Kürtaj

Kürtaj Fiyatları Bursa Ne Kadar?

Kürtaj fiyatları istenmeyen gebelik durumunu yaşayan kadınları çok yakından ilgilendiriyor. Bu işlem için ne kadar bütçe ayırması gerektiğini merak eden kadınlar rotasını internete çevirerek detaylı bir araştırma yapmaya başlıyor. Kürtaj istenmeyen gebelik durumunda uygulanan ve bebeğin anne karnından tahliyesi için uygulanan cerrahi bir operasyondur. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu işlem Bursa kentinde de başarılı bir şekilde uygulanıyor.

Kürtaj işlemi sadece hamileliği sonlandırmak için yapılan bir müdahale değildir. Çeşitli nedenlerle meydana gelen kanamayı durdurmak, rahim içinden doku örneği almak ya da bazı kadın hastalıklarına tanı koyabilmek için yapılan cerrahi işlemler de kürtaj adını taşıyor ve bu gibi durumlarda kürtaj fiyatları değişebiliyor. Aynı zamanda bebeğin tahliye edilmesi amacıyla yapılan kürtajda farklı teknikler kullanılabiliyor. Günümüzde en yaygın kullanılan teknik vakumlu aspirasyon yöntemidir.

Vakumlu aspirasyon tekniğinin uygulanması, kürtaj fiyatları üzerinde bir değişiklik olmasını beraberinde getirebilir. Çünkü bu tür operasyonlarda kullanılan teknik fiyat üzerinde belirleyicidir. Kazıma tekniği olarak adlandırılan yöntemde ise daha farklı ücretlendirme yapılır. Vakumlu aspirasyon tekniği hem hasta hem de doktor açısından en konforlu yöntemdir. Aynı zamanda kürtaj işlemine bağlı olarak gelişebilecek risklerin en düşük olduğu tekniktir. Sadece Bursa kentinde ya da ülkemizde değil, tüm dünya genelinde en çok tercih edilen kürtaj tekniği olması da bundan kaynaklanır.

Kürtaj Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kürtaj fiyatları neye göre değişir

Çok sayıda kişi bu operasyonun yapıldığı şehrin kürtaj fiyatları üzerinde belirleyici olduğunu düşünüyor. Bu nedenle Bursa için fiyatların daha yüksek ya da daha düşük olduğu gibi yanlış düşünceler ile de karşılaşabiliyoruz. Oysa bu operasyonun yapıldığı kent, fiyatlar üzerinde etkili değildir. Elbette bir araştırma yaptığınızda karşınıza çok farklı kürtaj fiyatları çıkar. Bunun nedeni fiyatların çeşitli unsurlara göre değişkenlik gösteriyor olmasıdır. Örneğin doktorun deneyimi ve aynı zamanda kullanılan yöntem fiyatların belirlenmesinde göz önünde bulundurulan unsurlardır.

Bununla birlikte gebeliğin kaçıncı haftasında olunduğu da kürtaj fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce değindiğimiz vakumlu aspirasyon yöntemi gebeliğin her haftasında uygulanabilen bir teknik değildir. Kürtaj için yasal süre olan gebeliğin 10. Haftasına kadar bu teknik tercih edilebilir. Ancak daha büyük gebeliklerde daha farklı yöntemlerin uygulanması gerekir. Bu gebeliklerde negatif basınç ile bebeğin tahliye edilmesi tıbben mümkün olmayabiliyor.

Bu durumda tarafınıza iletilecek kürtaj fiyatları da değişkenlik gösterir. Elbette bu durum sadece Bursa şehrine özgü değildir. Türkiye’nin hangi kentinden kürtaj yaptıracak olursanız olun, gebeliğin kaçıncı haftasında olduğunuz ve kullanılacak teknik belirlendikten sonra size bir fiyat bilgisi iletilebilir. Ayrıca bu durumun son derece normal olduğunu da belirtmek gerekiyor. Çünkü gebelik haftası arttıkça kürtaj işlemi doktorlar nezdinde daha zorlayıcı bir form kazanıyor. Haliyle uygulanan teknikler değişiyor ve fiyatlar da tüm bunlardan etkileniyor.

İlgini çekebilir –> Kürtaj için en uygun hafta

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bursa da kürtaj yaptırırken nelere dikkat edilmelidir

Aynı zamanda kürtaj fiyatları uygulanacak olan anestezi işleminden de etkileniyor. Hangi anestezi türünün kullanıldığı ve beraberinde operasyon esnasında kullanılan aletlerin ithal olması gibi unsurlar fiyat listesinde bir değişim olmasını beraberinde getiriyor. Bu işlemin nerede yapılacağının da fiyatta etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu noktada çok sayıda kişi rotasını devlet hastanelerine çeviriyor.

Devlet hastanelerinde kürtaj işlemi bazı zorunluluklar olduğunda yapılabiliyor. Ancak yoğunluk nedeniyle çok ileri bir tarihte bu işlemin yapılması söz konusu olabiliyor. Bu durumda kürtaj için yasal süre olan 10 haftayı aşabilirsiniz ve haliyle yasal süre nedeniyle kürtaj yaptırmanız imkansız hale gelebilir. Bununla birlikte devlet hastanelerinde kürtaj için hiçbir ücret ödenmediği konusuna da açıklık getirmek gerekiyor. Bazı devlet hastaneleri kürtaj fiyatları olarak ek bir ücret talebinde bulunabilir ve yasal olarak böyle bir talepte bulunma hakları mevcuttur.

Kürtaj fiyatları bölge bölge, il il değişebilmektedir. Aynı ilin farklı bölgelerinde dahi fiyatlarda değişiklik olabilmekte, hekimin bu konudaki tecrübesi ve bilinirliğine göre farklı fiyatlar oluşabilmektedir. Kürtaj fiyatları ile ilgili en net bilgiyi bizlere danışarak öğrenebilirsiniz. Bu konuda kişi ehil bir doktora görünmeli ve asla kendi bir müdahaleye çalışmamalı, hayatını riske etmemelidir… Dr. Barış Korkmaz

Bazı devlet hastaneleri sadece kanama olması gibi tıbbi zorunluluklar durumunda kürtaj yapıyor ve bir sağlık sorunu olmadığında kürtaj talebini geri çevirebiliyor. Bunun nedeni her devlet hastanesinde yeterli ekipmanın ya da personelin olmamasıdır. Dolayısıyla devlet hastanelerinde beklemeden, yasal süreyi aşmadan ve konforlu bir süreç eşliğinde kürtaj yaptırmanız her daim mümkün olmayabilir. Bu noktada kürtaj fiyatları konusu önemini kaybediyor. Özellikle yasal süreyi mutlaka dikkate almalısınız.

Öğrenmen de fayda var –> Vakumlu kürtaj

Bursa Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

Bursa kürtaj fiyatları

Kürtaj işlemi Bursa kentinde de başarılı bir şekilde yapılabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz gibi kürtaj alanında son derece başarılı doktorlar tarafından gerçekleştirilen bu işlemin sizin adınıza gayet konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda gayet makul rakamlardan oluşan kürtaj fiyatları tarafınıza sunuluyor ve böylelikle ekstra bir stres yaşamadan, günlerce fiyat araştırması yapmanıza gerek kalmadan randevunuzu alabiliyorsunuz.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz Bursa kentinin Nilüfer semtinde hizmet veriyor. Dolayısıyla kentin dilediğiniz herhangi bir yerinden pratik bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Tıbbi açıdan sağlık durumunuzda bir engel olmadığı müddetçe, tüm dünya genelinde en çok tercih edilen yöntem olan vakumlu aspirasyon ile gebeliğin sonlandırılması mümkün oluyor. Dr. Barış Korkmaz vakumlu kürtaj işleminde oldukça tecrübeli ve dolayısıyla hastalar hiçbir endişe yaşamadan randevu talebinde bulunabiliyor.

Son olarak Bursa kentinde fiyatların daha yüksek olmadığını belirtmek gerekiyor. Bu operasyon için farklı bir şehre seyahat etmenize hiç gerek yok. Operasyon kısa sürede tamamlanıyor ve taburcu işleminiz yapılıyor. İyileşme sürecini de evinizin konforunda yaşayabiliyorsunuz.

Büyük Gebeliklerde Kürtaj Fiyatları

Büyük gebeliklerde küretaj ücretleri

Gebeliğin 10. haftasından sonra kürtaj işleminin yapılması yasaktır. Ancak bazı durumlarda yasalar büyük gebeliklerde de kürtaj işlemine izin veriyor. Anne adayının sağlık durumunun çok ciddi bir risk altında olması ya da anne karnındaki bebeğin ölmesi gibi durumlarda kürtaj işlemi yapılabilir. Fakat bu durumda kürtaj fiyatları daha farklı olacaktır. Özellikle aşırı kanamaya bağlı olarak büyük gebeliklerde kürtaj işlemi yapıldığında kanamanın durdurulabilmesi için ekstra bir tıbbi işlem yapılması da gerekebiliyor. Tüm bunlar kürtajın fiyatının biraz daha yükselmesi anlamına gelir.

Bilgin olsun –> Kürtaj sonrası hamile kalma

Bursa Kürtaj Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Öncelikle kürtaj fiyatları 2021 listesinin döviz kurlarından da ziyadesiyle etkilendiğini belirtmek gerekiyor. Gerek Bursa gerekse diğer kentlerde söz konusu cerrahi operasyonda kullanılan ilaçların ya da anestezi ilaçlarının çok büyük bir bölümü yurt dışından ithal ediliyor. Bu ilaçlar döviz kurlarına bağlı olarak daha yüksek rakamlarla temin edilebiliyor ve bu durum da kürtaj fiyatlarına bir yansıma yapıyor. kürtaj fiyatları 2020 bir miktar artabilir. Bunun nedeni de döviz kurlarındaki dalgalanmalardır. Ancak çok yüksek bir artıştan söz etmiyoruz. Bu artış bütçeyi zorlayabilecek bir düzeyde olmayacaktır.

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları

Evlilik dışı bursa küretaj

Öncelikle evli olup olmadığınıza bağlı olarak kürtaj fiyatları değişmez. Evli olan kadınlar ile evli olmayan kadınlarda yapılan kürtaj operasyonu aynıdır. Dolayısıyla evlilik dışı gebeliklerde kürtaj olmanız durumunda tarafınıza daha yüksek bir rakam sunulmaz. Ancak evli olmanız durumunda bu işlemin yapılabilmesi için eşinizin de kürtaja onay verdiğine dair imzalı rıza belgesinin olması gerekiyor.

Evli olmayan kadınlarda ise herhangi bir onay gerekmez. Evlilik dışı kürtajlarda bu işlemin yasal çerçevede yapılabilmesi için kadının beyanı yeterli olur. Konuyla ilgili merak edilen unsurlardan biri de kişinin yaşının kürtaj fiyatları üzerinde etkili olup olmadığıdır.

Kürtaj işlemi yaşa bağlı olarak değişmez. Yapılan operasyon aynı olduğundan ödenmesi gereken ücret de yaşa bağlı olarak değişmez. Fakat burada kritik bir unsurdan da söz etmek gerekiyor. Ender durumlarda kürtajın vakumlu aspirasyon tekniği ile yapılması çeşitli sakıncalar doğurabiliyor. Tıbbi açıdan riskler söz konusu olunca kazıma tekniği olarak bilinen daha farklı kürtaj yöntemlerinin uygulanması gerekebiliyor. Dolayısıyla bu noktada fiyatlar da değişkenlik gösteriyor.

Çok merak edilen bir konu –> Kürtaj sonrası cinsel ilişki

 

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://www.thecut.com/2018/11/how-much-does-an-abortion-cost.html

 

Detaylı bilgi için bursa kürtaj merkezimizi arayabilirsiniz
Tel: 0532 223 23 79
Mail: bursakadindogumuzmani@gmail.com

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

102 Yorum

 1. İyi akşamlar Hocam ! Yaklaşık 5-6 hafta gebelik !
  Fiyatta bir bilgi verebilir misiniz ? Bide randevu açık tarihleri ! Teşekkürler

  1. Sema hanım kürtaj fiyat bilgisi ve işlem detayını mail adresinize gönderim sağladım.

 2. 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim bugün kürtaj olmak istiyorum fiyat alabilir miyim ?

  1. Kürtaj fiyat bilgisini ve detayları mail adresinize gönderim sağladım.

 3. Ben 17 haftalık hamileyim istenmeyen gebelik bu bebeği aldırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen fiyat nedir

  1. Maalesef yasal olarak 10 haftaya kadar olan istenmeyen gebelikleri sonlandırılır. 8 hafta üstünü almıyorum. Yardımcı olamayacağım maalesef.

    1. Tekrar mail gönderdim tayfun bey gelmiş olması gerekli. Yada isterseniz bizleri arayarak da öğrenebilirsiniz.

 4. Merhaba, gebelik sonlandırma operasyonun ücreti nedir ve sonrasında iyileşme süreci ne kadar sürer ?

  1. İşlem ortalama 10-15dk sürüyor. Fiyat bilgisini mail adresinize gönderim sağladım İnci hanım.

 5. 2 haftalık kürtaj fiyatı nedir ve kürtaj olduktan sonra normal hayata devam etme süresi nedir ? evde yatış vs gerekli midir ?

  1. Merhabalar kürtaj fiyat bilgisi ve sorduğunuz sorunun detaylarını mail adresinize yolladım.

    1. Yollamıştım lakin gitmemiş olabilir veya spama düşmüş olabilir. Tekrar mail attım şimdi.

    2. 5 haftalık hamilelik kürtaj fiyatı ve eşim çalıştığı için kliniğe gelemez yazılı belgeyi evde yazıp getirsek?

     1. Kürtaj fiyatı ve detaylarını mail olarak yolladım.

  1. Merhaba sevda hanım kürtaj fiyatını yorum yazarken yazdığınız mail adresinize yolladım. Lütfen kontrol ediniz.

  1. Fiyat bilgisini yasak olduğu için buradan yazamıyorum. Lakin mail adresinize fiyat bilgisini gönderdim mailinizi kontrol edebilirsiniz.

    1. Merhabalar detayları ve fiyat bilgisini mail adresinize yolladım kübra hanım.

 6. Merhabalar, muhtemelen 3 ya da 4 haftalık hamileyim fakat sonlandırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Fiyat bilgisi ve sorularınızın detaylarını mail adresinize gönderim sağladım deniz hanım.

  1. Merhaba hocam 5 haftalık hamileyim ve kişisel sorunlar sebebiyle aldırmak istiyorum fiyat alabilir miyim lütfen

 7. Merhaba Bursa kürtaj fiyatını öğrenebilir miyim? Bu işlem bütün kürtaj yapan yerler için aynı mıdır Bursa’da? Son olarak gebelik sonlandırma işlemi kaç haftaya kadar yapılabiliyor?

 8. Hocam her halde 2 hafta hamileyim 3 tane cocugum var evliyim cocuk istemiyoduk kazayla olmus o yuzden aldirmak istiyoruz fiyat ogrenebilirniyim

   1. 2 çocuğum var eşimle düşündük fazlasiyla ama yaşımız da geç olduğu icin bir cocuk daha istemiyoruz kotu kosullarda yetistirmemek icin fiyat bilgisi verebilir misiniz

 9. Merhaba, gebelik sonlandırma için ücret ne kadar acaba? Bir de gebelik sonlandırma sonrası yaklaşık olarak ne kadar süre sonra tam iyileşme olur?

  1. Gebelik sonlandırma işleminin ücretini size yolladım. Gebelik sonlandırma sonrası iyileşme süreci için de gerekli bilgiyi yazdım.

     1. Merhaba mehmet bey kürtaj fiyatı ve detaylarını mail adresinize yolladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın