Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Zedelenmesi ve Kanaması Nasıl Olur

Kızlık zarı zedelenmesi: Hymen yani kızlık zarı, vajinanın yaklaşık olarak 1,5 cm içerisinde yer alan ince bir dokudur. Orta bölümü delik olan bu doku vajinanın giriş bölümünü tamamen kapatmaz. Kızlık zarının yırtılması ile kızlık zarı zedelenmesi farklıdır. Her ne kadar belirtiler birbirine oldukça benzerlik gösterse de bu iki durumu birbirine karıştırmamak gerekiyor. Kızlık zarının yırtılması, bu dokunun bütünlüğünü kaybetmesidir. Oysa zedelenme durumunda kızlı zarı bütünlüğünü korur.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nasıl Olur?

Kızlık zarı zedelenmesi nasıl olur

Kızlık zarı olarak adlandırılan dokuda zedelenme pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Mastürbasyon, yaygın görülen kızlık zarı zedelenmesi nedenlerinden biridir. Bununla birlikte vajinal bölgeyi etkileyen bir kaza geçirilmesi de vajina içerisinde bulunan dokularda ya da kızlık zarında zedelenme olması sonucunu doğurabilir. Yine yaygın şekilde görülen mantar enfeksiyonu da kızlık zarı zedelenmesi nedenleri listesinde yer alıyor. Çünkü mantar enfeksiyonu, kaşıntıyı beraberinde getirebilir. Kaşıntının şiddetli olması durumunda hymen dokusunun tahriş olmasına sebebiyet verebilir.

Bir diğer neden de sürtünmedir. Sürtünme pek çok farklı dokuda tahrişe neden olabildiği gibi kızlık zarı zedelenmesi sonucunu da doğurabilir. Dokuda zedelenmenin hangi nedenden kaynaklandığının anlaşılması için öncelikle klinik muayene gerekiyor.

Muayene ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından doku durumunun kontrolden geçirilmesi ve sonrasında tarafınıza bilgi verilmesi daha doğru olacaktır. Özellikle mantar enfeksiyonu gibi tedavi gerektiren bir durumdan kaynaklı olarak kızlık zarı zedelenmesi meydana gelmişse, zaman kaybetmeden sağlık kuruluşuna başvurulmasında fayda olacaktır. Çünkü mantar enfeksiyonu için tedaviye hemen başlanması gerekir.

Zedelenme veya kanama çoğunlukla masturbasyondan oluşmakta, aynı zamanda geçirilen ve vajinal bölgeyi etkileyen bir kazadan dolayı olabilmektedir. mantarın oluşmasından kaynaklı sert kaşımadan bile zedelenme oluşabilmektedir. Zedelenme durumlarında kanama gözle görülür durumda olabileceği gibi kişinin farkedemeyeceği derecede az olabilir. Bunu öğrenmenizin tek yolu bir jinekoloğa giderek kızlık zarının durumunu kontrol ettirmenizdir… Dr. Barış Korkmaz

Kadınlarda, söz konusu zedelenmeye kanamanın eşlik etmesi durumunda çok daha büyük bir endişe yaşanabiliyor. Kanamanın kızlık zarı zedelenmesi mi yoksa kızlık zarı yırtılmasından mı kaynaklı olduğunun anlaşılması için muayene olunması gerekiyor. Çünkü dışarıdan bakıldığında kızlık zarının yırtılmış olmasının anlaşılması mümkün olmaz. Zira daha önce de değindiğimiz gibi zedelenme ve yırtılma belirtileri benzerlik gösterir ve bu nedenle net bir bilgi almak için mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Bilgin olsun –> Kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı

Yanıtı en çok merak edilen unsurlardan biri de kızlık zarı bozulmadan hamile kalma olasılığıdır. Kızlık zarı her kadında aynı esneklik düzeyine sahip değildir. Kızlık zarının esnek olması halinde yırtılma olmadan da hamile kalınabilir. Çünkü kızlık zarı vajinayı tamamen kapatmaz ve orta bölümünde bir delik yer alır. Bu delikten spermin rahme ulaşması mümkündür ve dolayısıyla cinsel ilişki hamilelik ile sonuçlanabilir. Ancak bunun için spermin yumurtaya ulaşması ve döllenmenin gerçekleşmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Tıkla öğren –> Kızlık zarı dikimi fiyatları

Zedelenen Kızlık Zarı Kanar mı?

Zedelenen kızlık zarı kanar mı

Tahriş olan ve zedelenen tüm dokularda kanama meydana gelebildiği için kızlık zarı zedelenmesi sonrasında da az miktarda olmak kaydıyla bir kanama olabilir. Bu kanama son derece normal bir durumdur. Dokudaki tahrişe bağlı olarak birkaç damla olacak şekilde kanamanın meydana gelmesi, bu sorunu yaşayan kişilerde ciddi bir endişe oluşmasını da beraberinde getirebiliyor. Oysa kanama, her zaman kızlık zarının yırtıldığı anlamına gelmez ve bu şekilde değerlendirilmemesi gerekir.

Zira kızlık zarı zedelenmesi nedeniyle yaşanan kanama, bu zar dokusunun iyileşmesinin ardından kendiliğinden durur. Ancak kanamanın fazla miktarda olması ve uzun süre devam etmesi durumunda zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir. Çünkü bu durum farklı sağlık sorunlarından kaynaklanıyor olabilir ve klinik muayene yapılması gerekebilir. Dolayısıyla kanamanın şiddetinin ve süresinin mutlaka gözlemlenmesi gerekir.

Bu noktada merak edilen bir başka unsur daha var. O da daha önce kızlık zarı zedelenmesi olması durumunda cinsel ilişki esnasında kanamanın olmayacağı yönündeki endişedir. Çok sayıda kişi bu endişe nedeniyle de bir sağlık kuruluşuna başvuruyor. Bu nedenle bekaretzarı zedelenmesi durumunda ilk ilişkide kanama olup olmayacağı konusuna da açıklık getirelim. Zedelenme sonrasında dokularda bir iyileşme olur ve yüksek ihtimalle ilk ilişkide kızlık zarının yırtılmasına bağlı olarak bir kanama olacaktır.

Bir başka deyişle kızlık zarı zedelenmesi ilişki sırasında kızlık zarının yırtılmasını engellemez. Dolayısıyla kanama olmasını da engelleyen bir durum değildir. Zira çoğu zaman zedelenme durumuna herhangi bir müdahale yapılmasına gerek olmaz. Tahriş olan doku kendiliğinden iyileşir ve yeniden sağlıklı bir doku formunu alır. Hatta kızlık zarı zedelenmesi ikinci kez de meydana gelebilir ve bu durumda da dokuda yeniden bir iyileşme olacaktır. Tüm bunlar kızlık zarının ilişki sırasında yırtılmasını ve kanama olmasını engellemez. Bu konuda bir endişe duyulmasına gerek olmaz.

Cinsel birliktelik yaşanmadığında, bekaret zarı zedelenmesi kaynaklı olarak şiddetli bir kanama olması halinde sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir. Çünkü zedelenme de dışarıdan anlaşılmaz ve sizin zedelenme sandığınız durum aslında doku yırtılmasından kaynaklı olabilir. Özellikle mastürbasyon esnasında çeşitli cisimlerin kullanılması gibi durumlarda zedelenme zannedilen kanama nedeninin aslında doku yırtılmasından kaynaklandığı gözlemlenebiliyor. Bu durumu dikkate alarak muayene için randevu talep etmenizde fayda olacaktır.

En çok merak edilen konumuz –> Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Bekaret zarı kanaması ne kadar sürer

Öncelikle kızlık zarının yırtılması durumunda kanamanın 40 dakikaya kadar uzayabileceğini ve damla damla şeklinde olacağını belirtelim. Ancak kızlık zarı zedelenmesi durumuna bu kanamanın kısa sürede durması beklenir. Her bireyde kanın pıhtılaşma süresi farklı olabilir. Zedelenmenin ne oranda meydana geldiği de kanamanın süresinde etkili olan unsurlardan biridir. Buna bağlı olarak kızlık zarı zedelenmesi durumunda kanamanın süresinin değişebileceğini belirtmek gerekiyor. Zedelenme durumunda kanamanın birkaç dakika içerisinde durması beklense de ara ara sadece lekelenme şeklinde olmak kaydıyla bir süre daha devam edebilir.

Kızlık zarının yırtılması durumunda kanama biraz daha fazla olabilir. Bu durumda bekaret zarı zedelenmesi durumunda yaşanabildiği gibi lekelenme şeklinde değil, damlama şeklinde bir kanama olur. Fakat bu kanamanın da 45 dakikadan uzun sürmemesi beklenir. Şayet 45 dakikadan daha uzun sürüyorsa bu durumda zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekiyor.

Çünkü 45 dakikadan daha uzun süren kanamalar da bir sağlık sorunu olduğu şüphesini doğurabilir. Özellikle kanamanın şiddetli olması halinde durum daha faza ciddiyet kazanıyor. Çünkü bu durumda kanama, doku yırtılmasından kaynaklanıyor olabilir ve 45 dakika boyunca süren şiddetli kanama, ciddi bir kan kaybı anlamına da gelir. Sağlık kuruluşuna başvurma noktasında geç kalınmaması gerekir.

Kanama, kızlık zarı zedelenmesi ya da yırtılması gibi durumlarda dikkate alınması gereken unsurlardan biridir. Çünkü kanamanın şiddetinin fazla olması akıllara ilk olarak coit yırtığı olarak adlandırılan komplikasyonu getirir. Özellikle ilk gece ilişkisinin aceleci yaşanması durumunda vajina içerisindeki dokularda çeşitli yırtıklar meydana gelebiliyor. Bu yırtıklar derin de olabildiği için sağlık kuruluşuna gidilmesi ve muayene edilmesi gerekiyor.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerekli görülmesi halinde ilk gece ilişkisinde yaşanan yırtıklara dikiş atılması yoluyla bir müdahale yapılması gerekebilir. Özellikle yırtıkların derin olması durumunda kanama da daha fazla olabilir ve derhal vajina içi dokularda meydana gelen doku yırtılması durumuna müdahale edilmesi, kanamanın durdurulabilmesi anlamında da önem taşıyor. Genellikle kızlık zarı zedelenmesi durumunda bir doku yırtılması söz konusu olmaz. Bu nedenle kızlık zarına dikiş atılması gibi müdahalelere gerek duyulmaz.

Çok merak ediliyor –> Kızlık zarı çeşitleri

 

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://youngwomenshealth.org/2013/07/31/hymen_break/

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

364 Yorum

 1. Dün erkek arkadşimla çıplak bir şekilde seviştik pensini başı vajinaya giridi biraz öyle seviştik sonra peçeteyle baktım biraz kan vardı sonra tekrar kontrol etim de ise daha fazla kan geldi ama hiç bir ağrı olmadı ondan önce de gene öyle bir ilşiki yaşadık iki damla kanngeldi ve geçti ama birde mide bulantısı var ilişkiyi yaşdımda adetitin bitmişti yeni

  1. Söylediklerinize göre yırtılmış gözüküyor en doğru bilgi için muayene olmanız da fayda var.

 2. Merhaba hocam, dün sevgilim bana oral seks yaparken dilinin vajinama girdiğini hissettim ve bundan yaklaşık 20 dakika sonra tuvalette tuvalet kağıdıyla silerken biraz pıhtılı bir şekilde kan geldi. Yaklaşık 2 saat sonra ise külodumda pembe kan lekesi vardı ve gece kasıklarım ağrıdı. Bugün ise sürekli vajinamın içinde bir şey varmış gibi hissediyorum. Dille kızlık zarının bozulma ihtimali var mı, benimki bozulmuş olabilir mi? Kızlık zarı bozulduğundaki belirtilerle benim belirtilerim benziyor mu? Teşekkür ederim.

  1. Kızlık zarının bozulma belirtileri kişiden kişiye değişir. Bu yüzden anlamanın tek yolu muayene olmanızdır

  2. bacaklarimi sıktım, biraz da öne arkaya yana doğru falan hareketler yaptım. biraz sonra tuvalete gittim, tuvaletimi yaptiktan sonra tuvalet kagidinda fark edilmesi cok zor pembe bir leke oldugunu gordum. bir kac kere daha tuvalet kagidi kullandim fakat bir sey gelmedi, uzun sure tuvalet kadigiyla sildim ve tekrar cok hafif pembe bir leke gordum zarla ilgili bir sorun mudur?

   1. Hocam normal kadın doğum doktoru kesin anlarmi kızlık zarinda yoksa uzman jinekolok gereklimi ayrıca devlet Hastanesi’nde yaptım muaneyi

     1. Saolun hocam zaten1saniye tutmadı muane vajina dudaklarım yand8 yanma hisetim neden sizce hafif ağrıdı ayrıca normal den biraz geniş ama kalın dedi hocam soru soruyorum kanama yada esnekmi diye ne soruyon biseyin yok dedi yani kağıda çizim yapmadı 12cesidende bahsetmedi direk baktı bide biraz tedirgndim doktor yaşım 20yse doğruyu söylemek zorunda deyilmi sadece bana yanımda kimse yoktu yani korktugumu anladı acaba ondan yalan söyler mi asistani bayandı tuaf baktı
      bişey var gibi anlarmii kızlık zarinda

     2. Bunları lütfen muayene eden doktorunuzla konuşun

 3. Hocam merhaba bundan bir yıl önce 2 yıllık bir ilişkim oldu ve sevişme oldu ıkimizde çıplaktık sürtünme oldu ama kesinlikle vajina içerisine hiç bir şey girmedi sert bir şekilde baskı ile geldi ve anında kanama oldu hemen üzerimden ittim parmağımla ittigimde kan vardı daha 20 dk sonra iç çamaşırına da tükürük kadar açık pembe kan geldi 5 ay sonra felan hastaneye gittim özel hastanenin jinekolguna bana bur şeyin olmadığını söyledi ama piskolajim çok bozuk şuan başka biri ile nişanlıyım zor durumdayım tekrar aynı akademide özel aynı hastanenin faklı jinekolguna göründüm ama oda bir şeyiñ olmadığını söyledi o kan nerden geldi bunun açıklaması yapılmadı bana bende sormadım ama çok kötü durumdayım beni aydınlatırmısınız lütfen

  1. Kızlık zarının durumunu muayene etmeden bilemeyiz ayrıca bahsettiğiniz kanın nereden geldiği de o esnada yapılan muayene ile anlaşılır

   1. Mrb bnim zarım sat 9ve 3tam ayni sekilde 8ve4 7ve5 11 ve 1 2ve 10 hepsi kalıntı şeklide et kaplıyo fakat saat 6yonu tam ama saat 12 yönü yok kalıntı yerine ucu sivri küçük et parcasi var ve bu ice doktoru gidiyo anlamadigim zarım boyle ama deligin kenar kısımları küçük dudaklara uzanıp yapisiyo bu sekilde olmasi normalmi yoksa yırtıkmı

     1. Hocam zarımın saat 6yonunde kısmi yırtık varsa tabana kadar inmiyosa bide oburyerler saglamsa ileride kanamam olurmu doktor derin centik dedi tabana inmiyo diye ileride kanama olur dedi ama foto attm soyledi oyle dogrumu

    1. Hocam merhab ayndan baktığımda saat 3 9 taraflarında zedelenme var ve adet olduğum zmn gördüm 3 9 tarfında zedelenme olduğu zedelenen yerde adet kanı geliyo ilişkiye girdiğimde kanar mı

  2. Merhaba hocam.Ben çamaşır olmadan mastürbasyon yaptıktan hemen sonra idrar yaptığımda peçetede 3 5 damla pembe kırmızı arası renkte kanama oldu.Ama asla içeri parmak sokma gibi bir hareketim olmamıştı.Bu kanama kızlık zarından mı gelmiştir ? Normal hayatımı bile etkiledi muayene de olamıyorum şuan .Sizin düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum hocam yardımcı olursanız çok mutlu olurum

    1. Eğer resimde doktor derin çentik var dediyse doğrumu olur yoksa devlete muane eden normal kadın dogumcumu muane oldum bişey yok dedi normalden biraz geniş ama kalın dedi . ama resim atgim özel jinekolok çentik var dedi sat 6yönunde öyle dedi iliskimde hiç olmadı sizce hangisi haklıdır tskrlr

 4. Hocam ilişki esnasında darbe sonucu 1saat kadar genital bölgeden yoğun bir şekilde kan geldi. Sonra hafifledi ve bir kaç saatin sonunda halsizlik mide bulantısı başladı. Bunun sebebi nedir acaba covid sebebiyle hastaneye gitmek istemiyorum. Her hangi bir hasar bırakır mı

   1. Hocam. Muane eden doktor muhakkak ila çizim yapmak zorunda mı vajina çizimini yada Şekillerini bahsetmemesi sadece normalden
    biraz genişş ama kalın dedi bapska bişey demedi

     1. Yani muane kızlık muanesinde kızlık şekillerinden bahsetmemesi. Yada kağıda cizereek yorum yapmaması normalmi yasal ve hukuk olmak üzere 20yasindaysak doğruyu. Söylemek zorundami anlmsiz sorularda sorsak tedirgin de psikolojiyi. Etkilememesi için ve bana 1saniyede etti yorum normalden biraz geniş ama kalın dedi başka soru sordurmadi tesekurler

     2. Sizi muayene eden doktorun neden 1 saniye yorum yaptığı konusunda bir fikrim yok maalesef. Dilerseniz başka bir doktora daha muayene olup detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

 5. Hocam merhaba evliyim bakire değilim fakat eşim her seferinde elini vajinama soktuğunda kan geliyor iç çamaşırımada bulaşıyor bu kan ve geçiyor sonra bunun sebebi nedir doktara başvurmam gerekir mi

   1. Hocam merhaba
    Bundan 3 4 sene önce kızlık zarının ne oldugunu bilmediğim için içeri parmağımı sokmuştum ve baya bi kan gelmişti ertesi günde şiddetli ağrım olmuştu kasıklarımda. Hayatımda hiç ilişkiye girmemiş bi insanım girdiğimde kan gelir mi sizce?
    Bide adetim düzensiz ve cok masturbasyon yapasım geliyor bunların onla bi alakası var mıdır sizce?

   2. Hocam selamlar , orgazm sonucunda rahim kasılmasına bağlı kan hangi renkte olabilir? Yani pembe kırmızı arası bir renk olabilir mi ? Sorumu cevaplandırırsanız çok mutlu olurum hocam

 6. Kız arkadaşım eski sevgilisiyle birlikte olurken çocuk yanlışlıkla az bişey içime girdi ve kan geldi dedi. Daha sonra doktora gittiğinde doktor kızlık zarının zedelendiğini ve zamanla zedelenme kendini onarabilir veya onaramayıp bozulabilir demiş. 2-3 ay sonra tekrar kan gelmiş ve doktora bu sefer gittiğinde doktor yırtıldıgını söylemiş.Hocam kızlık zarı zedelenme sonrasında yırtılabilir mi ? Yani zedelenmesi sonrasında iyileşemeyip yırtılmış olabilir mi ?

   1. İyi günler hocam eşimle 3 haftalık evliyiz ve 3. Haftada birleşme sonucunda kırmızıya yakın kan geldi çok az ama birde içinde bir sızı hissediyorum dedi bana eşim. Acaba zar patlamış mısır.

 7. Merhabalar hocam erkek arkadaşım bana mastürbasyon yaparken bir anda parmağını vajinama soktu ilişkiyi yaşadıgımız gün adetim yeni bitmişti. Ertesi günü yanma hissi ve kahve renkte kanamalarım oldu. Yanma hissi rahat bi beş gün filan sürmüş olabilir . Kendim aynadan bakarken önceden kapalı duran şey şimdi delik açılıyo içeri hava girdigini hissediyorum ıkındıkça ve bi et parçası sallanıyor. Sizce zarar görmüş müdür ya da bozulmuş mudur?

  1. Zarar görmüşte olabilir yırtılmışta olabilir anlattıklarınıza göre bu mümkün. Detaylı bilgi için muayene olmalısınız.

 8. Merhaba hocam sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşarken biraz içeri girdi ve pıt sesi duydum kendimi geri çektim penisinde kan görmedik ama 5 dakika sonra peçete ile sildiğimde vajinal sıvılarla karışık açık kahve renginde çok az leke gördüm. 9 saat sonra peçeteyle iki defa bastırdım ikisinde de pembe renkte çok küçük damlama şeklinde kan geldi başka da gelmedi. Zedelendiğini düşünüp bir uzmana gittim saat 7 yönünün tamamen parçalandığını , diğer ilişkide kanama garantisinin veremeyeceğini ve acilen diktirmem gerektiğini söyledi daha çok panik oldum bu kadar az kan gelip kaybetmiş olmam cidden olası bir durum mu? ve sizce acilen diktirmem gerekli mi ?

  1. Hocam ben küçükken bisikletten düştüm bisikletin bı tarafında uzun kalın bi cisim vardı o bana battığını hatırlıyorum. Bisikletten düştükten sonra kanamam oldu. Ondan sonra adet oldum ama o zaman baya küçüktüm. Doktora gittim ama tam ne dediğini hatırlamıyorum. Bozuldu mu hocam bilgi verir misiniz

  2. Merhaba hocam sevgilimle sürtünme ile ilişki yaşadık bir saat sonra kahverengi kan gelmişti ve bir gün sonra halen sızıntı şeklinde devam ediyor hamilelik şansı var mı ?

 9. Hocam merhaba,hic iliskiye girmedim. Ama aynada kizlik zarimi baktigimda zarin bagli oldugu yerlerin bir kacinda kopma var, yani sag baglantisinda kucuk bi delik gordum. neden ola bilir?

  1. Siz kendiniz aynaya bakarak zar yapınız hakkında fikir sahibi olamazsınız. Zar yapılarının anatomik yapısı gereği bu tarz şekiller alabilir, ve bu şekiller zarın bozulduğu veya yırtıldığı anlamını taşımaz.

  2. hocam bm küçükken tahtiravalliden oynuyordum arkadaşım hızlı kalrinca bnde çarptım sonra vajinadan kan geldi peceteyle sildim ama fazla sürmedi kanama sonra durdu bir kac damla geldi acaba kizligim yirtilmiş mi yoksa zedelenmiş mi dir

   1. Bu Bir şekilde kızlık Zarı yırtılması çok zor bir ihtimal olsa da muayene olmanız gerekmektedir.

    1. Hocam hic iliskim olmadi inanin parmakra sokmadim doktor sat 6yonnde derin centik var dedi tabana inmiyo kanaman olur diye hata size sordum dudaklari acip bakmak zarar verirmi yada iknınmak herhangi bi yerden dusmek yok dediniz bozulmaz busekilde 3aydir hergun sadece dudaklari acip bakiyorum ıknıyorum hic ne agri nede kanama gordum inanin cokta dikat etim yoktu sadexe 1yil olce agactan vajina ustune dustum busekilde bozulmaz dediniz derin centik nasil oldu anlamadim doktorun resimde yanilma payi varmidir hic karsilastinizmi bu durumla

     1. Ben sizin söylediğinize göre sadece tahminde bulundum. Muayene etmeden size kesin bir şey söyleyemem belki anatomik yapısı gereği öyledir zar yapınız bu durum illa bir sebebe bağlamakta olmaz.

 10. Merhaba hocam tuvalete girdiğimde taharetlendikten sonra vajinamı peçeteyle sildim ve peçeteye kan geldi acaba bu kan vajinamdan mı geldi diye kontrol ettim ve peçeteyi bir damla kan geldi ertesi gün kanamam olmadı fakat vajinamda sızlama ve yanma hissi var Bu normal mi Ayrıca Kızlık zarım bozulmuş mudur yoksa zedelenmiş midir cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

   1. Bazen delikssiz görünüyor aynada, tam et gibi. Bazen ama yırtık gibi. Zar anlayışı 17 yaşında yarandı bende. Fakat yuyunurken sert davranmış ola bilerim. Hatta belki de zesülene de bilir. Korkuyorum. Acaba yırtılmışmı ve ya zedelenmişmi?

   2. Merhaba hocam kardeşim in nişanlısı eliyle kızlık zarını bozduğunu söylüyor kan geldi duor bu Ocak ayında oluyor 10ay oldu şimdiye kadar doktora gitsek muayene sonucu belli olurmu eliyle i yoksa başkasıyla mi bozdugu

 11. Hocam merhaba jinekoloğa gittim kızlık sarın esnek dedi ama çok geniş sizce doğru söylemiş midir doğru görmüş müdür başka doktor a gitmeme gerek var mı korkuyorum

  1. Doktorlara güvenmelisiniz alanında uzman bir jinekolog ise zaten size doğru bilgiyi vermiştir.

   1. Hocam çamaşır olmadan parmakla okşayarak mastürbasyon yaptığımda orgazm oldum hemen sonra idrar yaptığımda kırmızı pembe karışımı renkte kan geldi.Madeni para büyüklüğü kadar vardı.Sizce kızlık zarı bozulmuş mudur? Birde orgazm sonucu olan kan hangi renkte olur kahverengi mi olur ?Sorumu cevaplandırırsanız çok mutlu olurum hocam

    1. Rahim kasılmasına bağlı olmuş olabilir yada adetinize yakın bir dönemde de olabilirsiniz.

     1. Hocam cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Kan rengi pembe kırmızı arası bir renkteydi kızlık zarının bozulduğunu mu göstermez degil mi ?

 12. Doktor Bey iyi günler 3 gün önce erkek arkadaşım ile sürtünme yoluyla birlikte olduk ve o sırada bana sert bir haraketi oldu vajinama girmedi ama fazlasıyla kan geldi bozulmuşmudur? Teşekkürler

  1. Hareket sonucu girmediyse kasılmaya bağlı gelmiş olabilir. İçinizin rahat etmesini isterseniz bir muayene olmanızda fayda var derim.

   1. Kızlık zarı kontrolü için muayene olmaya gittim bana silik olduğunu bir kısmının zarar gördüğünü kızlığımın gittiğini ama anatomik yapın da böyle olabilir dedi bunu kestirmem ama ilişki esnasında ileri de %90kanaman olur dedi zedelenmiş ama tam gitmemiş ileri de kanama olur mu hocam

 13. Hocam tuvalet ihtiyacı için çömelme vaziyetine geldiğimde kızlık zarım çok genişliyor,açılıyor bunun sebebi nedir acaba

  1. Bu ıkınma ve kasılmalara bağlı zar yapısının esnemesi gayet normal ve doğal bir durumdur.

   1. Hocam sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşarken istemsizce kayıp içeriye girdim biraz sert giriş oldu ama yarısı bile girmedi, girdikten sonra çok hafif pat gibi bir ses geldi, sonrasında kanama meydana geldi ve bu kanama yarım saat sürdü kızlık zarı bozulmuş mudur yoksa zedelenmiş midir?

 14. Hocam merhaba sık sık mastürbasyon yapıyorum ve bugün ilk kez cinsel ilişkiye girdim erkek arkadaşım içime girdi fakat kanama olmadı yalnızca ilişki sonrası yanma hissi oldu

  1. Buradaki sorunuz neden kanama olmadığımı? eğer oysa muayene etmeden yorum yapamam lakin esnek zar yapısına sahip olabilirsin diyebilirim.

   1. Hocam dün gece sevgilimle ilişkiye girdim sürtünme yoluyla ters bi hareketle kendini bana vurdu. Ama içine girmedi sadece Bas ucu girdi derhal çektim kendimi baya bi kan geldi sizce kızlık zarim bozulmuştur. Cok

 15. Merhaba hocam bundan 3 gün önce erkek arkadaşımla sürtünmme yoluyla beraber olduk fakat bi ara çok sert şekilde penisi vajinama girdi o an ve sonraki 3 gün içinde vajinamdan kan geldi sizce ne yapmayalım ve kızlık zarım bozulmuş mudur yardımcı olursanız sevinirim

  1. Penisi vajinama çok sert şekilde girdi ve kanama oldu diyorsunuz elbette zarınız bu durumda bozulmuştur.

 16. Merhaba hocam uzun zamandır bacak bacak ustune atarak mastürbasyon yapıyorum acaba septalı kızlık zarında ortadakı bag böyle mastürbasyonla koparak düşe bilirmi?

   1. yaklaşık 2aydir dudaklari acip bakıyorum ilişkiye girmedim takinti oldu zarr vermiş olabilrmyim hic kan gormedim agrıda anlamadim zarımın deliğinin kenar kısımları iç dudaklara yapisiyo sizce normalmi yirtikmi

 17. Merhaba hocam ben küçükken bisiklet sürüyordum ve bisiklet bana biraz büyüktü battığını hissettim eve geldiğimde az bir kan gelmişti fakat kıyafetlerim vardı biraz ağrıdı sonra da geçti sizce kızlık zarım bozulmuşmudur kesin sonuç için hastaneye gideceğim ama sizden yorum almak istedim

  1. Küçükken diyorsunuz sonra hastaneye gideceğim diyorsunuz açıkcası pek anlayamadım önceden olduysa bu durum bisikletin sele si dediğimiz kısım kıyafetleriniz varsa kızlık zarınıza bir zarar vermez.

   1. Hocam merhaba 10 yaşındayken vajinamin tam ortasına isabet edecek şekilde kaldırıma vurdum iç çamaşırımda kan vardı kızlığım bozulmusmudur

    1. 10 yaşınızdan bu yaşınıza kadar neden doktora gitmediniz? bu konuda yorum yapamam maalesef.

   2. Ben küçükken bu olay olmuştu efendim bisikletin koltuğuna sert oturmuştum sele değildi şimdi biraz büyüdüm ve küçükken korktuğum için hiçbir şeye baktırmamıştım şimdi endişe duymaya başladım bu aralar gidemem ama gitmeden önce sizinle danışmak istedim fazla çekiniyorum bu olaya sadece tahmininizi almak istedim

    1. Yani şunu diyebilirim eğer vajina içerisine bir cisim girmediyse ve girdiğiniz hissetmediyseniz bir sorun olmamıştır. Ama muayene olmanız da fayda var tabiki.

 18. merhaba. ben dun surtunme yoluyla masturbasyon yaptiktan bir kac saat sonra koyu renkte kan geldi, adet doneminde en cok asagi bel tarafim ve ayaklarim agriyor, yine az ayni agrilarim var. bugun de kan gelmis, kizlik zarim bozulmus ola bilir mi? kesinlikle icine girecek hic bir sey kullanmadim. dun adetimin bitiminden bir hafta gecmisti. cevaplarsaniz beni cok mutlu etmis olursunuz. onceden tesekkurler

  1. Rahim kasılmasına bağlı geldiğini düşünüyorum ama net konuşamam muayene gerekir.

   1. Adetim biteli bir hafta oluyor gece okşayarak masturbasyon yaptım. Duşa girdim çıktım kanamam başladı. 4 saat sonda yuvalar için kalktığımda koyu kırmızı kan akıntısı devam ediyordu. Harhangi bir giriş sağlanmadı. Kızlık zarım bozulmuş olabilir mi? Rahim ağzı kası kasılmasından ötürü ise bu durum zararlı mıdır? Teşekkürler

 19. Merhabalar hocam 6 7 ay önce erkek arkadaşım sürtünme yoluyla bi ilşki yaşadık. Daha sonra içeri girmeye çalıştı, zorladı ben kendimi çok kastım içeri girmediğine eminim . Sizce bi zedelenmemi yoksa bozulmuş mudur ? Vajinamın kenarları dışa açık şekilde gözüküyor aklımı çok kurcalıyor . Ben bir kaç damla kan lekesi vardı daha sonra kanama olmadı

   1. İyi günler ben yıllar önce parmağımı vajinama batırmam sonucu bir iki damla kan geldi. Yaklaşık 7-8 yıldır. Bu sene doktora gittim. Doktor zedelenme olduğunu söyledi. Bence dikişlik bir durum yok dedi. İlk gece kanama olur mu eğer zedelenme varsa? Doktorumdan çekindim de bayaği sormak için.

 20. Hocam merhaba ben dün üstümde esortman varken okşayarak mastürbasyon yapadim ama o bölgenin biraz üstüne bir damladan az kan geldi kızlık zarı bozulmuş müdür?

   1. Adetten önce zarımız esnekse adeten 1veya 2gun once ilişkiye girersek kanama olurmu yada adetin bitiminde 2gun sonra

    1. Kızlık Zarı kanamasının adetle bir ilişkisi yoktur. Karşınızdaki kişinin adet kanamasını kızlık Zarı kanaması zannetmesi için uğraşıyorsanız bu konuda yardımcı olamam

 21. Hocam iyi günler, kız arkadaşım daha önce hiç birliktelik yaşamadığını,sürtünme yoluyla kan gelip bakireliğini kaybettiğini söyledi. Biz birlikte olurken daha sadece parmağımı soktuktan sonra kan geldi ve ikimizde şaşırdık. Sizce akan kanın zardan dolayı akma ihtimali nedir? Teşekkür ederim.

  1. Sürtünme yoluyla yaşanan ilişkide kızlık zarı bozulmaz zaten. Tam bir birleşme gerekir. Siz parmağınızı sokarken yüksek ihtimal yırtmışsınızdır gelen kan kızlık zarından diye düşünüyorum.

   1. Merhaba 15 gunluk evliyim ilk iliskimiz iki gun once oldu cok aci ve agri oldu kanama lekelenme seklinde devam ediyoken 2 gun sonra 2. Kez iliskiye girdigimizde ayni aci ve kanama tekrar oldu normal mi

    1. Evet normal bir müddet sonra geçmesi lazım eğer geçmiyor ve hala kanama ve acı çekmeye devam ederseniz bir jinekologa görünün.

 22. Merhaba hocam septalı kızlık zarında bağ kopsa ilişki olmadan nede bir giriş olmadan mastürbasyonla zarın bütünlüyüne hiç bir şey olmasa ilk gecede kanama olurmu? Veya mastürabsyonla bu bağın kopması mümkünmüdür?

  1. Girilen cinsel ilişkilerde kızlık zarı yapısına göre kanama olup olmaması değişir, esnek bir yapı değilse yüksek ihtimal kanama olur. mastürbasyonla olacağını zannetmiyorum lakin içerisine parmak el veya bir cisim sokmadıysa.

   1. Merhabalar hocam benim adetimin 5. Günüydü. Normalde 5. Günü kahverengi cok az gelirdi. Erkek arkadaşımla çıplak sürtünmeli seviştik. Birden pembe kan geldi baya sonra toparladık korktum yaklasik yarim saat sonra biraz daha kan geldi . Sadece vajinada sürtünmeden kaynaklı ağrı var sizce patlamış mi adet kanı mı ? Şimdiden teşekkür ederim. Eklemeyi unutmusum kan geldikden sonra. Normal kahverengi geldi kan ve daha gelmedi adetim bitti ama o an baya pembe kirmizi kan geldi.

    1. Sürtünme yoluyla kızlık zarınız yırtılmaz tahriş olabilir gelen kan yüksek ihtimal rahim kasılmasına bağlıdır. Ama kesin tanı için muayene olabilirsiniz.

 23. Hocam merhaba. Dün ilk defa cinsel ilişki yaşadım; ilişki anında, ertesi gün sabah ve akşam olmak üzere 3 sefer tekrar kan geldiğini gördüm. Sanıyorum bunlar pıhtılaşmış kanlar ve bu şekilde ara ara gelmesi normaldir diye düşünüyorum. Henüz 1 gün olduğu ve devamlı olarak kanamadığı, sadece idrar yaparken kanadığı için muayene olmayı henüz gerekli görmedim, doğru mu yapıyorum acaba? Reglim hep düzenlidir ancak 1 hafta erken gelmiş de olabilir mi? Belki regl kanıdır diye soruyorum, emin olamıyorum. Teşekkürler…

  1. İlk cinsel ilişkilerden sonra kişinin yapısına göre ara ara kanamalar devam edebilir. Sonra duracaktır, eğer uzun süre devam eder ve durmazsa muayene olmaya gidebilirsiniz.

   1. Merhaba hocam bn sevgilim le sürtünme ypyrdi sonra baktk kanama gldi içine hiç koymadı ve doktora gittim de zedelenme olmuş tr kendi kendine iyileşir dedi kızlk sarı sağlam bir şey olmamış evlenirsem ilk gecede kanama olabilir mi hocam

  2. İyi günler hocam sevgilimle sert bir sürtünme sonucu kanama geldi pembe renkte ama kızlık zarım gitmedi çünkü ilerlemedi acıyordu ama kızlık zarımın orda bir et parçası çıktı ve kan toplandı ara ara kan geliyor ve iltihap var et parçasında sizce ne gibi bir durum söz konusu?

 24. Kızlık zarı muayenesi olsam ve yanımda erkek arkadaşım olsa doktor zedelenmiş mi der yoksa problem yok mu der ? Yani zedelenmiş demesi de o an icin problem olacağı icin benim açımdan bide muayenede tek mi oluyoruz yoksa isterse oda benimle gelebiliyor mu ?

  1. Alya hanım doktorun ne diyeceğini ben nereden bilebilirim? Eğer endişeniz varsa tek gidin.

 25. Hocam hic iliskiye girmedim ve reglimin iki gun once bitmesine ragmen vajinamdan dun gece pembemsi kan geldi kontrol ettigimde herseyin normal oldugunu gordum ama bu sabah tuvalete ciktigimda tekrar pembemsi bi kan geldi kendimi zirlayarak tuvalete ciktigim icin kalan regl kanimmi gelmistir yoksa kizligima zarar vermis olabilirmiyim kizlik zarimin yapisi ortasi tek delikli kucukken kizlik zarini bilmedigim icin masturbasyon yaparken sert cisim sokmustum bu yuzdende kontrole gitmeye korkuyorum 19 yasindayim ailemsiz kontrole gidebilirmiyim bakiyorlarmi acaba

  1. Adet düzensizliği yaşıyor olabilirsiniz. Gelen kanın kızlık zarı ile alakası olmadığını düşünüyorum. Çünkü küçükken sert cisim soktum demişsiniz şuan değil.

   1. Hocam erkek arkadaşım sürttü eve koşa koşa gittim gittigum zaman kan vardı ama bu bir kaç gün sürdü adet gibi acaba kızlığım bozulmusmudur

 26. Hocam merhaba yıllar önce parmağımı vajinama batırmıştım. Bir kaç damla kan aktı. Hemen gidip yıkadım. 2 gün sonra falan adet oldum galiba. Bugün doktora muayene için gittim. Kızlık zarımın az bir miktarda zedelendiğini ve dikişlik bir durum olmadığını söyledi. Sizce ilk gece kanamam olma ihtimali var mıdır? Tam bozulmuş sayılır mı?

  1. İlk gece kanamanın olup olmadığını sizi muayene eden doktora neden söylemediniz?

   1. Zedelenmenin az olduğunu, kanamanın hiçbir zaman garantisi verilmez dedi. Ve ben sormadan dikilmesi şimdilik gerekmiyor dedi. Çok kasıldığım için konuşmakta zorlandım o an açıkçası

  2. Merhaba doktor bey, eşimle cinsel ilişkiye girdik korumalıydı rahattı ve normal adet kanaması gibi bir kan kandı ilk ilişki yorumlarına göre azıcık fazlaydı sonrasındaki sonu korumalı değildi çok kısa süre denedi fakat girmedi ve bir pes dolusu kan geldi acaba vajina içerisinde meydana gelen kasılma ya da normal bir kanama mı ? Bir enfeksiyon belirtisi olabilir mı ? arasında 1 haftaya yakın var zar iyileşmiş olabilir mi?

  1. Olabilir ihtimal tabi. Dediğim gibi bir muayene olsanız daha sağlıklı olur sizin için.

 27. Herhangi birşey girmedi hocam el veya cisim ama elim aşağıdayken bir anda yukarıya çektim elimi bundan kaynaklı kanama olmuş olabilir mi acaba

  1. Vajina içine girmediyse eliniz kanama olmamıştır. Belki tırnaklarınız ani hareketten batmış da olabilir. Bence muayene olmanız da fayda var.

 28. Hocam merhabalar duş altındayken mastürbasyon yaptım ve de aşırı olduğu için elim bir yere değdi ve kanama oldu 5 dakika 2 dakika sürdü sonra geçti kanama ve de kanamadan sonradan batma hissetmedim zedelenmesi veya yırtılma söz konusu mudur acaba?

  1. Vajinanızın içine bir cisim veya el sokmadıysanız ve eminseniz yırtılmamıştır. Rahim kasılmasına bağlı gelmiştir veya adet dönemine yakınsındır.

  2. Merhabalar hocam benim dün Adet dönemim bitmişti bugün aynadan baktığında kızlık zarıma fazlasıyla bir koyu renkte kan pıhtısı gözüküyordu yapışkan bir şekildeydi onu hafifçe aldım ve kızlık zarıma baktığımda delik yuvarlak büyük bir delik böyle yırtılma şeklinde hiçbir şey göremiyorum içinde beyaz şeffaf bir şey olunur deniliyor Ama ben onu göremiyorum sefaf doku yu hic bir iliski yasamadm

   1. Kızlık zarlarının anatomik yapısı kişiye göre değişir. Kendiniz bakarak yorum yapamazsınız. Muayene olabilirsin içinin rahat etmesini istersen.

 29. Merhabalar. Benim bi sorum olacaktı da. İki gün önce sevgilimle sürtünme yoluyla bı ilişki yaşadım. Ama tek bı parmağı biraz vajina içine girdi kanama oldu ama sonra durdu. Şimdi sadece idrarımı yaparken acı hissediyorum. Kızlık zarim bozulmuş mudur acaba?

  1. Parmağı vajinanıza girmiş ve akabinde kan gelmiş diyorsunuz yüksek ihtimal zarınız yırtılmış gibi. Ama zedelenmişte olabilir net birşey diyemem muayene olun.

 30. Hocam sürtünme ile ilişki oldu fakat üzerine boşalma olmadı ama zevk suyu ile hamile kalma olasılığı var mı hocam

  1. Zevk suyundan hamile kalma olasılığınız çok düşüktür. Yumurtlama döneminde değilseniz sorun olmaz.

 31. Merhabalar hocam Kızlık zarı muayenesi oldum bir sonraki gün sanki kahverengi leke gibi bir şey geldi oradan mı geldi anlamadım bu muayeneden kaynaklı değildir değil mi hocam teşekkürler

 32. Merhaba Hocam vajina bölgemde kaşıntı yaşamıştım parmağına iki damla kan gelmişti ondan sonra ki gün yaşadığım korkudan dolayı bir kadın doğum uzmanına görünmüştüm doktora bütün olayı anlatıp endişelerimi de dile getirdim doktor muayene edip kızlık zarın yerinde gibi dedi ama benim yinede endişelerim var sizce tekrar bir doktora görünmeliyim mi?

  1. Gittiğiniz doktor bu alanda uzman bir doktorsa ve muayene edip endişe etmeyin dediyse sorun yoktur. İlla ki benim içimde şüphelerim var diyorsanız başka bir doktora da gidebilirsiniz.

 33. İyi günler hocam benim vajinal kaşıntım vardı onu kaşırken parmagım vajinama degdi çok fazla deil ama biraz sonra 3 4 damla minicik Kan damlası oldu bu kızlık bozulması olmuyor deil mi çok korkuyorum

  1. Parmağınız vajinanızın içerisine girmediyse gelen kan kızlık zarı ile alakalı değildir. İçinizin rahat etmesi için bir doktora muayene olun.

 34. Doktor bey ben sevgilimle surtunme ile bir yakinlik yaşadim ve kan geldi. Doktora gittim bana zedelenme olduğunu dedi saat 6 yönünde bir zedelenme ya açılma ve iliski zamani kan olacağını soyledi simdi tam hatirlamiyorum 3yil gecdi . Ve hic ilişkim olmadı sonrasında . Sizin fikrinizce kanama olurmu yeniden

  1. Doktora gitmişsiniz zaten gerekli açıklamayı yapmış. Eğer muayene sonucu kan gelir dediyse 3 yıl geçse de gelir.

 35. Hocam merhaba ben mastürbasyon yaptıktan sonra ama asla giriş söz konusu diyil kendımı sıkarak yapıyorum yanı bacaklarımla yaptıkan sonra vajinamı sılerken 2 tane küçük pembe parça geldi ama kan asla gelmedi arkadaslarım kızlıgım düşmüştür dedi çok korkuyorum acaba kızlıgım zedelenmıs veya bozulmusmudur?

   1. Hocam son bi soru sorayım kanama falan asla olmadı nede bir giriş.başka yerden gelmesi mümkünmü parçanın? Yoksa kızlık zarı ıle baglımı

   2. Hocam rahim kasılması dıyorsunuzya o ilişkiye giren herkese olurmu olursa bakıre olmayan bırısıde gırer oda bakıreymıs gıbı olur ben anlayamadım

    1. Herkes de olmaz tabi ki olacak diye bir şey yok. Ben muayene etmediğim için tahminde bulundum. En doğru bilgi muayene sonucu verilir.

 36. Teşekkür ederim hocam, peki normal kan renginde biraz akıntı ara ara oldu ve yanma da devam etti, belirttiğiniz gibi birleşme söz konusu değil, sadece sürtünme ve kaymadan dolayı sert vuruş oldu, yırtılmamıştır öyle değil mi? yani sonrasında kanı görünce tedirginlik oldu, şimdiden teşekkür ederim

  1. Dediğim gibi tahmin üzerine tanı koyamam ama söylediklerinizden yola çıktım ben. En doğrusu için benim muayene etmem lazım. Rahim kasılmasına bağlı geldiğini düşünüyorum.

 37. Barış hocam iyi günler, zar zedelenmesinde biraz kanama olur diyorsunuz. tam birleşme olmadı sürtünmeden kaynaklı sert vuruş oldu yani içe geçme olayı olmadı ve aradan zaman geçtikten sonra kanama oldu ve yanma oldu sonrasında ara ara kanama devam etti sizce zar yırtılmış mıdır, zedelenmiş midir? Adet kanamasında olduğu gibi hafif kahverengimsi parça da aktı

  1. Rahim kasılmasına bağlı gelmişte olabilir yada çok aşırı sert sürtünmeye bağlı tahriş ve akabinde görülen bir durumda olabilir. Vajinal bir birleşme olmadığına eminseniz bu belirtiler yırtıldığını göstermez.

 38. Hocam merhaba sert bir şekilde sürtünme oldu ama erkek arkadaşımla değil daha sonra lavaboya gidince bir damla kan geldi 2 saat sonra kahve rengi kan geldi su gibi aktı çok değil ama kızlık zarı bozulmuş mudur

 39. Hocam 20 günlük evliyim. Eşimle 3 defadır iliski yaşıyoruz üçünde de şiddetli agri zorlanma ve kanamam oluyor. Daha önce iliski yaşamamıştım. Bu durum normal midir hocam 3 defa kan gelir mi zardan. Yoksa muayene için doktora görünmeli miyim

  1. ilk ilişki sonrası arka arkaya böyle kanamaların olması normaldir. Fakat kanamanız çok fazla ve sürekli oluyorsa bir kadın doğum uzmanına gitmeniz gerekiyor.

 40. Hocam merhaba ben kiz arkadasimla surtunme kaynakli bi durumumuz olmustu ve kiz arkadasimdan 2 damla kan gelmisti. Doktora muayene oldugumuzda zedelenmenin oldugunu bir centik olustugundan bahsetmisti. Zamanla derine inebilir demisti . Zamanla kendiliginden mi bu centik buyur yoksa tekrar surtunme vb durum oldugunda mi derine iner yoksa hic derine inmeyip kendiliginden iyilesebilir mi

  1. Sizi muayene eden bir doktor olmuş zaten bence en doğru bilgiyi gene o doktor verir. Çünkü ben görmeden kesin yorum yapamam yanlış olur.

 41. Hocam bakireyim fakat vajina girişim biraz açık ayrık yani dudakların olduğu kısım biraz açık erkek arkadaşımla sürtünme yollu ilişki yaşadım bir ilgisi varmı yoksa yapı meselesi mi

 42. Merhaba hocam aynen bende bacak sıkarak mastürbasyon yapıyorum bidefa kendimi çok zorladım yani 4 kerefalan üst üste yaptım ama asla giriş falan olmadı yani bu üsulla kızlık zarı bozula bılırmı? Yani bacaklarımı çok sıkarsam kızlık zarı bozulurmu?

  1. Bacak sıkmakla kızlık zarının bir alakası yok. Eğer lekelenme şeklinde kan geldi diyorsanız rahim kasılmasına bağlıdır.

 43. Merhaba acaba çok küçüklükten bacak sıkarak mastürbasyon zararlımıdır? Hiç bir giriş olmadan yalnızca bacakları sıkıp ireli geri haraketlerle kızlık zarına zararı varmıdır?

 44. Merhaba, erkek arkadaşınla ilk defa ilişkiye girdim ufak bi kanamadan başka bir şey olmadı fakat kızlık zarımın sok tarafı kan toplamış ve şişmiş bunun için muayeneye gitmeme gerek var mı ne önerirsiniz ?

  1. Evet yüksek ihtimal anlattığınıza göre zarınız ciddi hasar görmüş. Gene de ne kadar bir hasar gördüğünü jinekolojik muaneyle öğrenebilirsiniz.

 45. Erkek arkadaşım ikimizinde üzerinde kıyafet varken üzerime uzandı bacaklarım kapalı pozisyondaydı bi kaç kere üstüme baskı yaptı 2 3 saat sonra eve geldiğim de 1 peçeteyi dolduracak kadar açık kırmızı renkli kanamam oldu vede sonraki 2 gün ve bugün ara ara leke gelmeye devam etti nedendir lütfen açıklar mısınız

  1. kanamanın nereden geldiğini anlamanın tek yolu muayene etmektir. Bir uzmana muayene olmanız gerekiyor.

 46. Merhaba erkek arkadaşımla yakınlaşmamız oldu bende pantolon varken parmağiyla vajinama baskı yaptı sokar gibi canım acıdı biraz sizce kızlık zarım bozulmuş yada zedelenmiş olabilir mi??

  1. vajina içerisine birşey girmiş ve akabinde kan gelmişse bozulma belirtisi diyebiliriz. Lakin böyle birşey olduysa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Emin olmak için gene bir muayene olmanız da fayda var.

   1. Hocam zedelenen kızlık zarı tekrar zedelenirmi ve 2. Kere zedelenen zarda ilk gecede kanama olurmu

    1. Zedelenen zar tekrar zedelenmesi için zedelenmenin şiddetinin bir öncekinden daha fazla olması gerekir. Kanama olayı kişiye göre değişir oladabilir olmayadabilir.

   2. Hocam sevgilimle yakınlaşırken sert bir baskı hissettim biraz canım yandı anan penisinin tamamı içeri girmedi sadece ucu girmiş olabilir büyük ihtimalle daha az bir kısmı tuvalete gittiğimde külodumda bir kaç damla açık renkte kan vardı tuvalette kan yoktu daha sonrasındada kanma ağrı vs. Olmadı kızlık zarım bozulmuş mudur bu anlattıklarıma göre zendelenmişsede birlikte kan gelir mi ?

    1. Zedelenme ve yırtılma aynı şey kızlık Zarı bozulmuş olabilir muayene olmanız lazım

 47. Lütfen cevaplar mısınız çok korkuyorum. Erkek arkadaşım ikimizinde üzerinde kıyafet varken üzerime uzandı bacaklarım kapalı pozisyondaydı bi kaç kere üstüme baskı yaptı 2 3 saat sonra eve geldiğim de 1 peçeteyi dolduracak kadar açık kırmızı renkli kanamam oldu nedendir lütfen açıklar mısınız

  1. Rahim kasılmasına bağlı gelmiş olabilir. Kızlık zarının bozulduğunu düşünmüyorum.

 48. Hocam merhaba kız arkadaşımla ilişkiye tam olarak girmedik yani penisin yarısı içerideydi korktuk çıkarttığımda penisimde kan vardı ve kız arkadaşımın regl kanaması büyüklüğünde kanamaları oluyor 3 gündür devam ediyor ara ara pedi dolduracak şekilde ne olmuş olabilir bozulmuşmudur bozulduysa bu kadar kanaması olması normal mi

  1. Kızlık zarı vajinanın 1-2 cm içerisinde olan bir yapıdır. Penisin yarısı girmiş diyorsunuz bozulmuş olması muhtemel… Lakin kanamanın miktarı da kızlık zarının yapısına ve kişiye göre farklılık gösterebilir. Anlattığınız durum bozulduğunu gösteriyor ama kesin bozulmuştur diyemem çünkü muayene olması lazım.

 49. Merhaba ben 1 yıl önce erkek arkadaşımın zorlaamsıyla 5-10saniye kadar ilişki yaşadım. Fazlasıyla kan geldi doktora gittim muayene olmak için bana zedelenme dedi ama yinede güvenemiyorum bozulma olmuştur diye,sizce güvenebilirmiyim doktora yanımda annemde vardı doktor yalan söylememiştir değilmi?

 50. Merhaba hocam.Genital bölgede fazla kaşınma ve yanma oluyor .Birkaç gün önce sadece dış dudaklarları kaşıdım orda yara olduğunu anladım sonra birkaç sn kanamam oldu .Bu arada zoretanin kullanıyorum cildiye doktorum sorun olmaz dedi .Sizce kızlık zarı ile ilgili bir durum var mı?Jinekologa gitmem gerekir mi?

  1. Kızlık zarı ile ilgili bir durum değil. Lakin yara olduğunu düşünüyorsanız dış dudaklarda bir jinekologa görünmenizde tabi ki fayda var.

 51. Hocam merhaba sürtünme ile kan geldi özel jinekologa gittim ve kızlık zarımın Tıbben bozulmadığını söyledi yönünü hatırlamıyorum ml şeklinde zar çevresinde yırtılma olmuş bu yırtılma büyür mü kendiliğinden

  1. Merhaba kızlık zarı kendi kendine yırtılan bir doku değildir. Dolayısıyla doğuştan var olan çentikler yaş ilerledikçe açılmaz.

  2. Merhaba hocam çok utanarak soruyorum ben çok küçüklükten 6 yaşindan falan bacak sıkarak mastürbasyon yapıyorum o zamanlar bilmıyordum masturbasyon olduğunu Annemde beni böyle görünce kızardı ama yınede kendımı tutamıyordum şimdi 20 yaşindayım acaba kızlık zarıma zararı olmuşmudur? Yine ara sıra yapıyorum bir kere yaptığımda deri parçası gibi bir şey gelmişdi ama kan asla gelmedı

    1. Hocam kan gelmedi muayene olamam asla elimle dokunmadım o bölgeye yalnızca 2 bacağımı bir birine dolayıp sıkıyorum deri neden gelmiş ola bilirki kızlık zarı bozlunca deri gele bilirmi?

     1. Hayır kızlık zarı bozulduğunda deri parçası gelmesi gibi bir şey olamaz. Dediğim gibi neye bağlı geldiğini tetkik etmek lazım hanım efendi. Tahminlere göre nasıl yönlendireyim sizi?

    2. Hocam hic iliskiye girmediysek veya parmak sokmadiysak 3aydir diyelimki ıkınıp zarı kapatiyoruz ve dudaklari hafif cekiyoruz hepsi bu ve hicbirinde kan gormuyoruz ben zarıma bu sekilde baktıgım ilk gunden beri delik acik ve kucuk dudaklara yapisik uzaniyo sadece ıkındığimda kapanıyo bu normalmi umarim aciklayici olmusumdir

 52. Hocam merhaba nişanlım ile sürtünme ilişkisi yaşamam sonucu penisin ucu girdi kan gelmedi. Jindkoloğa başvurdum esnek kızlık zarına sahip olmamdan ötürü kanamadığını belirtti bu tip kızlık zararında ilişkiye girilme noktasında kanamasa bile zar genişlermiş sanırım benim de böyle oldu çok geniş birebir bozulmuş gibi yani genişlemesi kalıcı ve normal bir durum mu yoksa esnek zarlar zaten oldukça geniş midir ama önceden öyle olmadığına eminim çok teşekkürler, kolay gelsin.

  1. Esnek kızlık zarları ilişki ile yırtılmayabilir dolayısıyla kanamada görülmez. Ama ilişkiye bağlı daha da genişleme olmaz.

 53. Üstümüzde elbiseler varken erkek arkadaşım özel bölgeme baskı yaptı pantolonum ve iç çamaşırım vardı sonradan iç çamaşırımın katlanıp özel bölgeme girdiğini gördüm biraz da kan gelmişti kızlığım bozulmuş mudur

  1. Bu soruya yorum yapmak oldukça zor. Muayene etmeden net cevap veremem. Çamaşırınız ne kadar katlanıp vajina içerisine girdi? arkadaşınız ne kadar bir baskı uyguladı? bu soruların cevabını bilmiyorum. Muayene olmanız gerekiyor.

   1. Hocam çok değil aslında uzun sürede değil sadece bir parmağıyla yaptı . İç çamaşırı da çok girmedi aslında . Hiç acımadı ve sonradan kan gelmeye filan da devam etmedi şimdi yorum yapılabilir mi ?

 54. Hocam merhabalr ben yüzeysel mastürbasyon yaparken ama vajinaya değil üst kısma mastürbasyon yaptıktan sonra bi iki damla kan geldi sizce kızlık zarım bozulmuş mudur

  1. Mastürbasyon ile kızlık zarınızı yırtmanız olanaksız. Lakin rahim kasılmasına bağlı gelmiş olabilir.

 55. Hocam merhaba ben surtunme yoluyla iliskiye girdim ama bi kac damla kan geldi doktora gittim kizlikta sıkıntı yok dedi bi küçük centik görüyorum terimlerdekiler benzetemiyorum ama kendi zarımı doktor kızsın dedi bütün doktorlar kizliktan anlarmi bütün jinekologlar

   1. Merhaba benim sorum Vajinamı parmak ucumla dokundurdum bir kaç kez küçük delik olan kısıma neden yaptığımı bilmiyorum merak uyandırdı ancak aşırı panik oldum kızlık zarım bozulduğunu düşünemiyorum kanama olmadı ilk defa böyle bir şey yaşadım ancak yanma gibi bir hissiyat var zedelendimi acaba yada Elim yüzünden enfeksiyon mu kaptı kızlık zarım konusunda endişeliyim çok panik oldum pekde anlamiyorum açıkçası sizce ne yapmalıyım

    1. kızlık zarının durumu ile ilgili muayene dışında görüş söylemek doğru değil sadece muayeneyle anlayabiliriz.

 56. Bir yaşındaki kızım sürekli vajinasıyla oynuyordu. Ne kadar dikkatini dağıtsam da. Tırnağında kan gördüm. Çok korktum. Zarını yırtmış olabilir mi.

  1. kızlık zarıyla ilgili tüm durumlar sadece muayene yoluyla anlaşılabilir. Bu şekilde bir fikir yürütmek doğru olmayacaktır.

   1. Hocam merhaba nişanlımla ilişkiye girdik vajinasına sert çarptım böyle ama içeri doğru gitmedi üst tarafa değdi bir kaç dk sonra biraz kan geldi az geldi kızlık Zarında sıkıntı olmuşmudur acaba

    1. Merhabalar baskının ne kadar sert ve şiddetli olduğunu bilmek veya tahmin yürütmek zor. Ama zedelenmiş de olabilir yırtılmış da. Muayene edilmesi lazım.

     1. Hanımefendi zar yapınızı bilemiyoruz ki esnek mi değil mi. Kesin kanar ya da kanamaz demem için muayene edilmeniz lazım.

 57. Hocam bende mantar vardı kasırken kızlık zarıma zarar verdim sanrım hiç kanama falan olmadı ama aynadan baktigim zaman delik görünüyor zedelendi mi yoksa doku yırtılması mı bilmiyorum hiçbirşey yapmadan genişleme olur mu ? Çünkü tuvalete gittiğimde sanki buyuyecekmis gibi geliyor lütfen bana yardımcı olur musunuz ??

  1. Kızlık zarına bu şekilde zarar vermeniz çok zor ama emin olmak için muayene olmanız gerekiyor.

 58. Hocam peki tam bir cinsel birleşme yaşanmadan, yalnızca penisin ucunun vajinaya hafif girmesiyle kızlık zarı derinlemesine tam olarak yırtılır mı? Size yukarıda da anlattığım durumda, ilk gece kanamam olur mu? Gerçekten psikolojik olarak kötü durumdayım hocam. kızlık zarımızın yırtılıp yırtılmadığını kendimiz görebilir miyiz? Vajinanın dudaklarını iki yana açıp, gerdiğimizde kolaylıkla görebileceğimiz bir yapı mıdır kızlık zarı? Ben şüpheleniyordum ve vajina dudaklarını iki yana açıp o kısmın fotoğrafını çektim telefonumla. İnternet görsellerine de bakıp kıyasladığımda sanki yırtılmış gibi gördüm. Bu kadar kolay görülebilir bir şey midir? Önceden size yazdığım yorumdan da yola çıkarak, siz kızlık zarımın bozulmuş olduğunu düşünüyor musunuz? :(

  1. Hocam merhaba, ben tam bir cinsel birleşme yaşamadım. Sadece erkek arkadaşımla sürtünme yaşarken, penisinin başı vajinama hafif girdi. 1 saat kadar sonra hafif kan geldi. Eğer kızlık zarım bozulduysa, ve bir daha herhangi bir ilişki yaşamazsam, kızlık zarım kendisini onarabilir mi? Veya tam cinsel birleşme yaşamadığım için tüm dokuların yırtılmamış olma ihtimali buna bağlı olarak da ilk gece kanamamın olma ihtimali var mıdır?

   1. Kızlık zarının durumu ile ilgili muayene dışında anlamamız yada fikir yürütmemiz mümkün değil. Muayene olunca ayrıntılı olarak anlatılacaktır.

   2. Hocam merhaba ben surtunme yoluyla ilişki yaşadım ama bi yanında centik var biraz kan geldi ama çok değil doktora gittim kizlik var dedi bütün jinekologlar kizlik zarından anlarmi

     1. Marhaba ben erkek arkadaşımla yakinlastim üzerimde pantolon varken parmağiyla vajinama baskı yaptı içine sokar gibi biraz canım acıdı adettim de acaba kızlık zarım bozulmuş olabilir mi ya da zedelenmiş olabilir mi??

     2. Parmağın ne kadar girdiğini ve baskının ne kadar şiddetli olduğunu bilmiyoruz. İlaveten adet döneminde olduğunuzu söylüyorsunuz gelen kanın neye bağlı olduğu da muamma. Muayene olmanız sağlıklı bilgi sağlayacaktır sizlere.

 59. Hocam merhaba
  Sevgilim ile uzun zamandır beraberiz ve dışarıdan kıyafetliyken okşayıp beni rahatlatıyordu.Ama dün iki parmağını içeri soktu ve parmakları kan olmuştu.Kasıklarımda bi ağrı hissediyorum ve bi pedi doldurmayacak kadar kanadı.Kan leke şeklinde devam ediyor ama ağrım halen azda olsa baskı şeklinde var.Sizce kızlık zarımda bi problem var mıdır? Yada bu olay yırtılmasına sebep olur mu? Ve sizin bahsettiğiniz bi konu daha kadın doğum uzmanlarında 18 yaşından sonra bu tarz zar kontrolleri her uzman için mi üçüncü kişiyle paylaşıma sunulmaz? Yada belirli doktorlarda mı bu böyledir
  Teşekkür ederim.

  1. Vajen içerisine bir şey girdiyse muhtemelen bozulmuştur. Gizlilik tüm hekimler için geçerlidir.

 60. Merhaba, size bir soru sormak istiyorum. Çünkü gerçekten kendimi bu konuda iyi hissetmiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardım edin. Cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık. İkimizde çıplaktık. Tam birleşme olmadı. Fakat içime doğru biraz bastırdı ve hafif canım acıdı. Bu acıma sanki baskıdan kaynaklanıyordu. Aynı zamanda da bir baskı hissetmiştim çünkü. 1-1.5 saat kadar sonra yerimden kalktım duşa girmek için banyoya gittim. İç çamaşırımda kan yoktu. 5 dk kadar sonra duştan önce tüy dökücü krem ile bikini bölgemi almak istedim. Tüy dökücü kremi sürdüm ve vajina bölgemde hafif yanma hissettim ve az-hafif kanama oldu. Duşa girip çıktığımda yanma ve kanama bitmişti. Kızlık zorumun bozulmasından korkuyorum. Lütfen beni aydınlatır mısınız? :( Kendİ penisinin ucunda kan yoktu. Tam birleşme olmadığı için, zar derinlemesine yırtılmış mıdır? ve ilk gece kanamam olur mu?

  1. Kızlık zarı sadece sürtünme yada dıştan baskı uygulayarak bozulacak bir yapı değildir, fakat sizde ilişkinin boyutundan tam olarak emin olmadığınız bu konuda tahmin yürütmek doğru olmayacaktır. Eğer bu kanama adet döneminizde değilseniz muhtemelen kızlık zarı yada vajinal dokunun hasarına bağlı olabilir. Ve kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değildir. Bir kadın doğum uzmanına görünürseniz hemen basit bir muayeneyle size durumunuz hakkında bilgi verecektir.

   1. Hocam peki tam bir cinsel birleşme yaşanmadan, yalnızca penisin ucunun vajinaya hafif girmesiyle kızlık zarı derinlemesine tam olarak yırtılır mı? Size yukarıda da anlattığım durumda, ilk gece kanamam olur mu? Gerçekten psikolojik olarak kötü durumdayım hocam. kızlık zarımızın yırtılıp yırtılmadığını kendimiz görebilir miyiz? Vajinanın dudaklarını iki yana açıp, gerdiğimizde kolaylıkla görebileceğimiz bir yapı mıdır kızlık zarı? Ben şüpheleniyordum ve vajina dudaklarını iki yana açıp o kısmın fotoğrafını çektim telefonumla. İnternet görsellerine de bakıp kıyasladığımda sanki yırtılmış gibi gördüm. Bu kadar kolay görülebilir bir şey midir?

   2. Hocam size anlattığım bu durumda, siz kızlık zarımın bozulmuş olduğunu düşünüyor musunuz peki? Kadın Doğuma gitmeyi düşünüyorum ama çıkacak sonuçtan çok korkuyorum hocam

    1. merhaba sevgilim penisini vajinama hafif zorladı vajinam dar olduğu için ama sonra bıraktık bir kaç saat sonra sadece pembemsi bi akıntı geldi kan değildi zarım zedelenmiş midir bpzulmuş mudur

     1. Zorlamanın derecesini bilmenin en uygun yolu muayene olmanızdır. Zedelenme de olabilir…

  2. Hocam peki tüy dökücü kremin bunda bir etkisi olabilir mi? Yani sürtünmeden dolayı o bölgede bir tahriş ve tüy dökücü krem gibi bir kimyasalı da oraya sürünce hafif bir kanama?

     1. Kızlık zarı bu şekilde anlaşılmaz muayene olmanız gerekiyor.

 61. Iyi günler ben vajinama parmağımi sokmustum tirnaklarimda uzundu tuvalet kağıdına biraz kan bulaştığını gördüm acaba kızlık zarim bozulmuş mudur yoksa zedelenmiş mıdır?

  1. Eğer parmağınız vajen içine girdiyse bozulma ihtimali yüksek. Bir kadın doğum uzmanı muayenesi durumu aydınlatacaktır.

   1. Merhaba hocam ben bundan 2 sene önce zorla bir iliskiye maruz kaldim penis icime temas ettigi an ittirdim simdi vajinama bakinca kizlik zari ustunde ufacik bir delik var ama bu ufak delik 1 cm bile etmez acaba kizlik zarim bozulmuşmudur aileme bu durumu anlatamıyorum 17 yaşındayım

    1. Kızlık zarı dediğimiz yapı çok hassas ve çok çeşitleri olan bir yapıdır. Tarifinize göre zedelenmiş de olabilir yırtılmış da. Her seferinde kan gelecek diye bir kural söz konusu olamaz. En doğru bilgi muayene sonucu verilir.

   2. Merhabalar ben hiç ilişkiye girmedim ne olur ne olmaz diye evlilik öncesi muayene oldum saat 6 hizasında şüpheli bir alan var dedi Dr doğal çentik de olabilir dedi üstte ki dokulardan kanama olabilir de olmayabilir de dedi çok stresliyim ya kanama olmazsa diye sizin öneriniz ne olur o çentiği diktirmelimiyim bunu yapmak da çok istemiyorum

    1. Ebrar hanım bakın ne güzel doktora gidip muayene olmuşsunuz, bu endişelerinizi neden doktorla paylaşmıyorsunuz? yani ben sizi görmedim ki nasıl yorum yapabilirim bu konuda?

 62. Merhaba hocam ben geçen bir gün önce akşam mastürbasyon yapmıştım iç çamaşırımın üstünden elim vajinamın içine girmedi hiçbişey hissetmedim ama 1 gün sonra iki damla kan geldi ve çok az akıntım oldu kızlık zarım bozulmuş mudur sizce çok korkuyorum gerçekten yada sadece zedelenmiş midir

  1. Bu sebeple kızlık zarı bozulmaz ama yüzde yüz emin olmak isterseniz muayene etmeden anlayamayız.

  2. Hocam merhaba. 3 gün önce iç çamasırım ve eşortmanım üzerimdeyken tişörtü sürtünerek masturbasyon yaptım ve çok az sürdü yarım saat sonra falan kahverengi leke geldi ve bu üç gündür ara ara kahverengi leke geliyor ama kan değil ve ben çok korkuyorum reglime bir hafta var acaba regl yüzünden mi oluyırdur yada kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

  3. hocam ben az önce tuvalet ihtiyacımı gidermek için lavobaya gittim sildiğimde küçük nokta kırmızı gelmişti, hiç ilişki yaşamadım. yırtıldığı için mi geldi kan

   1. Her gelen kanı kızlık zarına bağlamayın lütfen. Bir çok sebebi olabilir, adet kanı olabilir yada rahim içi başka sorunlar olabilir.

 63. Ama kızlık zarında değişme oldu nefes alırken delik hafif büyüyor ve yukarıya doğru çok az çeltik var

  1. Merhaba Barış bey. Erkek arkadaşımla bir cinsel birliktelik yaşadık. Vajinal yolla denedik fakat ağrı hissettiğim için ters ilişki kurduk. Sildiğimde ise çok az miktarda kanama gördüm.Sonra yatağımda hafif bir leke gördüm. Ama vajinadan geldiğini düşünüyorum.Vajinadan zorlandığım halde şimdi tam olarak rahatlıkla ilişkiye girebiliyorum. Ama kanamam olmadı. Bir de ilişki esnasında ağrı hissediyorum. Sanki çok dar bir yapısı var ve içinde denedikçe esneyen bir durum var kanamamın olmamasıyla beraber bozulma olmuşumdur olsada neden zorlanıyoruz.

   1. Hocam merhaba, kızlık zarı zedelendi mi yırtıldı mı nasıl anlaşılır? Az miktarda kan geldi ve 1-2 dakika ancak sürdü akabinde de kan değil koyu renkte lekelenme oldu. Herhangi bir acı ağrı da olmadı yırtılmış mıdır zedelenmiş midir, teşekkürler…

    1. En sağlıklı anlama yöntemi muayene etmektir. Her insanın zar yapısı farklıdır. Zedelenip yada yırtıldığını bilmem için muayene etmem daha doğru olur.

 64. Merhaba.benm 2 yıllık bir ilişkim var ve biz ayda bir defa falan buluşuyoruz buluştuğumuz zamanlar erkek arkadasim üzerimizde kıyafetler var eliyle git gel yapıyor. Ama içime hiçbirşey girmedi .sadece dediğim gibi git gel oldu . Şimdi ise kızlık zarında normalde küçük bir tane delik vardı ama suan o deliğin üst kısmı saat 12 yönünde hafif bir celtik olmuş. Bazen çok kaşıntı oluyor . Kızlık zarım bozulmuşmudur yoksa sadece zedelenmişmidir . Ilk gecemde kanamam olur mu ?

  1. Merhaba ben okşama yoluyla mast yaptıktan sonra kan gördüm bir kaç damla ama herhangi bir cisim girmedi sizce zedelenmişmidir çok korkuyorum lütfen bi cevap yazın

   1. Hayır ellemeyle okşamakla kızlık zarınız bozulmaz, yüksek ihtimal kendinizi kasmışsınızdır.

  1. Merhaba süre olarak net bir şey diyemeyiz 10 dakika ile saatler arasında kanama olabilir.

 65. Kızlık zarı yırtıldığında 1,2 ay adet olunmuyormuş doru mu yada zar patladıktan sonra adet dönemi düzenli oluyor mu teşekkürler.

  1. Merhaba hocam 4-5 yıldır vajinamda kaşıntı ve iltihap var iki kez hap ve krem kullandım ama tahlil ve ultrasonla bakıldı bekar olduğum için nisanlim eliyle dokunarak vajinama baskı yaptı ertesi gün adet oldum hamile kalabilir miyim bir sorun oluşturur mu tesekkurler

    1. hocam merhaba
     Ben bekar biriyim hiç ilişki veya sürtünme yaşamadım bi kac gün önce motora bindim 1,2 saat ve eve geldiğimde kan gelmişti
     3 gün sonra tekrar bindim2,3 saat
     yarış motoru hızlı kullanıldı ve kasislerde acı hissettim eve geldiğime bikini bölgem çok acıyor du bacaklarım da
     Ve kan geldi tekrardan iç çamaşırda ceviz büyüklüğünde
     sizce Zarar mı verdi hızlı kullanılması ve oturagın sert olması lütfen aydınlatın hocam
     Kan gelme sebebi zarın yırtılması mı

     1. Kızlık zarı bu tür durumlarda hasarlanmaz. Yinede kesin tanı için muayene olmanız gerekiyor.

     2. Merhaba.
      9 yönünde zarın zedelenmesi Kızlık zarı yırtılmış mıdır. Tekrar bir ilişkide kan gelir mi. Yoksa diktirmek şart mı

     3. muayene etmeden zarınızın yapısı hakkında fikir nasıl yürütebilirim?

 66. Merhaba hocam ben sevgilimle ters ilişki yaşamıştım ama çok fazla bi şey gaşamadık ve vajinama girmedi sonra mast yaptım o ara ağrı hissetmedim yarım saat sonra iç çamaşırımda az miktarda kan gördüm kasıklarımda basınç hissi vardj kızlık zarım bozulmuş mudur acaba? Teşekkürler..

    1. Vajinal kaşıntıdan dolayı iç çamaşırımın üstünden kaşıdım , ortalama 7 8 saat sonra kan ve bir kaç pıhtı geldi, ağrım yok zarımda sorun olmuş mudur?

     1. kızlık zarının durumunu muayene dışında anlamamız mümkün değil.

   1. Evet yara iyileşmesi ortalama 3 gün olacağı için bu dönemde ağrı olması da normaldir.

    1. Merhaba hocam 2cm kalınlığında yaklaşık5 6 cm uzunluğunda birşey girdi vajinama bu bir kaç kere oldu kan gelmedi ama sonra bir kere daha girdi duştan çıkınca iki damla kadar kan geldi ağrı yada acı hissetmedim acaba yırtılmışmıdır .şimdiden teşekkür ediyorum

     1. Vajinanıza girin cisim sonrası akabinde acı ve kan geldiğini söylemeniz yırtıldığı belirtisini gösterir. Bu bir olasıdır kesin sonuç muayene ile olur.

  1. Hocam merhaba ben sürtünme yoluyla ilişkiye girdim sonra kanama olduğunu farkettik duşa girdim çıktım sabah kalktığımda lavobaya gittiğim tekrar kanamam oldu uzun süre vajinal bölgemi kesmişler gibi acıyor yanma var sizce ne olmuş olabilir bana yardım edin

   1. Yüksek ihtimal tahriş olmuştur ve gelen kan da rahim kasılmasındandır. Bu bir tahmin sadece görmediğim için net yorum yapamam.

 67. Meraba hocam ben erkek arkadaşımla çok sürtünme yaşadım bazen onun penisinin vajinanın içine biraz girdiğini hissettiğimde acıyıp çıkarmasını söylüyordum herhangi bi kanamam olmadı ama bozulmuş mudur diye korkuyorum

  1. Kızlık zarı hasar yada bozulmalarını vajinal muayene dışında anlama yada tahminde bulunma şansımız yok maalesef.

 68. Merhaba barış bey erkek arkadaşımla bir ilişkiye girmiştik 2 parmağını vajinama soktu parmağına kan geldi fakat kanama devam etmedi ve sonra 2. Kes ilişkiye girdiğimizde herhangi bir şey olmadı kızlık zarım yırtılmışmıdır

  1. Evet büyük ihtimalle yırtılmıştır, lakin emin olmak isterseniz bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.

  2. Merhaba Barış Bey,yakınlaşma sırasında,sürtünmeyle ve parmakla baskı yapılmasıyla herhangi bir kanama olmadı,sadece kısa süreli bir yanma hissi oluştu.Kızlık zarı zedelenmiş ya da bir şey olmuş mudur?

   1. Tahrişten ve baskıdan dolayı yanma hissi oluşmuştur. Kızlık zarı ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum.

 69. Barış bey merhaba ; erkek arkadaşımla bir ilişki yaşadık. Bakireyim. Fakat yatakta değil ayaktaydık.çok fazla sürtünmüştük. Daha sonrasında da peçeteye sildiğim de kan geldi. Sile sile bir peçete doldu diyebilirim. Ama hiçbir acı hissetmedim ve o andan sonrada kan görmedim vajinam da. Kızlık zarım patlamış mıdır ? Kızlık zarının bozulup bozulmadığına ayna karşısında bakabilir miyim. Normalde bozulduğunda ağrı ve acı ayrıca kanamalar ara ara olur muydu. Konuyla ilgili aydınlatır mısınız. Teşekkürler.

  1. Merhaba kızlık zarının yırtılması yada hasar görmesi sadece doktor muayenesinde anlaşılabilir. Sizin bakarak anlamanız mümkün değildir. Kızlık zarı hasarın da kanama miktarı ya da ayrı bir kriter değildir. Kanamanın nereden olduğunu yada kızlık zarının durumunu sadece muayeneyle bilebiliriz.

 70. Meraba hocam ben herhangi bir iliskiye girmedim adetim bittikten sonra dus alirken vajinami yikamak istedigimde sanirim sert baski ile yaptim o an aci hissettim sonra dustan ciktim kanamam oldu ve ara ara kaniyor bu normalmi?

  1. Normal değil anlattığınız durum bir kadın doğum uzmanının görmesinde fayda var.

 71. Merhaba erkek arkadaşım 2 parmağını vajinama soktu çıkarttığında ise eli kan olmuştu ayriyetten de çamaşırımda günlük pedin yarısını kapsayacak şekilde kan vardı acaba kızlık zarı mı bozulmuştur yoksa vajinamın içi mi kanamıştır? Ama parmaklarını soktuğunda hiç bir acı hissetmedim. Şimdiden teşekkürler

  1. Muhtemelen kızlık zarı yırtılmıştır ağrı acı olması bir kriter değil.

   1. Hocam ben hiç bir ilişki yaşamadım. Masturbasyonda yapmadim. Amma bazen surekli bende kaşıntı oluyor ve bu nedenle kaşıdım. Amma elimi sokmadim içeriye. Ayna vasitesiyle baktim kendime ve bir delik gordum 8 mm kadar uzunlugunda ve deligin yan tarafinda kuçuk bir delik vardı. Benim kizlik zarim bozulmus ola bilirmi

    1. 8 mm olduğunu nasıl aynaya bakarak ölçtünüz bir cerrah olarak şaşkınlık içerisinde olduğumu bilmenizi isterim :) İlaveten Anlattığınız şekilde kızlık zarı bozulması mümkün değil, anatomik yapı bu şekilde geçmiş olsun.

    2. Hocam merhaba. Ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir ilişki yaşıyordum fakat penisinin üçünün biraz girdiğini hissettim. Canım acımadı kanamam olduğunu o fark etti penisinde ve elinde kan vardı sonra birkaç dakika daha sürdü ve geçti. Birdaha kanama yaşamadım. Sizce zedelenmiş midir bozulmuş mudur ?

     1. Yüksek ihtimal ya zedelendi yada yırtıldı. Anlattıklarınızdan onu çıkarıyorum çünkü.

   2. Hocam nerhaba benim vajinam asiri kasiniyot bugünde kaşıntı yapti peceteylr siliyim dedim ama kan geldi o neden olmuştur sizce kızlık zarimda mi sknti var sizce ?

    1. Kanın miktarını ve kaşınan bölgenin ne kadar tahriş olduğunu bilmiyorum. Bir çıkarım yapmam sizi yanlış yönlendirebilir muayene olmanız gerekir. Kızlık zarı ile alakası olduğunu düşünmüyorum ama.

  2. Ben nişanlimla ters ilişki yaptık ters ilişki yaptıktan sonra vajinadanaz bir sekilde kan geldi bu ne anlama gelir

   1. Vajinadan yada anal kanaldan gelip gelmediğini yada vajina içerisinde hasar olup olmadığını anlamak için vajinal muayene şart. Başka türlü anlamamız mümkün değil.

    1. Merhaba hocam. Ben dün ya da ondan önceki gün vajinamda kaşıntı vardı parmağımı sokup kaşımıştım. Ama tırnağım biraz uzundu o yüzden hafif bi ağrı hissettim. Daha sonra bugün de lavaboda peçeteyle silerken hem beyaz akıntı vardı sümük gibi hem de kan vardı çok az ve birde karnıma vajinama ağrı giriyor ara ara ayrıca vajinamda hala kaşıntı hafif yanma acı hissi var kızlık zarı yırtılmış mıdır yoksa zedelenmiş midir zedelenmiş ise düzelir mi?

     1. Kızlık zarının yırtıldığını ya da zedelendiğini sadece muayeneyle anlayabiliriz.

    2. Hocam ikindigimiz zaman kizlik zari bozula bilirmi? ikindigim zaman delik açılıyor ve deligin yan tarafindada kuçuk bir delik açılıyor. Korkuyorum ki kendi kebdiligine büyür delik. Hocam bide zedelenen kizlik zari iliski sirasinda yine kanar mi? Hocam bir sorum daha var size😊 hocam soyledigim gibi bende kasinto oluyor bazen ve bende kaşımıştim acaba o esnada kizlik bozulmusmidur.

     1. Anlattığınız hiç bir durumda kızlık zarı bozulmaz da kanamaz da veya genişleme olmaz.

    3. İyi akşamlar Hocam, kızım 9 yaşında ve çok zayıf bir çocuk yakın günlerde ağaçtan iki bacak arası yerde yatay şekilde bulunan tahta üzerine darbeyle düştü sol kasığı şiddetli ağrıyordu gentalinden bir iki damla gibi kan geldi küçük tuvaletini yaptırdım hiç bir acı yoktu. Çok endişeliyim

     1. Yaş farketmeksizin kızlık zarının durumunu anlamanın tek yoku muayene etmektir. Bu konuda şüpheniz mevcutsa bir kadın doğum uzmanına gitmeniz gerekiyor.

    4. Merhaba erkek arkadaşım ile ilişki yaşamadık ama sürtünme oldu hastaydım ben bitmişti ertesi gün görüştük iç çamaşırımda lekelenmeler vardı ben doktora muayene oldum ama hiç bisey olmadığı söylendi tekrar kontrol olmama gerek var mıdır

     1. Doktor size gerekli şeyleri söylemiş neden tatmin olmuyorsunuz?

    5. Merhabalar hocam
     Eşimle üçüncü ilişkimizde çok az kanama oldu bu durum normalmidir ilkindede ikinciside olmustu,değilsede kanama hamile kalmaya engel olurmu yardımcı olursanız sevinirim 🙏

     1. İlk ilişkiden sonra ki bir kaç ilişki de de ara ara gelebilir sonra duracaktır. Hamile kalmaya engel değildir.

   2. Merhaba erkek arkadaşımla ilişkiye girdim kan geldi 2 gün sürdü kanama normal mi sizce

     1. Net bir cevap vermek oldukça güç. Zar yapınıza göre değişir kanaya da bilir kanamaya da.

   1. hocam merhaba kiz arkadasimla birlikteyken parmagimla madturbasyom yapiofum bitek araya yatay sekilde parmagim deydi hafif bi kanama olfu ancak kiz arkadasim hic agri sizi hissetmedi sizce birsey olmusmudur

    1. Kızlık zarının bozulması durumunda kanama yada ağrı bize bilgi vermez. Bunu anlamanın tek yolu muayene olmanızdır.

    2. Hocam merhaba. Erkek arkadaşım üzerimde külotlu çorap ve çamaşır olmasına rağmen parmağıyla birkaç kere baskı uyguladı. Ama tam olarak kızlık zarı kısmına denk geldi mi bilmiyorum. Ardından lavaboya gittiğimde kan geldiğini gördüm fakat bir saat sonra regl olduğumu da gördüm kafam o kadar karışık ki. Muayene olmayı düşünüyorum ama önce size danışmak istedim sizce o şekilde bozulabilir mi?

     1. Üzerinde kıyafet varsa ve parmağını direk vajinanıza sokmadıysa merak etmeyin. Zaten adet olduğunuzu söylüyorsunuz. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

 72. Merhaba hocam. Bana yardımcı olurmusunuz lütfen. Kısaca anlatmak istiyorum size. Benim üstümde ince bir pijama iç çamaşırı ve ped vardı. Erkek arkadaşımında iç çamaşırı ve eşofmanı vardı. Vajınama baskı uyguladı. Adetimin 4. Günüydü. Tuvalete gittiğimde kan yoktu ama kalem ucu kadar pembe bir leke vardı. Birkaç gün yanma oldu. Kızlık zarım bozulmuş mudur acaba

  1. Merhabalar, üzerinizde elbiseler varken kızlık zarınızın bozulması söz konusu olamaz. Fazla baskıdan ve sürtünmeden tahriş olmuştur. Ama yinede kesin anlamanın tek yolu muayene olmanızdır…

  2. Hocam ben eşimle ilişkiye girdim eşimin vajinasindan şiddeti bisekide kan geldi ben bunu sizden öğrenmek istiyorum

   1. ilk ilişkiyse kızlık zarına bağlı olabilir. İlk ilişki değilse vajinal doku içinde yırtılma olabilir muayene ederek anlayabiliriz.

    1. Hocam merhaba sevgilimle 2 hafta önce sürtünme yoluyla ilişkiye girdik adeti yeni bitmişti ve sürtünmeden 10 dk sonra lekelenme olarak kanama başladı ve hala devam ediyor sizce sorun nedir?

     1. Bir çok sebebi olabilir ben size ne desem yanıltırım muayene olmanız gerekir.

   2. Hocam merhabalar ben mastürbasyon yaparken bir cisimle yaptım ama kilit vardı yaparken çıplak değildi o an hiç kan gelmedi ama sabah olunca bir kaç damla kan geldi sonrada kahverengi pıhtılaşma geldi sizce kızlık bozuldumu

    1. Dediğinizi anlayamadım kilit derken? vajina içine bir şey girmemişse kızlık bozulmaz. Gelen kan rahim kasılmasına bağlı olmuş olabilir.

     1. Hocam kilot yazicaktim kilit oldu kusura bakmayın hani akıntım çok var ve bugün sarı geldi adet günüme 5 gün var sizce bu yüzden midir

 73. Hocam merhaba. 24 yaşında bir genç kızım. Ben 1.5 yaşındayken kurban bayramında evdekiler etle kemikle uğraşırken yanlışlıkla kemiğe oturmuşum bir iki damla kan gelmiş annem hemen doktora götürmüş hastanedeki ebe kızlık zarımın zedelendiğini ama çok fazla olmadığını kendi kendini yenileyeceğini söylemiş. Yakında evlenicem annem bunu çok rahat anlattı ama ben duyduğumda ister istemez bir korku yaşadım. Ebenin dediği doğrumudur herhangi bir sorun olmuşmudur yada kendini yenilemişmidir diye sormak istiyorum.

  1. Merhabalar muayene etmeden anlamak imkansız. Ebeler çok bilmezler bu konuyu bir kadın doğum uzmanının muayene etmesi lazım.

   1. Hocam merhaba mastürbasyon sonrasi okşama ile parmak sokma herhangi bir sey yok kan geldi. Bu bende 2 kez oldu okşama sonrası adet oluyorum neden ?

     1. Hocam merhaba erkek arkadaşım ile çıplaktık, fakat bir parmağını soktu sonra çıkardı ben acı hissetmedim regl günüm dü Karnim ağrıyordu lavobaya gittim kan geldi ped falan kullandım 5 gün adet kanı mıydı yoksa kızlık zarım mı bozuldu bilmiyorum kendimi iyi hissetmiyorum

     2. Adet zamanı bu tarz cinsel ilişkilerde kanın nereden geldiğini bilemezsiniz. Kızlık zarınız yırtılmışta olabilir yada adet döneminde olmanızdan ötürü kanda gelmiş olabilir. Tahminim acı hissetmemişsiniz yüksek ihtimal yırtılmamıştır. Gelen kanda adet kanıdır. Ama gene içinin rahat etmesini istiyorsan doktora git muayene ol derim.

     3. Hocam merhaba erkek arkadaşım 3 gün önce zorla sürtünme yoluyla yakınlaştı bana ben kendimi çok kastım Bi ara penisini bastırdığını hissettiğim hafif bir yanma acı oldu ama bana girmedim dedi ertesi gün akşam tuvalet sırasında kan geldi ve karnım ağrıyor o günden beri sizce zedelenmeden dolayı mı yoksa kızlık zarı bozulmasından dolayı mı cevap verir misiniz

     4. Eğer tam bir birleşme olmuş olsaydı o an gelirdi sizde görürdünüz bunu. Yüksek ihtimal rahim kasılmasına bağlı gelmiştir ama emin konuşamıyorum bu bir ihtimal.

    1. Hocam merhaba. Daha önce kızlık zarı zedelenme ihtimalinden bekaret kontrolü için gittim. Jinekolog muayne ederken acı hissettim. Jinekologdan çıktıktan sonra iç çamaşırımda kan gördüm. Sonrasında eve gekdiğimde de ara ara kan geldi. Muayne esnasında kızlık zarı yırtılmasına sebep olmuş olabilir mi?

     1. Bu sorunuza net bir cevap vermek doğru olmaz sizi muayene eden doktora sorsanız daha doğru olur.

  2. Hocam merhaba iyi günler ben kız arkadaşımla birlikte oldum ilk kızla birlikte olduğumda vajinasina penisim girdiğinde kan gelmedi ama gözle gorulmuycek şekilde kan gibi birşey görmüştüm bir damla bile değildi ve şu an kız arkadaşımın vajinasinda batma ve yanma varmış yani kanda gördüğüme emin değilim ve sexs sırasında yaptığım yerde kız arkadaşım diyordu ki sanki penisin önünde birşey var engel olan diyordu sizce kızlığı bozulmuşmudur

   1. Kızlık zarının durumuyla ilgili muayene dışında yorum yapmamız mümkün değildir.

     1. Hayır vajina içerisine bir cisim veya parmak, el yada başka bir şey sokmadığınız sürece bozulmaz.

    1. Hocam ben erkek arkadaşımla çıplak sekilde sürtünmem oldu sonra 2 damla kan geldi kızlık zarım bozulmusmudur

     1. Sürtünme yoluyla kızlık zarı bozulmaz. Gelen kan rahim kasılmasına bağlı yada adet dönemine yakın olduğunuzdan da olabilir.

     2. Merhaba hocam nişanlım ile sürtünme sırasında hafif zorladı çok seyrek bir kan geldi peceteyi bastırınca oda doktor kontrolüne gittim kızlık zarının bozulmadığini söyledi iki farklı doktor da gelen o seyrek kan zede mi oluyor yoksa dokudan dolayı mi

     3. İki sebebi var ya çok bastırıp zedelemiş de olabilir. Yada rahim kasılmasına bağlı gelmişte olabilir. Ama zaten doktorlar bozulmadığını söylemiş neden içiniz rahat etmedi anlamadım.

    1. Merhaba cinsel birleşme den iki gün sonra kan gelmesi ne kadar normal. Kendimi çok kastım ondan mı oldu acaba

     1. Rahim kasılmasına bağlı gelmiş olabilir evet bu bir olasılık.

  3. Merhaba hocam. 21 yaşındayım hiç ilişkiye girmedim . Geçen günlerde reglim bittikten 4 gün sonra falandı bir kaç damla kan geldi bu neden olabilir zar ile ilgili bir sorun mu olmuştur ama herhangi birşey yapmadım

   1. Bir çok sebebi olabilir her gelen kanı kızlık zarına bağlamamak lazım, muayene olmayı deneyebilirsiniz.

  4. Hocam biz erkek arkadawimla anal seks yaptik ve hala on tarafdan kanamam var nerdeyse 7 saat oldukan geliyo bazen kucuk kati wekilde regl donemim bitib zaten . Sizce zedelendimi ya bozuldumu? Muayineden chok utaniyom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın