Genital Estetik

Lazerle Vajina Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina sıkılaştırma günümüzde lazer teknolojisinden en çok faydalanılan işlemlerden biridir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak vajina daraltma ameliyatı yani vajinoplasti olmayan, ameliyat olmak istemeyenler için devreye bu yöntem giriyor.

Son derece başarılı bir sonuç doğurduğu için yüz güldüren işlemlerden biri olarak değerlendirilen bu yöntem, ameliyatın içerdiği riskleri kapsamıyor olmasıyla da ön plana çıkıyor. Hasta açısından gayet kolay tolere edilebilen işlemin anestezi gerektirmiyor olması da önem taşıyor. Genellikle vajinaya daha dar bir görünüm kazandırma konusunda gündeme geliyor olsa da lazer teknolojisi ile vajina bölgesinde kırışıklık azaltma gibi işlemler de yapılabiliyor. Bu gibi konuları da detayları ile ele alacağız ancak öncesinde kadınların sıklıkla merak ettiği konu olan büyük dudak sarkması problemini irdeleyelim.

Vajina Büyük Dudakları Neden Sarkar?

vajina büyük dudakları neden sarkar

Vajinanın büyük dudak bölgesinde sarkmayı tek bir nedene bağlamak doğru olmaz. Çünkü pek çok farklı nedene bağlı olarak bu sorun ortaya çıkabiliyor. Genetik faktörler bile büyük dudaklarda sarkık bir görünüm olmasına ya da lazerle vajina sıkılaştırma işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulmasına sebebiyet verebiliyor. Bu bölgedeki bağ dokusunda zayıflık olması ya da daha önce yapılan vajinal doğumlar da söz konusu soruna yol açabiliyor. Yaşın ilerlemiş olması, sigara kullanımı gibi unsurların da vücudun tüm bölgelerinde olduğu gibi büyük dudak bölgesinde sarkmaya yol açabildiğini belirtelim.

Hızlı bir şekilde kilo alıp verme günümüzde çok sayıda kişinin ortak sorunudur. Maalesef bu sorun da vajina bölgesini etkileyebiliyor ve büyük dudaklarda sarkık bir görüntü oluşmasına neden olabiliyor. Kadınlar menopoz dönemine girdikten sonra vücuttaki östrojen hormonunda azalma olmasına bağlı olarak bu problem yaşanabiliyor. Tüm bunlarla birlikte mantar enfeksiyonunun sıklıkla geçirilmesi ve bazı cilt rahatsızlıklarının da bu soruna neden olabildiğini belirtmemiz gerekiyor. Ancak genital bölgede meydana gelen tüm sarkmalar basit cerrahi müdahaleler ile ortadan kaldırılabiliyor.

Lazerle Vajina Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Son dönemde kadınların çok daha fazla ilgi gösterdiği lazerle vajina sıkılaştırma işleminde lazer ışınları cilt katmanlarında yer alan kollajen bağ dokusunu aktif hale getiriyor. Bununla birlikte yeni kollajen elementlerinin de oluşmasını sağlıyor. Bu sayede bağ dokusu yenileniyor ve sonuç olarak vajinanın iç dokusunda sıkılaşma ve dolgunluk etkisi ortaya çıkıyor.

Bir anlamda vajina iç dokusunun sıkılaşması ve gerginleşmesi sağlanıyor da diyebiliriz. Ancak istenen sıkılaşmanın elde edilebilmesi için birkaç seans halinde uygulama yapılmasına da ihtiyaç olabilir. Vajinadaki genişlemenin ne oranda meydana geldiğine bağlı olarak seans sayısı da değişkenlik gösterebilir.

İlgini çekebilir –> https://bursakadinhastaliklari.com/g-noktasi-buyutme/

Lazerle Genital Uygulamalar Sonrası Ağrı Olur Mu?

lazer uygulama sonrası ağrı

Kadınlarda lazerle vajina sıkılaştırma işlemine başlanmasından kısa bir süre öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik etkili krem sürülüyor. Bu sayede işlem sırasında ya da sonrasında ağrı yaşanması da engelleniyor. Ancak bazı kadınların ağrı eşiği oldukça düşüktür ve dolayısıyla sadece anestezik krem ile istenen etkinin elde edilmesi mümkün olmayabiliyor. Bu durumda sedasyon anestezi gibi farklı yöntemler uygulanıyor ve hastanın ağrı, acı, sızı ya da kramp hissetmesi de engellenmiş oluyor.

Şayet ağrı eşiğinin düşük olmasından kaynaklı olarak işlem sonrasında hafif bir ağrı oluşursa doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçlar kullanılabiliyor. Bu sayede uygulama sonrası ağrının da kontrol altına alınması sağlanıyor. Bu durum cilt çatlaklarını giderme gibi farklı amaçlarla lazer yardımıyla işlem yapıldığında da geçerlidir. Hangi amaçla yapılıyor olursa olsun hastaların herhangi bir acı hissetmesi mümkün olmaz. Hasta açısından bu sürecin gayet konforlu bir şekilde tamamlandığını söyleyebiliriz. Zira uygulama öncesinde doktorunuza da danışabilir ve ağrı konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vajina Bölgesinde Kırışıklık Neden Olur?

Kimi zaman lazerle vajina sıkılaştırma işleminin yapılmasıyla birlikte vajina bölgesinde kırışıklıkların azaltılması da hedeflenebiliyor. Kırışıklık oluşumunun nedenleri farklı olabilir. Özellikle sıklıkla kilo alıp verme bunun en yaygın nedenidir. Aynı zamanda ilerleyen yaş gibi önemli faktörlerin de vajina bölgesinde kırışıklığa neden olabildiğini unutmamak lazım.

Vajinal doğumlar bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Doğum sırasında vajina girişinde ciddi bir genişleme meydana geliyor. Ardından bu bölgenin cilt kısmında kırışık bir görünüm ortaya çıkabiliyor. Fakat lazer yardımı ile kırışıklık azaltma işlemi de yapılabilir. Kırışıklıkların düzeyine bağlı olarak tamamen ortadan kalkması mümkün olmayabilir. Ancak en azından görünümünün hafiflemesi sağlanabilir. Eğer ciddi oranda bir kırışıklık söz konusuysa bu durumda cerrahi müdahale seçeneği de değerlendirilebilir.

Çok merak edilen bir konu –> https://bursakadinhastaliklari.com/vajina-beyazlatma/

Lazerle Genital Estetik Uygulaması Nedir?

lazerle genital estetik uygulaması

Kadınlarda genital bölge ile ilgili sorunlar psikolojik anlamda ciddi bir rahatsızlığa neden olabiliyor. Aynı zamanda vajina genişlemesi gibi problemler cinsel yaşam konforunu da olumsuz yönde etkiliyor. İşte bu nedenle lazerle vajina sıkılaştırma gibi yöntemlerden faydalanıldığını söyleyebiliriz. Genital estetik uygulamalar cerrahi operasyon şeklinde de yapılabiliyor.

Ancak kimi zaman hastaların sağlık durumu ameliyata uygun olmuyor ya da hastalar ameliyat olmak istemiyor. Bu gibi durumlarda devreye alternatif yöntemler giriyor. Lazer yöntemi ise alternatif çözümler arasında en sık tercih edilenidir. Genital bölge beyazlatma, çil giderme ya da benleri giderme gibi yöntemlerin yanı sıra ciltte mevcut olan çatlak görünümünü azaltma, leke görünümünü hafifletme gibi farklı amaçlarla da bu işlemin rahatlıkla yapılabildiğini söyleyebiliriz.

Lazerle Genital Bölge Dolgunluğu Nasıl Sağlanır?

Vajen bölgesinde bir dolgunluk elde edilmesi ve lazerle vajina sıkılaştırma işleminin yapılması kollajen uyarılması ile mümkün olabiliyor. Bu durum dokuda bir gençleşme etkisi de yaratıyor. Yeni kollajen elementlerinin oluşması dokunun hem daha gergin hem de daha dolgun bir form kazanmasına yardımcı oluyor. Ancak vajina genişlemesinin çok ciddi boyutlarda olması durumunda istenen sıkılığın elde edilmesi için cerrahi müdahaleye gereksinim olabilir.

İşlemden Sonra Cinsel Hayat Ne Zaman Başlar?

Lazerle ben alma ya da vajina sıkılaştırma gibi işlemlerin ardından ciltte hafif düzeyde bir hassasiyet oluşabilir. Bu nedenle birkaç gün cinsel perhiz uygulanmasında fayda olacaktır. Aynı zamanda cilt çatlaklarını giderme gibi amaçlarla yapılan işlemin ardından da cilt hassasiyetinin ve şayet oluştuysa cilt kızarıklıklarının yok olması beklenmelidir.

Sonrasında ciltte herhangi bir problem oluşmazsa cinsel ilişkiye girilmesinde de bir sakınca olmaz. Ancak yine de bu konuda mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Cilde uygulanan işlem ya da tercih edilen teknikler gibi nedenlerle doktorunuz cinsel perhiz süresinin biraz daha uzun olmasını isteyebilir.

Bilgin olsun –> https://bursakadinhastaliklari.com/vajinanin-guzel-gorunmesi/

Lazerle Çil ve Ben Tedavisi Mümkün Mü?

Elbette çil giderme amacıyla da lazerden yardım alınabilir. Yüz bölgesine ya da vücudun farklı bölgelerinde çil görünümü olması kadınları bir hayli rahatsız edebiliyor. Çillerin güneşe maruz kalındığında çoğalması, renklerinin koyulaşması gibi durumlar da kadınları rahatsız eden faktörler arasında yer alıyor. Bu gibi durumlarda çil görünümünden lazerle kurtulmak mümkün olabiliyor.

Aynı zamanda ben alma işlemi için de lazerden faydalanılabilir. Ancak öncesinde mutlaka benlerin doktor tarafından kontrolden geçirilmesi gerekir. Her ben masum olmayabilir ve dolayısıyla muayene olmadan yani vücutta mevcut olan benler doktor tarafından incelenmeden müdahale edilmesi de doğru olmaz. Konuyla ilgili tüm sorularınızı yorum bölümüne hemen yazabilirsiniz.

Önerdiğimiz makalemiz –> https://bursakadinhastaliklari.com/vajina-daraltma-ameliyati/

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 0532 223 23 79
Mail: bursakadindogumuzmani@gmail.com

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın