Genital Estetik

Perineoplasti Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Perineoplasti estetiği son yıllarda sıklıkla gerçekleştirilen genital estetik ameliyatlardan biridir. Operasyon ismini perine olarak adlandırılan bölgeden alır ve perine de kadınlarda vajina girişi ile anüs arasında kalan bölümdür.

Genellikle vajina daraltma ameliyatı ile kombine şekilde gerçekleştirilen bu operasyon, tek başına da yapılabilir. Ayrıca bu operasyonun geçekleştirilmesi için mutlaka şehir değiştirmek de gerekmiyor. Çünkü Bursa perineoplasti operasyonunun son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği kentler arasında yer alıyor.

Estetik açıdan perine bölgesinin nasıl olması gerektiği de merak ediliyor. Bu bölgede dikiş izleri ve katlantının olmaması gerekiyor. Aynı zamanda perine bölgesinin açık renkli, düz bir yapıya sahip olması, derinin de gergin olması gerekiyor. Yapılan ameliyat ile bu görünümü kazandırmak artık mümkün hale geldi.

Perineoplasti Ameliyatı Nedir?

Perineoplasti ameliyatı nedir

Halk arasında ‘perine onarımı’ olarak da bilinen perineoplasti estetiği perine bölgesine estetik açıdan daha düzgün bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Kadınlarda normal doğum esnasında kimi zaman epizyotomi kesilerinin uygulanmasına ihtiyaç duyulabiliyor. Bu kesiler kimi zaman iyi bir şekilde iyileşemiyor ve bu da dokunun görünümünde rahatsız edici çöküntülerin ya da kabartıların oluşmasına sebebiyet verebiliyor.

İşte bu noktada devreye perineoplasti estetiği operasyonu giriyor. Perine olarak adlandırılan bölgeye daha düzgün bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen bu operasyonlar için öncelikle emzirme döneminin de tamamlanmış olması gerekiyor. Bunun yanı sıra ameliyata engel bir sağlık durumu olmayan ve 18 yaşın üzerinde olan herkesin söz konusu operasyondan faydalanabileceğini belirtebiliriz. Elbette gebelik döneminde de ameliyatın yapılması mümkün olmaz.

İlginizi çekebilir –> Labioplasti fiyatları

Bursa Perineoplasti Estetiği

Bursa perineoplasti estetiği

Operasyon sonrasında iyileşme sürecini kendi evinizin konforunda geçirmek için Bursa perineoplasti estetiği ameliyatlarından faydalanabilirsiniz. Bursa’da hizmet veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz bu ameliyatta uzmanlaşmış isimlerden biri olduğu için çevre illerden de çok sayıda hastayı kabul edebiliyor. Bu estetik operasyonda deneyimin ve uzmanlığın önemi oldukça fazladır. Dolayısıyla Bursa perineoplasti ameliyatının sıklıkla gerçekleştirildiği kentlerden biri haline geldi.

Öncelikle Bursa perineoplasti ameliyatı için randevu almanız gerekiyor. Yapılacak muayene ile operasyonda nasıl bir müdahale yapılacağı belirlenir ve ameliyat planlaması gerçekleştirilir. Sonrasında ameliyat gününe karar verilebilir. Op. Dr. Barış Korkmaz Bursa Nilüfer’de hizmet verdiği için kentin herhangi bir yerinden Bursa perineoplasti ameliyatı için kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor.

Hamilelik sonrası , doğum sırasında genel olarak kişinin yapısına göre veya bebeğin kilolu veya iri olması ile ilgili perine kesiği atılabilmekte, doğumdan sonra dikilmektedir. Bu dikişin düzgün şekilde yapılması, katlantılı olarak görünmemesi gerekmektedir. Vajina daraltma ameliyatı ile beraber de yapılabilmektedir. Bu işlemin hamilelikte ya da emzirme sürecinde yapılmaması gereklidir… Dr. Barış Korkmaz

Bu arada Bursa perineoplasti operasyonundan faydalanmak için mutlaka doğum yapmış olmak ya da evli olmak gerekmiyor. Doğuştan düzensiz bir perine görünümüne sahip olunması da gayet olağan bir durumdur. Böyle bir durumda hemen randevunuzu alarak Op. Dr. Barış Korkmaz tarafından muayene edilebilir ve ameliyat için hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz.

Normal dışı bir perine bölgesine sahip olmak hastalarda psikolojik açıdan da çeşitli rahatsızlıklar yaşatabiliyor. Özellikle cinsel yaşamla ilgili sıkıntıların ortadan kaldırılması amacıyla da evli olmayanlar ya da doğum yapmamış olanlar Bursa perineoplasti operasyonlarını rahatlıkla tercih edilir. Bu operasyon asla hamile kalmanıza engel değildir. Aynı zamanda ileride normal doğum yapmanıza da engel olmaz. Kişinin sadece perine bölgesine müdahale edilir ve bu nedenle gebelik ile doğum gibi konular ile bu operasyon arasında hiçbir ilişki yoktur.

Bilgin Olsun –> Vajina daraltma ameliyatı

Bursa Perineoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Öncelikle Bursa perineoplasti ameliyatı fiyatlarının gayet makul seviyede olduğu kentlerin başında geliyor. Ancak net bir fiyattan söz etmek yanıltıcı olur. Çünkü hastanın perine bölgesinin durumu, nasıl bir müdahale yapılması gerektiği, uygulanacak anestezi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak bu operasyon için ayrılması gereken bütçe de değişkenlik gösterir. Dolayısıyla bir fiyat aralığından söz etmek de doğru olmaz. Hemen randevunuzu alarak muayene olmanız durumunda tarafınıza net bir fiyat bilgisi iletilecektir.

Muayene öncesinde perineoplasti estetiği fiyatları hakkında bilgi verilemiyor. Her hastada bu operasyonun birebir aynı şekilde yapıldığından söz edemeyiz. Kimi hastalarda katlantı görünümü ortadan kaldırılıyor, kimi hastalarda ise dikiş izlerinin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Dolayısıyla ameliyat planlamasının da tamamen kişiye özel olarak yapıldığını belirtebiliriz. Buna bağlı olarak operasyon esnasında kullanılacak teknikler de değişebilir ve haliyle fiyatlar da bu durumdan etkilenecek, her hastada farklı olacaktır.

Ayrıca bu operasyon farklı bir ameliyat ile kombine şekilde yapılabilir ve bu durumda da fiyatlar bir miktar daha yüksek olabilir. Özellikle vajina daraltma ya da labioplasti ile birlikte sıklıkla kombine şekilde uygulanan estetik operasyon, hastaların tek bir iyileşme süreciyle birkaç farklı sorundan kurtulmasını sağlayabiliyor.

Tıkla Öğren –> Bursa labioplasti ameliyatı

Perine Bölgesi Neden Düzensizleşir?

Perine bölgesi neden düzensizleşir

Normal doğum esnasında gerçekleştirilen epizyotomi kesileri perineoplasti estetiği yapılmasının en yaygın nedenidir. Bu kesilerin ardından uygulanan dikişler kimi zaman açılabiliyor ve düzensiz bir iyileşme söz konusu olabiliyor. Bununla birlikte dikişlerin iltihaplanması ve zor ya da travmatik doğumların da perine bölgesinde düzensizleşmeye sebebiyet verdiğini belirtebiliriz.

Bu bölgede oluşan skarlar bazı hastalarda cinsel ilişki esnasında ağrı ya da acı hissedilmesine de sebebiyet verebiliyor. Dolayısıyla sadece estetik kaygılar ile değil, cinsel yaşam konforunun artırılması amacıyla da perineoplasti estetiği ameliyatları gerçekleştirilebiliyor. İyileşme süresinin kısa olması ve operasyonun kısa sürede tamamlanıyor olması da bu genital estetiğin daha fazla ilgi görmesini beraberinde getiriyor.

Ameliyatın süresi ise her hastada aynı olmuyor. Perine bölgesinde nasıl bir düzensizliğin mevcut olduğuna bağlı olarak ameliyatın süresi de değişecektir. Ancak genellikle 30 dakika ila 45 dakika arasında tamamlanan bir ameliyat olduğunu belirtebiliriz. Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen perineoplasti estetiği sonrasında daha pürüzsüz ve daha düzgün bir doku görünümü elde edilebiliyor. Doğum sırasında uygulanan dikiş izlerinin ortadan kaldırılması amacıyla da bu operasyondan faydalanılabilir.

Aynı zamanda bazı hastalarda yapılan bir operasyon ya da uygulanan bir tedavi de perine bölgesinde düzensizleşmeye sebebiyet verebiliyor. Bunlara bartholin kist ve abselerinin cerrahi müdahale ile çıkarılması, perineal abselerin tedavisi ya da genital siğil tedavisi şeklinde örnekler verebiliriz. Perine bölgesinde düzensiz bir görünüme sebebiyet verebilen b tür operasyon ve tedavilerin ardından da perineoplasti estetiği gerçekleştirilebilir.

Perine Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Bu estetik ameliyat için herhangi bir zamanı beklemeye gerek olmaz. Ancak daha önce de değindiğimiz gibi hamilelik ve emzirme dönemlerinde perineoplasti estetiği yapılamıyor. 18 yaşın altında olanlarda ve ameliyata engel bir sağlık sorunu bulunanlarda da operasyonun yapılamadığını belirtmek gerekiyor. Bunun dışında dileyen herkes, dilediği zaman estetik operasyondan faydalanabilir.

Yapılacak perineoplasti estetiği klinik istirahat gerektirmiyor. Sadece evde birkaç gün dinlenmek günlük hayatınıza ve iş hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeniz için yeterli oluyor. Ameliyat olmak istediğiniz tarihi bu bilgileri de göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz. Bu arada operasyon sonrasında 4 ila 6 hafta cinsel ilişki yasağının bulunduğu bilgisini de aktaralım.

Müdahale edilen bölgede dokuların tam olarak iyileşmesini beklemeniz gerekiyor. Cinsel yasağın ne kadar olacağı ise kontrol muayeneniz esnasında doktorunuz tarafından size bildirilecektir. Ameliyatın ardından kanama olmayabilir ya da sadece lekelenme şeklinde hafif bir kanama olabilir. Ağrı ise yine hafif düzeyde olur ve doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz.

Diğer makalemiz –> Vajinoplasti fiyatları

 

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5732668/

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 0532 223 23 79
Mail: bursakadindogumuzmani@gmail.com

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Perineoplasti için yorum yapmıştım. Bir sorum daha olacak. Yeni bir çocuk daha düşünüyorum. Perine de konu açıklık doğum için sorun oluşturur mu. Ve perineoplasti için doğumdan sonra mi başvurmalıyım.

    1. Diğer sorunuz da bunun da cevabını verdim dediğim gibi doğumu beklemenize gerek yok.

  2. Bende 2. Kızımın doğumunda kilosunun fazla olması nedeniyle yırtık oluştu ve sonrasında hem iki ufak kesi kaldı gibi acıya sebebiyet veriyor. Hemde bazı sarkmalar var sık idrara çıkma vs sebep oluyor. Perineoplasti ile çözülebilir mi. VE fiyatlar nedir.

    1. Perineoplasti ameliyatı ile düzelir doğumu beklemenize gerek yok tuğba hanım. Mail yolu ile sizlere bilgi paylaştım bilginiz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın