Genital Estetik

Labioplasti Olmak İçin 8 Sebep

Labioplasti ameliyatı ile şimdiye dek yaşadığınız pek çok farklı problemden kurtulmanız mümkün olabilir. Genital estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerden biri olan bu ameliyat ile iç dudaklara müdahale edilebiliyor ve böylelikle estetik açıdan çok daha güzel bir görünüm kolaylıkla elde edilebiliyor.

Genital bölgede labia minora yani iç dudaklara daha küçük bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen operasyon esnasında iç dudaklardaki asimetrik görünüm de düzeltilebiliyor. İşte labioplasti olmanız için 8 neden!

Daha Güzel Bir Vajinaya Sahip Olun

Daha güzel bir vajina

Kadınların dar kıyafet, mayo ya da bikini giyememe sıkıntısı çoğunlukla büyük ya da dudak sarkması gibi durumlardan kaynaklanıyor. Oysa labioplasti ameliyatı ile tüm bu sorunlardan kurtulabilir, gönül rahatlığı ile dilediğiniz kıyafeti giyebilirsiniz. Daha güzel bir vajina görünümüne sahip olmanın konforunu yaşama sırası şimdi sizde! Son derece konforlu bir iyileşme sürecinin ardından estetik ve güzel bir vajina görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu arada operasyon, klinik istirahat gerektirmiyor. Aynı gün taburcu olabilir ve evinize gidebilirsiniz.

Kendinize Değer Katın

Kendinize değer katın

Doğum yapmak, genetik faktörler ya da kilo alıp vermek gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak iç dudak yapısında sarkma meydana gelmiş olabilir. Ancak bu bir ‘kader’ değil! Günümüzde son derece gelişmiş olan tıp teknolojileri ve yeni teknikler ile genital bölgeyle ilgili yaşanan sorunlardan kurtulabilirsiniz.

İç dudaklarda meydana gelen sarkma ya da büyüme sizin kaderiniz değil. Yapmanız gereken sadece dünya genelindeki milyonlarda kadın gibi labioplasti ameliyatından faydalanmanız olacak. Üstelik bu operasyon yeniden hamile kalmanıza, normal vajinal doğum yapmanıza da engel değil. Ameliyat esnasında sadece iç dudak bölgesine müdahale ediliyor. Bu nedenle hamile kalma olasılığınız değişmiyor ve vajinal doğum yapmanıza da asla engel olmuyor.

Tıkla Öğren –> Kadın üreme organları

Cinsel Hazzınız Etkilenmesin

Cinsel hazzınız etkilenmesin

Kısa sürede tamamlanan ve genel anestezi altında gerçekleştirildiği için herhangi bir acı ya da ağrı hissetmenize neden olmayan labioplasti ameliyatı cinsel ilişki esnasında yaşanan hazzı asla olumsuz yönde etkilemez. Aksine bu operasyondan faydalanan kadınların büyük bölümü, özgüven sorunundan kurtuldukları için cinsel yaşam konforlarının da artığını dile getiriyor.

İç dudaklarda sarkık bir görünüm, kadınla cinsel yaşamlarında kendilerini rahat hissetmelerinin önündeki devasa bir engele dönüşebiliyor. Bu görünüm nedeniyle partnerlerine karşı rahat olamayan kadınlar operasyon sonrasında bu sorundan da kurtulabiliyor ve kendilerini çok daha rahat hissediyor.

Bu durum cinsel hazza da olumlu bir yansıma yapıyor. Bu operasyon ile ilgili sayısız araştırma yapıldı ve halen yapılmaya devam ediyor. Bu araştırmalar da gösteriyor ki, labioplastinin memnuniyet oranı % 90’ın üzerinde ve bu vajinal estetik olarak da bilinmektedir.

Tıkla Öğren –> Bursa vajinoplasti

Öz Güveniniz Eksilmesin

Öz güveniniz eksilmesin

Gün içerisinde sürekli olarak kıyafetlerinizin altında sarkık iç dudakların belli olup olmadığını kontrol etmeniz, yaz tatillerinde mayo ya da bikini üzerine mutlaka pareo sarmak zorunda kalmanız, cinsel ilişki esnasında partnerinize karşı kendinizi çok rahat hissedemiyor olmanız öz güven sorunlarını da beraberinde getirebiliyor.

Oysa sadece birkaç saatinizi ayırarak faydalanabileceğiniz labioplasti operasyonu ile bu sorundan kurtulmak gibi bir seçeneğiniz var. Öz güven eksilmesinden kaynaklı olarak yaşayabileceğiniz onlarca farklı sorun riskini göze almak yerine tıp teknolojisinin geldiği son noktada faydalanmak çok daha akılcı bir seçim olmaz mı? Büyük ve sarkık iç dudak yapısının öz güveninizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Siz değerlisiniz ve öncelikle siz kendinize değer vermelisiniz.

Vajinanın güzel görünmesi için neler yapılmalı?
Tıkla Öğren –> Vajinanın güzel görünmesi

İç Çamaşırınız da Rahatsızlık Hissi Oluşmasın

İç çamaşırınız da rahatsızlık hissi

Uzun süre oturma pozisyonunda kaldığınızda yaşadığınız acı hissi, iç çamaşırının sürekli olarak iç dudaklarla temas etmesinden kaynaklanan tahrişler labioplasti ameliyatı ile kurtulabileceğiniz sorunlardan sadece birkaçıdır. İç çamaşırı seçiminde özgürlüğünüzü de kısıtlayabilen ve hatta bir beden büyük iç çamaşırı giymenize neden olabilen bu sorun günlük yaşam konforunuzu da sekteye uğratabilir.

İç çamaşırınız da rahatsızlık hissinin oluşması sadece günlük hayatınızı değil iş hayatını da olumsuz yönde etkiler. Çok sayıda kadının bu ameliyattan faydalanmasının öncelikli nedeni iç çamaşırında sürekli bir rahatsızlık hissinin oluşmasıdır. Amerikan Estetik Cerrahi Derneği’nin birkaç yıl önce yayınladığı kozmetik cerrahi istatistiklerine bakıldığında son 5 yıl içerisinde labioplasti ameliyatı olanların sayısında % 217,3 artış olduğu göze çarpıyor.

Tıkla Öğren –> Perineoplasti estetiği

Vajinal Akıntınız Olmasın

Vajinal akıntı

İç dudaklardaki büyüklük vajinal akıntı da ciddi bir artış olmasına sebebiyet verebilir. Bu durum kadınların gün içerisinde sürekli olarak ped kullanmasını ya da iç çamaşırını değiştirmesini beraberinde getiriyor. Aynı zamanda vajinal akıntının artmasından kaynaklı olarak cilt tahrişleri ya da ıslaklık hissinin yarattığı rahatsızlıklar da kadınların en önemli şikayetleri arasında yer alıyor.

İşte bu noktada da labioplasti ameliyatı devreye girerek tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor. Vajinal akıntının ideal orana gerilemesi ve akıntı fazlalığının yarattığı sıkıntılardan kurtulmak için de rotanızı genital estetik operasyonlara çevirebilirsiniz. İç dudakların normal boyutlara ulaşması yaşadığınız onlarca farkı sorundan kurtulmanızı sağlıyor. Bunların arasında en önemli olanı ise günlük hayatınıza ekstra sıkıntılar ekleyen vajinal akıntının artmasına bu operasyonun bir son veriyor olmasıdır.

Tıkla Öğren –> Vajina daraltma ameliyatı

Asimetrisi Düzgün Bir Vajinaya Sahip Olun

Asimetrisi düzgün bir vajina

Kimi zaman genetik faktörlere, kimi zaman da yaşın ilerlemesine bağlı olarak iç dudaklarda asimetrik bir görünüm ortaya çıkabiliyor. İç dudaklarda asimetrik bir görünüm olması ise vajina görünümünü de olumsuz yönde etkiliyor. İç dudaklardaki bu asimetrik görünümün de labioplasti ameliyatları ile düzeltilmesi mümkün oluyor. Mevcut iç dudak yapısına bağlı olarak iç dudakların sadece büyük olanına müdahale edilebilir ve diğer iç dudak ile aynı ebatlara ulaşması sağlanabilir.

Aynı zamanda her iki iç dudağa aynı seans içerisinde müdahale edilebilir ve daha küçük bir görünüm kazanması da mümkün olabilir. Bu operasyonun hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak planlandığını aktaralım. Aynı zamanda hastanın nasıl bir iç dudak görünümü istediği de göz önünde bulunduruluyor ve böylelikle % 100 memnuniyet yaratan bir ameliyat planlaması yapılabiliyor. Sonuç olarak her kadın asimetrisi düzgün olan bir vajina estetiği ile güzel bir görünümüne kavuşabilir. Yapılan labioplastinin partneriniz tarafından fark edilmesinin mümkün olmadığının da altını çizmek gerekir.

Tıkla Öğren –> Hudoplasti

Daha Estetik Bir Vücudunuz Olsun

Daha estetik bir vücudunuz olsun

Estetik operasyon dendiğinde dünya genelinde akla ilk gelen vücut bölgesi yüz oluyor. Oysa estetik girişimler artık vücudun pek çok bölgesine uygulanabiliyor ve yüz bölgesinin ardından ikinci sırada gelen vücut bölgesi de genital bölgedir. Genital estetik girişimler arasında ise en çok tercih edilenlerden biri labioplasti ameliyatlarıdır. Daha estetik bir vücut görünümüne sahip olmak için tercih edebileceğiniz bu ameliyat, gebelik ve emzirme dönemi dışında istenen herhangi bir zaman diliminde uygulanabiliyor.

Doğum sonrasında iç dudaklarda meydana gelen şekil bozukluklarından kurtulmak için de tercihinizi bu operasyondan yana yapabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş olmak kaydıyla her yaştaki hastaya yapılabilen ameliyat, komplikasyon riskinin son derece düşük olmasıyla da ön plana çıkan bir cerrahi girişimdir.

Üstelik labium bölgesi kanlanmanın yüksek olduğu bir bölgedir ve bundan kaynaklı olarak iyileşme de oldukça hızlı bir şekilde tamamlanır. Vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığından dikiş aldırmaya da gerek olmaz. Sonuç olarak büyük ve sarkık iç dudak görünümünden kurtulmanız için yaşamınıza çok kısa bir ara vererek bu operasyondan faydalanmanız yeterli oluyor. Labioplasti aynı zaman da dudak küçültme ameliyatı olarak da bilinir.

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 0532 223 23 79
Mail: bursakadindogumuzmani@gmail.com

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın