaneye korktugum icin soylermi hocam

 72. Merhaba hocam ben hiç ilişkiye girmedim ama ama adet gününde böyle damla damla az kan geldi bide kaç gündür vijyan batma ağrısı var kaskıladada ağrama var ama ertesi gün kaskılarda ağrama geçti ama hala vijyan batma hissi var acaba kızarık zarı bozulmuş müdür nolur yardım edin çok korkuyorum

  1. Öncelikle korkmanıza gerek yok sakin olun. Cinsel bir ilişkiniz olmadıysa veya vajina içerisine bir cisim veya el sokmadıysanız bozulmamıştır. Gelen kan adet kanıdır merak etmeyin.

   1. slm hocam ben bir kaç kere mastibasyon yaptım ama kiyafet ustunde sadece surutme yoluya ama hiç kan gelmedi ama şimdi yanma hissi aliyorum acaba kızarık zarı bozulmuşmudur yada fiyafet ustunde bozulur mu

     1. merhaba hocam tahriş olan kızarık zarı ileşir mı yani ilk gecede kanama olur mu

  2. Mrb hocam bisi sorcam. Adetimin 6. Gunuydu hic kan gormedim sabah snra baktim sevgilimle bulustuk ikimizde ciplak falan surtunduk ama spermin vajinamin icine veya tam ustune degmesine izin vermiyorduk. Ama cok suyum akiyordu snr baktim sevgilimle cipalakken bana sarildi snra ustume gelmeye calisiyrdu ama hic spermiyle bastirmadi veya spermide vajinama koyulmadi dokunulmadi korktm bana bisi olcak diye baktim oda beni oyle gorunce kalkti bisi yapmadi. Snra ben gidip kendimi peceteyle temizlicem dedim temizledim suyum akiyordu snra baktim pet taktim baktim petim kan oldu hafif ondan snra hic kanim gelmedi sadece. Kahverengide kanlar geliyordu. Sizce kizlik zarin yirtilma gibi bir durum var mi ? Psikolojim bozuldu Yada o gelen kan adet kanimiydi lutfen yardimci olun hocam.

 73. Merhabalar üzerimde günlük ped, kalın iç çamaşırı, çıtçıtlı zıbın ve ince bir eşofman varken bisiklet üzerine düştüm düz demirin üzerine o an da hissedilir bi acı olmadı sonrasında da olmadı 2-3dk sonra pedimde açık kahverengi akıntı gördüm reglim biteli 4 gün falan oldu böyle bi durum kizlik zarima zarar verir mi? Kıyafet üzerinden vajinama zarar vermesi mümkün mü sivri bişey yoktu ama demirin üstüne kalçamın üzerine doğru düştüm bu arada akintinin sebebi ne olabilir

 74. Merhabalar Hocam Dün gece yazdım ama galiba paylaşmamış neyse geçenlerde masturbasyon yaparken parmağımı içeri aldım ama hepsini değil çok az kısmını 2 3 dk sonra kanama oldu biraz devam etti sonra durdu ve kasık ağrısı başladı bu kasık ağrısının zarın yırtılması sonucu oluşma olasılığı %? Ve kan geldikten sonra zarın yırtılması kesin mi ?

   1. Peki kızlık zarı yırtıldığında böyle bi renk akıntı gelebilir mi? Reglim yeni bittiği için gelmiş olabilir mi?

    1. Evet rahim kasılmasına bağlı olarak da gelmiş olabilir, bu bir ihtimal tabi ki. En sağlıklı sonucu muayene edip kızlık zarının yapısını inceleyerek elde edebiliyoruz.

 75. Merhaba erkek arkadaşımla yakınlaşmamız oldu bende pantolon varken parmağiyla vajinama baskı yaptı sokar gibi canım acıdı biraz sizce kızlık zarım bozulmuş yada zedelenmiş olabilir ?

  1. Üstünüzde kıyafet varken kızlık zarının bozulması çok zordur. Vajina içerisine bir cisim veya bir şeyin girmiş olması gerekir. İçinizin rahat etmesini istiyorsanız muayene olmanız da fayda var.

 76. Meraba nisanlimbeni eliyle oksadi fakat cok hizli yapti ama icine filan sokmadi elini ama ben biraz agri hissettim sonra hemen cekildi adettim 2 gun once bitmisti ama kan gordum ic camasirimda bu beni rahatsiz ediyor kizlik zarim bozulmusmudur

  1. kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değil. Bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız gerekiyor.

   1. Merhaba hocam. Erkek arkadaşımla makattan ilişkiye girdik. Fakat ben vajinal bölgemde ağrı veya yanma hissetmedim. Fakat 3 aydır adet olmuyorum ara ara ufak kanamaların oluyor. İlişkiden sonra öyle bir kan geldiğini gördüm. Sabah uyandığımda da kahverengimsi leke gibi gelmişti. Ama dediğim gibi yanma ağrı hiç bişey olmadı. acaba adet kanaması mi yoksa kızlık zarı problemi mi bu ?

    1. Kızlık zarı problemi olamaz ters ilişki yaşamışsınız anlattığınız duruma göre. İsterseniz bir muayene olun derim.

  2. Merhaba hocam ben 21 yaşındayım adet görmeden önce 11 12 yaşlarımdayken vajinama parmağımı sokmuştum ve bunu defalarca yaptım hatta parmağımdan daha uzun şeyler soktum hiç kan gelmedi yakında düğünüm olacak ilk ilişkimde bi sorun olur mu yani ilişkiye girersem kanamam olur mu?

   1. Esnek kızlık zarına sahip olabilirsiniz, düğünden önce bir muayene olmanız içinizi rahatlatacaktır.

   1. Hocam 20 yaşındayım ben de küçükken bir darbe aldım vajinama bisiklet sürerken fakat kan gelip.gelmedigini hatırlamıyorum sadece çok acımıştı ben muayene olmak için normal bir devlet Hastanesi’ne gidebilir miyim kızlık zarının bozulup bozulmadigini öğrenmek için yoksa özel hastane mı olması gerekiyor Teşekkürler simdiden

 77. merhaba hocam benim kız kardeşim yakın bi zamanda erkek arkadaşı ile seviştikten sonra erkek arkadaşının penisini biraz içine alıyo ama çok küçük kahverengi bi damla geliyo kardeşimin kızlığı bozulmuş olabilirmi

 78. Merhaba. Hocam bundan 3 4 sene önce vajina girişi çok küçük bir delik olarak görünüyordu fakat geçenlerde dikkat ettim şuan onun iki katı şekilde açıklık . Bakireyim bunun sebebi ne olabilir

  1. Vajinal kanal yada vajina girişi kendiliğinden gevşemez genellikle, fakat yapısal bir esnekliğe bağlı olabileceğinden bir kadın doğum uzmanına gitmeniz daha sağlıklı olacaktır.

   1. Merhaba hocam ben yeni evliyim kocamla 2 defa cinsel iliskiye girdim ama hicbir kanama olmadi ve ondan gelen sivida benim icime girmiyor disari akiyor neden olabilir acaba esnek kizlik zarina sahipmiyim

 79. Hocam kolay gelsin benim kızlık zarımın adet görülen deliği çok geniş parmak girebilecek vaziyette bu normal midir

  1. Evet kızlık zarı tamamen kapalı olmaz. Vajinal kanalın etrafında içte hafif bir kabartı şeklinde olur. Yani bu durum tamamen normal.

   1. Fakat lavoba ihtiyacı için çömelme vaziyetine geldiğim de yok denecek kadar açılıyor genişliyor ve ben onu net olarak hissediyorum parmağım giriyor neredeyse sonuna kadar. Bu durum esnek kızlık zarı olma olasılığı nı mı gösterir yardımcı olur musunuz 🙏

    1. Yani kızlık zarı yapıları çok farklıdır. Esnek olma olasılığı da var evet dediğiniz gibi.

     1. Hayır vajinal kanala giriş olmazsa kızlık zarı hasar görmez.

   2. Hocam merhabalar ilişkiye girdim yanlız ilk kan geldi küçük birşey daha senelet sonra tekrsr girdim kan gelmedii nişanlandım girdim iç çamaşırımda kan vardı sizce bu durum nedir lütfen yardımcı olun

     1. Hocam merhabalar ben 18 yasindayim çok az regl oluyorum (çok az kan geliyo yani) veya bazen düzensiz geliyo çocuk endokrin bölümüne de gitmiştim bende fazla kıllanma oluyo diye ve bana diane isimli hapı çıkarmıştı 9 ay boyunca kullandım ve bundan 4 ay önce kullanmasını doktorun söyleşiyle bıraktım. Geçen 2 ay once regl oluşumda çok az kan geliyodu ben de banyoda parmakladim biraz sertte yaptım cok hafif bi aci hissettim ama yaptım ya kan geldi regl günümdu o gün parmakladgimda kan geldi ve hatta kızlık zarım aklımda olmadığı için kan geldiği için mutlu da oldum sonra 1 ay geçti işte en son olduğum regl tam düzenli bi şekilde kan geldi ve parmakladigim işe yaradı düşüncesiyle sevindim ve tekrar keyfine parmakladim bu sefer köküne kadar dipledim bile o gün de regl dim ztn ve tekrar ben parmaklarken kan geldi sonra 2 hafta geçti kızlık zarım aklıma geldi ya yirttiysam gelen kan ondandi diye düşünmeden edemiyorum bu mümkün müdür gelen kan kızlık zarımi bozmuş oldugum dan midir yoksa o an regl mi oluyordum bilemiyorum aynayla içine baktığımda içeriye dogru bi bosluk var ama önceden de var mıydı o boşluk yoksa orası kızlık zarimmiydi Bilmiyorum bahsettiğim boşluk 1-2 cm içerde sizce nedir? Fotoğrafını bile atabilirim görerek anlayabilirseniz lutfenn yardımcı olun nişanlıyım 2 ay sonra evlenicem korkuyorum ilk gece için ya kan gelmezse ya yirtmissam diye

     2. Berfin hanım sertçe parmakladım sonrasında köküne kadar parmakladım ve kan geldi diyorsunuz. Muhtemelen yırtmışsınız kızlık zarınızı. Emin olmak istiyorsanız muayene olmanızda fayda var.

 80. Meehaba hocam kucukken bisiklete binmistim vajinadan kirmizi renkte kan geldi ama icine birsey girmedi kizligim bozulmusmudur

 81. mrb ben bir defa bisiklet cok buyuktu ve cop kutusuna carpmistim ama kan geldigini hatirlamiyorum 2 3 gun ağrim oldu cok huzursuzum oyle bir seyde kizlik zari bozulurmu bisikletin on tarftaki demirine çarpmistim sert bi sekilde. Birde kiyafet altindan ama icine. parmak ve ya hic bir sey sokmadan masturbasyon yapiyordum ama kan gelip gelmedigini hatirlamiyorum kiyafet altindan ama cok asagi inmeden yapiyordum bu durumlarda bozulma olurmu

  1. Merhaba kızlık zarının durumu kanama ve ağrıdan bağımsız olarak bozulabilir ve bunu anlamanın tek yolu muayene olmanız.

 82. Hocam merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişki yaşadım yaklaşık 5 xm girdi korkarak doktora başvurdum ve doktor esnek kızlık zarı na sahip olduğumu ve birşey olmadığını söyledi fakat kendim baktığımda bütünlüğü tamamen bozulmuş gibi geliyor doktor un yanılma ihtimali var mı yada üzülmeyeyim diye söylememiş olabilir mı çok teşekkür ederim şimdiden cevabınızı bekliyorum…

 83. Hocam kızlık zarı kucuken bozulurmu7-8 yaşındayken bide ben istemeden elimi içeri soktum ama kan gelmedi sadece sarimsi bı akıntı oldu acıdı ve yanma hissi oldu yani okuduklarima göre bozulmuştur eğer bozulduysa bunun bı tedavisi varmı

  1. Kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değil. Ama zedelenme varsa bu basit bir cerrahi işlemle onarılabilir. Bu konuda bir jinekolojik muayene size yol gösterici olacaktır.

 84. Merhaba hocam benim vajinam 2 gündür çok kaşınıyor uyku bile uyuyamıyorum en sonunda kaşıdım belki biraz fazla kaşıdım ve kan geldi aynadan baktım tam vajına girişi kanıyor çok korkuyorum merkezde olmadığım için hastaneye de gidemedim kızlık zarım bozulmuşmudur şuanda da yanma hissi geliyor

  1. Kaşınmasının bir çok sebebi olabilir, belki enfeksiyon, belki alerji veya başka bir sebep. Kaşımanızın şiddetine göre zarınızı yırtmış ta olabilirsiniz. Muayene en doğru bilgiyi verir hanım efendi.

   1. Merhaba hocam, bir sorum olucakti . Ben bu gun masturbasyon yaptim ve birazcik kan geldiyini gordum . Kizlik zarim bozulmuş mudur? Masturbasyonu elime yapmadım . Üstümde şort ve alt giysilerim vardı . Sadece yorgana sürtüyorum . Sizce bu neden oldu?

    1. Vajina içerisine herhangi bir giriş söz konusu yok ise, kızlık zarınız bozulmamıştır. Muhtemelen rahim kasılmasına bağlı gelmiştir.

   2. Hocam anal sex sırasında zorlanma,ağır yük kaldırma,yüksek bir yerden düşme kızlık zarının yırtılmasına sebebiyet verebilir mi? Yoksa illaki bir cismin oraya girmesi mı gerekir? Bir de şu sorum olacak, regl günleri dışında kan gelmesi normal bir durum mudur?0

    1. Hanımefendi ben sorunuzu anlayamadım. Hem anal seks diyorsunuz hem kızlık zarı. İkinci sorunuza geleyim. Adet dönemi dışında akıntı şeklinde ilişki sonrasında geliyorsa rahim kasılmasına bağlı gelmiş olabilir.

   3. Hocam bn bakireyim masturbasyon yada sokma cisel olmadi hic sadece agacta salaniyodum birden dustum ama yuksek deyildi dustugum terde toprakti sivri tasta deyil hic agrim kanamam olmadi sdce hafif nem oda hergun geliyor bozulmusmudur bide suanlik baktigimda aynayla oturuyorum tuvalete oturur gibi baktigimda kucuk deliklerin ortasinda et cevrili yuvarlak ortasindada kucukk bi delik cok kucuk yirtlidigini dusunmuyorum yinede bi danisim istedim muane ye gidebilecek ulasimda deyilim

    1. Rale hanım bahsettiğiniz durum kızlık zarının anatomik yapısından dolayıdır. Kızlık zarınız bozulmamış merak etmeyin. En azından anlattığınıza göre yorum yaptım.

  2. Hocam kızlık zarı ikinci dudağın ortsndamidir misal bozulmuş küçük dudağı açtığında bomboş bi delikli görürsün çevresinde et yok büyük bi delik bn düşmüştüm yere bikere korkuyorum muayne edck ulsmda deyilim şuan nasıldır peki kanın geldiği delikmi yoksa bskmi

   1. Hocam kolay gelsin sorum şu tek parmakla kızlık zari bozulur mu meraktan masturbasyon amaclı dgil kan vs. Hatırlamıyorum jinokolog muayene oldum bozulmamış ilişkide bozulur anuler kızlık zarin var dedi ve 10 saniyede bakip soyledi kizlik zari Bu kadr kisa surede bakılıp sonuca varılır mi?

 85. Merhaba hocam. Erkek arkadaşımla bir şeyler yaşadık. Bana mastürbasyon yaptı biraz sert uyguladı sanırım ama kesinlikle vajina icine girme gibi bi durum olmadi sonra penisiyle git gel yaptı sürtünme diyebiliriz aslında ve yine kesinlikle içine girme gibi bir durum yok. Aradan yarim saat geçti çok çok az kanlı jelimsi bir sıvı geldi vajinadan. 2 saat sonra yine aynı şey oldu. Şuan öyle bir durum yok sadece kahverengimsi jelsi bir şey geldi iki kez çok azdı ama. Biliyorum muayene olmadan zarın bozulup bozulmadığı anlaşılmaz ama yine de fikriniz çok onemli. Sizce bozulmuşmudur ya da zedelenme gibi bir durum ? Lütfen fikriniz önemli. Bir sorun daha olacak vajina üstüne boşalmayla hamilelik olur mu ? Vajinaya girip girmediğini tam olarak bilmiyoruz ama girmedi büyük ihtimal %90 diyebilirim. Şimdiden teşekkür ederim. Lütfen cevaplayın🙏

  1. Vajina dışına boşalarak ta hamile kalınır fakat kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değil.

 86. İyi günler Ben zorla bir ilişkiye maruz bırakıldım ve daha sonra kendisini şikayet etme korkusuyla dikime zorladım dikim işlemimi 5000 liraya yaptık üstünden bir sene geçti kızlık zarım bozulduğunda aşırı bir kanama oldu şimdi başkasıyla evlenicem ve korkuyorum muayene olup geçici dikim yapsam yararı olur mu

   1. Bn kizlik zarimi gordum aynayla kucuk dudaklarin ortasinda bi et parcasi parmak cizgisi buyuklugunde idarr deligi yukarda yutuptan bi doktor videosu izledim kadindi onerdi ayni sekilde gordum sekileri var hocam 10 çeşit bn et parcasinn icindeki sekile bakamadim sadece elimi disina ete degdrdgmde hfif yanma oldu yapmadim acmadim icini delik et parcasinn icinde deyilmi bn sdce zari gordum sdce meraktan sordum hocam deliksiz kizlik zarinda adet olmaz deyilmi oyuzden deligide varmi simdiden tesekurler hocam

    1. Normal kızlık zarı yarın ay şeklinde olur ve ortası boştur. Adet kanamaları zaten bu boşluktan dışarı çıkar. Yani anlattığınız durum normal bir durumdur.

 87. Kizlik zari aynayla gozukurmu bn baktigimda adetin geldigi delikin ustunde bi et parcasi goruyorum deligin hemen cevresinde daha cok ustunde fazla acmiyorum dudaklari bide hocam kizlik zari kacinci dudaktadir en kucugunun ortasindami

  1. Kızlık zarlarının anatomik yapısı gereği o şekilde gözükebilir. Siz kendiniz aynadan bakıp değerlendiremezsiniz. Bir jinekogun muayene edip değerlendirmesi ve size sağlıklı bilgi vermesi gerekir.

   1. Meraba hocam benim bir arkadaşım sevgilisi parmağını vajinasinavajinasına soktu soktu 1 2 damla kan geldi kızlık
    zari bozulmusmudur

    1. Vajina içine parmak veya bir cisim girdiyse ve akabinde kan geldiyse bozulmuş demektir.

     1. Merhaba Hoca 3 aydır adet görmüyorum bunun sebebi nedir bakaret testi nasıl yapıyor

     2. 3 aydır adet görmüyorsanız eczaneden bir test yaptırın. Yada bir kadın doğum uzmanına görünün derim.

  2. Merhaba sevgilimle bi yakınlaşmamız oldu dili süründü yada çok az vajinama girdi kızlık zarıma bişey olmuşmudur ?

 88. Ben 21 yasindayim kimseyle bi iliskim olmadi ama sadece 6.Sinftayken bikere tekme almıştım herhangi bi kan geldini hatrlamiyorum gozumden kacmissa ya diye supheleniyorum icim rahat etmiyo ben mi kuruntu yapiyorum böyle kizlik bozulurmu korktum için ayna bile bakmaya cesaret edemedim darbe bozulabilecegi yaziyo sadce sızladı on taraf baktim da ise kan gormedimi hatrliyorum

  1. kızlık zarının durumunu anlamanın tek yolu muayene maalesef, kanama ağrı bir kriter değildir.

  2. Hocam bir sorum olacak ti ben yaklaşık 3 yıl önce erkek arkadaşım la anal yoldan ilişkiye. Girdik ve hafif turuncu bir akıntı oldu öne herhangi bir giriş olmadı ondan sonra da kanama falan olmadı sadece makatta biaz ağrı vardı ve ben kızlık zarımin bozulmuş olabileceğinden şüpheleniyorum doktora giymeye de korkuyorum bozulmuş mudur acaba

   1. Vajinal yolla ilişkiye girmediğinize eminseniz kızlık zarı nasıl bozulacak? Gelen turuncu akıntı makattan zorlanmaya bağlı gelmiş olabilir.

    1. Jhocam kizlik zari kucuk dudaklarin arasinda gordum bi et parmak cizgim gbi delikyok ortsnda deliksiz desem adet oluyorum kanamam gayet iyi glyo deligi ayrimi altindami

     1. Kızlık zarını kendiniz göremezsiniz. Vajinal kanalın girişinde muayene ile açılıp bakılan bir doku kalıntısıdır sizin görememeniz gayet normal.

  3. Merhabalar sevgilimle sadece opustuk vajinal bölgeye bişey sokma gibi bişey olmadı sadece dokunma oldu ertesi gün kanama oldu ve 1 veya 2 pet kullandim sadece ben adet kanaması sandım ama adet kanamamdan kısa sürdü acababozulma gibi bir ihtimal var mı

 89. nişanlımla sevistik penisinin ucu içine girdi ama tam sevişme olmadan çekildim fakat ilk basta kahverengi leke geldi sonra iki gün kan geldi ve vajina kısmında yanmayla ağrı oldu acaba kızlık zarım bozulmuşmudur ?_

  1. kızlık zarının durumunu muayene etmeden bilmemiz olanaksız. Size yakın bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız gerekiyor.

   1. Merhaba,sevgilimle sürtünerek seviştik hiçbi şekilde özel bölgeme birşey girmedi sadece biraz baskı oldu bu sürede de Adetim yeni bitmiş ve son günleriydi çamaşırımda biraz kan geldiğini gördüm.kızlık zarım bozulmuş mudur ?

 90. Hocam lütfen bana yardımcı olur musunuz? Bir kaç yıllık ilişkim var erkek arkadaşım bana mastürbasyon yaptı eliyle daha sonra tırnağının değdiğini söyledi fazla uzun değildi tırnağı benim de o gün adetimin 3 ya da 4. Günüydü aradan 15 20 dk geçti ve koyu kırmızı kan geldi akşama kadar sürdü acaba kızlık zarım yırtılmış mıdır?

  1. kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değildir bir uzmana muayene olmanız gerekiyor.

  2. Hocam bikere agactan salanirken fzla yuksek deyildi vajina ustune dustum yere toprakti tas deyil kanamam olmadi kasiklarimda agri olmadi kizligim bozulmusmudur sadce beyaz akinti geldi hergun geliyor aslinda bu bir fazlaydi hocam doktora gitim doguma bekarsaniz muane edemm dedi bozulmusmudur yada bozuldugu nsil anlasilir

   1. Durumunuz çok spesifik, özel bir kliniğe giderseniz muayene edip size bilgi vereceklerdir.

 91. Merhaba hocam
  Üç aylık bir kız çocuğumuz var
  Diş çıkartıyor ve acı çekmesin diye doktor fitil tavsiye etti,eşim sanıyor kı bir gece fitil koyar ken yanlışlıkla bebeğin vajinasına koymuş,ancak sadece öyle düşünüyor ve emin değil,bir de hiç kanama ve….görmemiş
  Acaba kızlık zarı bozulmuş olabilir mi?
  Eğer bozulmuşsa üç aylık bir bebek için ne tavsiye ederseniz?

  1. Hocam ben sadece mansturubasyon yaptım. sadece kloristime dokunuyodum bi kaç defa. mansturubasyonlarımdan sonra kahve rengisi bir akıntı gördüm kızlık zarım yırtılmışmıdır.

   1. Rahim kasılmasına bağlı gelmiştir. Vajina içerisine bir şey sokmadıysanız endişe etmeyin.

 92. Slm abi bn 19 yasindayim bakieryim.herhangi bi masturbasyon yada cisel ilski olmdi fakat vajinamin dis kisminda bazen dış dudaklrda yanma oluyor nedeni ne olblr dha once travazol kulandim kremi iylstim bide bu belirtileri dogum doktoruna soyldgmde ilac yzdi kulndim 1hfta sonra alerjim oldu dahada kotu biraktim iyilestim ictigimde vajinada cokelek gbi beyaz akinti gldi biraktim yanmada oluyodu suan kurtuldum yikndim elma sirkesiyle iyilstim ama bi koku bide koyu sari akinti oluyor koku cok fazla deyil az neden bi zarri olurmu kasiklarimda yada karnmda icten hic agrim yok hocam neden sence

 93. Merhaba ben yaklaşık 12 yaşındayken zorla bir tacize uğradım orda çok az kan geldiğini gördüm kızlık zarim bozulmuş olabilir mi yada yenileme gibi bir durumu varmı şu an 18 yaşındayim

  1. Kızlık zarı kendini yenileyebilen bir doku değildir. Geçmişte yaşadığınız olaya bağlı hasar olup olmadığını sadece muayeneyle anlayabiliriz.

   1. Merhaba hocam erkek arkadaşımla konuşurken parmağımı kendime sokmamı istedi bi süre sonra az bisey kan geldi neden

     1. Hocam merhaba. Erkek arkadaşımla sürtünme enasında penisinin ucu girdi ağrı hissetmedim ama penisinin ucunda ve elinde kan vardı sonrasında çok az bir kanamam oldu ve o günden sonra hiç olmadı bozulmuş mudur zedelenmiş midir ?

     2. zedelenme ihtimali de söz konusudur. Ama ne derece zedelendiğini veya yırtılıp yırtılmadığını anlamak için sizin de muayene olmanız gerekiyor.

    1. Bn adetimin 7nci gunde akintinin icinde kan gordum genelde hic boyle olmzdi 7nci gun hicbsey gormezdim 6nci gun biterdi 3gn cok 3gunde zar azar 19 ysndyim akinti jole gbi ayni renk acık gri

     1. Geçmiş olsun öncelikle bir ultrason muayenesi gerekli görünüyor ondan sonra tanı ve tedavi yönünde ilerleyebiliriz.

 94. Merhaba hocam ben ilk defa mastürbasyon yaptım ve parmağımla sadece cinsel organımın baslarındaydim sonra bi baktım küçük bi iki damla kan geldi. Zarımın yırtılmış olma ihtimali var mı?

  1. Yırtılma yada zarar görme ihtimali var fakat kesin tanı açısından bir kadın doğum uzmanı muayenesi gerekli görünüyor.

  2. Merhabalar, geçen mastüsbasyon yaparken vajinamın 7 cm içerisinde bir kütle fark ettim. Rahim yolunun çoğunu kapatıyor gibiydi. İnternette araştırdığımda miyom olabileceği yazıyordu. Sizin yorumunuzu merak etmekteyim.

   1. Merhaba myomları yada kistleri bu şekilde anlayamayız detaylı bir jinekolojik muayene ve ultrason görüntüleri yol gösterici olacaktır.

 95. Hocam merhaba ben ilk mastürbasyon deneyimimi yaşadım yastık ile yaptım ilkinde vajinal bolgemde çamaşır varken ikincisinde kullanmadım. Gobek deligimin alti ve kasiklarimin üstü cok hafif ağrıyor ilk deneyimimden kaynakli mi yoksa sizce kızlık zarımla bir ilgisi olabilir mi? Yani mümkün bu şekilde zarın bozulması mumkun mu klitoris yerine yapmaya çalışmıştım?

   1. Merhaba hocam
    Kiz arkadasim bakire oldugunu soyluyor, ama surtunmekten daha fazla ileri gittik, vajinaya parmak attm birkac kez, bu normal midir bakireyse?

    1. Bakirelik ile kız arkadaşınızın size vajinanıza parmak atmasına izin vermekle ne alakası var onu anlayamadım. Eğer sorunuz neden kan gelmediyse sebebi esnek kızlık zarı olabilir.

     1. Sorum su hocam, bakireyse parmaklamak normal mi,
      Benim bildigim parmak sokabiliyorsam, bakire degil diye, yoksa yanlis bilgiye mi sahibim..

     2. Yanlış bilgi sahibisin. Parmak giriyorsa onun bakire olmadığı anlamına gelmez. Kızlık zarı esnek de olabilir.

  1. Merhaba doktor bey, eyer kızlık zari bozulursa muayene de pens ile yada her hangi bir şeyile bozulduğu anlaşılır mi?
   Çok büyük bir darbe aldım kanamam olu hata arkadaşıma gösterdim ve kızlık zarin yok dedi, doktora gitmeye korkuyorum çünkü doktor sadece kızlık zarin bozulduğunu bilir neyle yada nasıl bozulduğunu nasıl bilcek ki? Acaba anlar mi darbeden dolayı bozulduğunu?

   1. Şimdi öncelikle arkadaşınız nerden bilecek kızlık zarınızın olmadığını? arkadaşınız doktor mu? tanı koyuyor? ikinci olarak kızlık zarının nasıl ve ne şekilde bozulduğunu kimse bilemez.

    1. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik tamamen girdi ama kan gelmedi doktara gittim sen bakiresin kizlik zarında normal dedi esnek zar değil dedi ama erkek arkadaşımin tamamen girdiğine eminim bu mümkün olabilir mi

     1. Peki partnerinizin penisi küçük olamaz mı? illa olayı kızlık zarına bağlamamak gerek.

 96. Merhaba hocam bugün sevgilimle sürtünme ve birazda baskıyla kızlık zarımın üzerinde ve arka tarafla uğraşmış bulunduk sonrasında önden kan geldiğini söyledi sevgilim deliğim yırtılmış gibi acı hissettim ama içine girdiğini düşünmüyorum yeteri kadar ıslanmamıştım 8 saat sonra tuvalete gittiğimde minik minik nokta halinde kan lekelenmesi gördüm ama arka taraftan geldiğini fark ettim sebebi nedir? Kızlığım bozulmuşmudur?

  1. Kızlık zarı vajina içine giriş olmadığı sürece bozulmaz. Tabi ki kesin tanı sadece muayeneyle olur.

  2. Hocam hayırlı günler ben erkek arkadaşımla ters ilişkiye girdim erkerk arkadaşım sadece hafiften öne dokundu hiç bir şey olmadı ya ne girdi nede bir şey oldu sadece dokundu kızlığımı bir şey olur mu sizce bide aids hastalığı bulaşabilir mi.

   1. kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değil. Aids tabi ki her türlü cinsel ilişkiyle bulaşır.

 97. Merhaba hocam ben bi cok kez erkek arkadaşimla ilişkiye girdim fakat hiç kan gelmedı bu neden oluyor acaba

  1. Merhabalar her ilişki de kan gelecek diye bir kural yok. Kızlık zarı yapıları esnek olabiliyor.

     1. Merhaba sevgilim ile sevişirken parmakla ile tatmin eddim sonuna kadar da vajinaya girdi ama kan gelmedi böyle bir kaç defa denedik sonra esnek olduğunu düşünerek ilişkiye girdik kanama oldu açık renkte ve kırmızı kan geldi ertesi gün de beyaz vajinal akıntı oldu biraz da karında ağrı var nedeni ne olabilir ?

     2. Yüksek ihtimal kızlık zarı yırtılmıştır. Zar dokusunun ne kadar esnek olduğunu bilemezsiniz. İçinizin rahat etmesini istiyorsanız jinekolojik bir muayene olmasında fayda var.

     3. İdrar deliğime meraktan çubuk sokmuştum biraz kan geldi 2-3 gün tuvaletimi yaparken çok canım yandı bozulmuş mudur ya idrar deliğime soktum diye bozulmamıştır diyorum ama kan da geldi sizce nedir

     4. İdrar deliği ile sınırlı kaldıysa kızlık zarı hasar almamıştır muhtemelen idrar yolu enfeksiyonu olmuş. Bir kaç gün içinde geçmezse muayene olmanız daha sağlıklı olacaktır.

    1. Hocam yardim edin ji ekolka ulsimim yok suanlik evlncem sdce esnek olmsndn korkyrum esnek nsldr resim atin bide aynayla baktigimda delik var gordugum delik cevresindeki etin ortsnda o etin ucuda sivri neden boyle esnek oldygunu sanmmm intrnten bktgmdaa esnek olanlar zeytin buyuklugndn dha buyuk bu kucuk o etin ucundaki sivri kalem ucu gibi ortsnda deligin gercekten suanlik bi yayldyim ulsim yokk luftn yrdim edin resim atin lutfen

     1. Kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değil.

     2. Merhaba Hocam üniversite zamanı erkek arkadaşımla bi ilişkiye girdik sürtme yaptık genellikle kızlık zarım bozulmuşmudur çünkü vajinam bölgem geniş dar değil bunun için doktora gitmem gerekir mi ?

     3. Kızlık zarınız esnek de olabilir sürtünmenin ve baskının şiddetine göre değişir.

     4. Merhaba benimde bir sorum olacak lise 1 deyken bisiklet sürüyordum dengemi tutturamayıp bisikletin koltuğu vajinama çok kötü bir darbe verdi fazlasıyla acıdı sonra lavoboya gidip baktığımda kan gelmişti sizce kızlık zarım bozulmuştur şimdiden teşekkürler.

     5. Zedelenmişte olabilir ne kadar kan geldi onu da bilmiyorum. %100 bozulmuştur demek için muayene olmanız lazım.

   1. Merhaba.Ben hic bir zaman bir iliski yasamadim.Ancak ileride evlenecek olursam, kan gelmemesi ihtimali beni bitiriyor.Internnettekine baktim.Benim zarim galiba farkli duruyor.Bazen deliksiz tam gozukuyor.Bazen aypara sekilli delik gorunuyor,fakat yirtilmisa benzer.Hic dokunmadan sadece aynada baktim.

    1. Kızlık zarının anatomik yapısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Kan gelmemesi de esnek olduğu anlamına gelir. Aynada gördüğünüz çentikler kızlık zarının yapısıyla alakalıdır.

    2. Merhabalar sevgilimle sürtünme yoluyla seviştik , sevgilimle öpüşme esnasında elleriyle kalçamı sıkıyordu (reglimin ilk günüydü çok az kahve tonlarında lekem vardı genelde zaten ilk gün kahve ikinci gün kırmızı renk geliyor ) kalçamı sıkarken eli vajina bölgeme doğru gitti içerisine çok fazla değil ama hafif girdiğini hissetim eve geldiğimde aşırı açık pembe kan vardı sizce kızlık zarı patlamış mıdır

 98. Hocam ben sevgilimle sevişirken birden ben az bişey içine soktum fazla değil ama sevgilim dedi 1/2 damla kan geldi dedi bana acaba bozulmuşmudur

  1. Kızlık zarı dokusu vajina girişinin ilk 2 cm lik bölümünde bulunmaktadır. Bu sebeple anlattığınız durum bozulma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bir kadın doğum uzmanı tarafından muayene edilmeniz sonucu belirleyecektir.

  2. Hocam sevgilim mastürbasyon yaparken 2 parmağını soktu birkaç defa. Kanama fln olmadı. Ve beni bakire olmamakla suçladı. Parmağıyla hissetmediği için. Ama ben hiç ilişkiye girmedim daha önce. kızlık zarım bozulmuş mudur..

 99. İMerhaba hocam iyi günler bir sorum olacaktı ben nişanlımla sevişirken bı damla kadar kan geldi aradan 15 gün geçti tekrar nişanlımla seviştik bı anda kendimi kaybettim ve komple soyunduk ben kucağında sürtünmeye başladım bı anda ucu içine girdi girer girmez kalktım bi kaç damla kan geldi bozulmuşmudur zedelenmismidir korkularım var bı yardımcı olurmusunuz

   1. Merhaba hocam erkek arkadaşımla pantolon üstünde seviştik sürttü sadece daha sonra iki üç damla kahverengi leke geldi ve durdu bu arada regl hastalığım yeni bitmişti son günüydü acaba onun akıntısı gelmiş olabilir mi

    1. Merhabalar, adetinizin son günü olmasından dolayı rahim kasılmasına bağlı olarak gelmiş olabilir.

     1. Merhaba hocam ben 10 yaşındayken kendimden küçük arkdsimla kötü işe kalkismiştik ve hiç kan akmadi ve şimdi 22 yaşındayım korkularım çok var ve kızlığımin bozulmasindsn korkudum taki bnm amcamın kızı nişanlandı benden küçük ve ben daha çok üzüldüm bn evlenemicem diye sonra o korku bnde fazlalaşti aradan bir hafta geçti ben aşırı derecede bağırdım kiz kardeşime iki defa üst üste sadece bağırdım ve tuvalete gittim pembe renkli kan gördüm o kan üç gün sürdü ve kan kirmizilasti gittikçe eğer 10 yaşındayken kizligim bozulmadiysa bagirdigim için bozulmuş mudur yada benim adet günüm mu gelmiştir bide ağrı vardı vajinamda

     2. Hanım efendi bence önce bir psikologa ardından da jinekologa görünmeniz de fayda var. Anlattığınız durum çok travmatik…

     3. Hocam, sevgilim beni parmakladigi sırada kanadım.Ama tam da adet zamanıma denk gelmişti, ve ben onu adet kanım zannettim .Bozulursak adet de görüyor muyuz

     4. Hayır tabi ki böyle bir şey söz konusu olamaz. Kızlık zarı ayrıdır, adet kanaması ayrıdır.

     5. Merhabalar fiyat bilgisi ve detayları mail olarak gönderdim.

     6. Merhaba hojam ben bir cok kez vajinama parmagimi sokdum cok ileriye gidiyor ama hic shuana kadar kanima gormedim kizligim bozukmudur

     7. Hayır kızlık zarın esnek ondan dolayı kanama görmüyorsun.

    2. Meraba hocam bi sorum olacak sevgilimle sevişmekten ileri gitmedik 2 gitmek istiyoruz cinseligi düşünmemiz şartmi

     1. Bunu bana değil bir cinsel sağlık terapistine veya bir psikologa sormanız daha doğru olur.

     2. Sürtünmeyle kızlık zarı bozulmaz. Vajina içerisine bir şey girmesi gerek.

     3. Hocam ben hiç bir şekilde ilişkiye girmedim ama izlediğim videolara göre kadınların kızlık zarı patlayana kadar penisin ilk giriş anı çok acıtıyor ve hemen kanıyor.Ben parmağımı soktuğumda hiç canım acımıyor ve kan da akmadı.İnternetten resimlere de baktım bozulmamışa benziyor.Sizce normal mi canımın yanmaması
      (lütfen jinekolağa gidin demeyin tahmini olarak nedir sizce)

     4. Şimdi hanımefendi parmak kalınlığı ile penis kalınlığı bir olmaz. İlave olarak kızlık zarınız esnek bir yapıda da olabilir buda bir ihtimal, ve son olarak şunu belirtmeliyim herkesin yapısı farklıdır. Herkes de can acıyacak diye bir kaide yok.

     5. Merhaba hocam biz erkek arkadaşımla cıplaktık sürtünme falan oldu ama girdiğini hissetmedim sadece ucunu değişiyordu biraz sonra parmağıyla ve diliyle oynadı ama ağrı hissetmedim Ozmn da o kadar fazla derine sormadığını hissettim ancak 15 dk sonra kan geldi o sıra durmuştuk yani normal oturuyorduk öyle sonra kilosuna baktığımda orda da kan olduğunu gördüm yani sevişmeden önce varmış sizce adet kanımmıdır çünkü tam adet günü zamanındaydım yoksa kızlık zarimmi bozulmuştur hiç ağrı hissetmedim bisey hissetmedim normaldi ertesi gun karnim agridi falan bu da adet sancisi diye düşünüyorum lütfen beni bilgilendirirmisiniz hocam

     6. Evet yüksek ihtimal adet kanı gibi duruyor anlattığınız duruma göre yorum yapacaksam.

    3. Hocam surtunme ile kizlik zari bozulurmu ni erkekle degil ama sonra kanama ve kasiklarda agri oluyo mesela bi esyayla surtununce

     1. Sürtünme ile kızlık zarı bozulmaz. Kanama ve kasıklardaki ağrı rahim kasılmasından oluyor.

     2. Merhaba ben nişanlımla anal sex yaparken vajinadan değil fakat anüsün hemen altında bi yer yırtıldı içerisi değildi kızlık zarım bozulmuşmudur bi kaç damla geldi bittiğinde baktık içerisi değildi ama kızlık zarın nerde olduğunu bilmiyoruz ve baktığımızda çentikli duruyor bozulma ihtimalı var mı

     3. Kızlık zarı vajinanın 1-2 cm içerisindedir. Ters ilişkide anüsü zorlamışsınız oluşan yırtık ondandır. Gelen kanda zorlanmaya bağlı anüsten gelmiştir.

     4. Merhaba dustayken tazikli suyu vajinama tuttum fazlaca.adetliydim sizce kızlık zorum bozulmuşmudur

   2. Iyi gunler hocam benim bir sorum olucak ben nisanlimla sevismistik tabi bunun daha onceleri de vardi yanliz nisanlandiktan sonra iliskiye girdik yanliz bakire olan bir vajina da girdikten sonra epey bir bosluk vardi yani orada seyimi his etmedim bile herhangi bir yerede carpma olmadi ilk girerken biraz zorlandi gerisi bostu ve hizli hizli baskin yaptim ne kan geldi nede birsey. Kizliginin oldugunu soyluyor ama size de bir basvurmak istedim

    1. Bu durum biraz zor bir durum net bir şey söylemek sizi yanıltır. Esnek kızlık zarına da sahip olabilir. En doğru bilgiyi partnerinizle muayene olmaya gittiğiniz zaman doktor söyleyecektir.

    2. Merhaba hocam,
     Erkek arkadaşım parmaklarıyla vajinaya baskı uyguladı canimin yandığını fark ettim ama kanama filan yoktu saatler sonra baktığımda kahverengi tonlarında kanama olduğunu gördüm ve kasiklarimda ağrı vardı kızlıkmış olabilir mi?

   3. Hocam benim bi şüphem bulunmakta Eşimle ilişki esnasında. Çok kan geldi ve ertesi gün regle oldum dedi. Bunun ilşki esnasında bozulduğunu yada daha önce bozulmuş olmasını anlaya bilir misiniz

  1. Hocam merhaba ben küçüklükten beri kıyafet üstünden sürtünme yapıyordum. Ama internete baktığımda çok korkutucu yorumlarla karşılaştım. İçine bir şey dürtme, sokma gibi bir durum asla yok sadece sürtünme oluyordu istemsizce. Ve daha sonra ayna yardımı ile baktığımda -o- şu şekilde çentikler fark ettim kafama çok takılıyor lütfen yardımcı olun.

   1. Elbise üzerinden yapılan mastürbasyonla kızlık zarı bozulması mümkün değildir içiniz rahat olsun.

    1. Merhaba hocam ben kocamla on sevişme yaptık ve penisin başı gel gitte istemsizce girdi hazır olmadığım bi anda çok degil ama üç ya dört santim kadar girmiştir ağrım oldu saatlerce devam eden yanma oldu cıvık kıvamlı kan geldi Normal bi miktarda kızlk zarım bozuldu mu

     1. Evet yüksek ihtimal bozulduğunu gösteriyor anlattığınız durumda.

     2. Hocam ben ilişkiye girdiğimde ilişki esnasında kanama olmadı hatta eşim beni bakire olmamak ile suçladı ilişki esnasında kan gelmedi ama ilişkiden bi yarım saat sonra kan geldi cıvık bi şekilde kırmızı renkli yaklaşık 3 4 gün kadar sürdü adet olup olmadığımı bilmiyorm sizce kanayan kızlık zarı mıdır.

    2. Merhaba ben sevgilimle anal sex yaptım ve adetımın ortalarındaydım sürtünme oldu vajınama sadece hiç girmedi ama aşırı yanma hissi oldu ve makatımdan aşırı derecede kan geldı kızlıgım bozuldu mu merak ediyorum ilişkiden sonra kan geldi ve iki gün sürdü

     1. Gelen kan makatınızdan gelmiştir. Ters ilişkide kızlık zarı bozulmaz hanımefendi böyle birşey mümkün değil.

   2. Kızlık zarımin bozulup bozulmadığını bilmiyorum ve hiç o bolgemde ağrı sızı olmadı bozulmadi diye düşünüyorum kırık zarının bozulmasinin belirtileri nelerdir

    1. Aslında bu sorunuzun cevabı net bir şekilde yazıyor makalemizde. Keşke okusaydınız eylül hanım…

     1. Merhaba hocam, eşimle ilk ilişkimize girdik penisinin yarısının girdiğini söylüyor ama bende kanama ve ağrı olmadı, ilk ilişkimdi sizce kızlığım yırtılmış mıdır?

     2. Her ilişkide kızlık zarı yırtılacak diye bir kural yok, esnek bir zar yapısına da sahip olabilirsiniz.

     3. Sevgilimle ilişkiye girdim bi fincanın yarısı kadar hafif açığımsı kan geldi Ve yandı sizce patlamışmıyımdır

     4. Evet kızlık zarınız yırtılmış bu anlattığınızda.

     5. Merhaba hocam size bir sorum olacaktı cinsel istismara uğradım ama sabah kalktığımda aşırı derecede kan gördüm hani test falan da yapmadım bunu nasıl anlayabilirim kızlık zarim bozulmuş diye

     6. zaten anlattığınız durum kızlık zarınızın yırtıldığını gösteriyor. Bunun bir testi olmaz ancak muayene olmanız lazım.

    2. Peki kızlık zarı ilişki esnasında mj kanar yoksa ilişkiden yarım saat kadar bir sürede kanayabilir mi

     1. bu kişiden kişiye değişen bir durumdur standart bir şey değil.

   3. Merhaba hocam..sevgilimle arkadan ilişkiye girdik..fakat vajinaya hiç dokunulmadigi taktirde vajinamdan kan geldi bunun sebebi nedir..kızlık zarım bozulmuş mudur?şimdiden teşekürler

    1. Hayır rahim kasılmasına bağlı gelmiş olabilir, veya regl gününe yakın ilişkiye girmişsinizdir.

     1. Hayirlo akşamlar hocam erkek arkadaşım parmagino soktu kan felan gelmedi ama daha öncede iliski yasamadim neden böyle oldu

    2. Adetten iki gün sonra erkek arkadaşım masturmasyon yapti biraz acı hissettim sonrasinda kahverengi bir leke gordüm ama bu adet döneminden kalma bir kalıntı olabilir mi?

     1. Olabilir evet rahim kasılmasına bağlı da gelmiş olması söz konusudur.