Genital Estetik

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? Neden Kararır?

Vajina beyazlatma genital bölge ile ilgili en sık tercih edilen uygulamalardan biri haline geldi. Kadınların büyük ilgi gösterdiği bu işlem hızlı ve kolay bir şekilde yapılabiliyor, kısa sürede tamamlanıyor. Genital bölgede pek çok farklı nedene bağlı olarak kararma meydana gelebilir.

Ancak artık bu problem tarihe karışıyor. Cilt renginin değişmesinden kaynaklı olarak özgüven sorunu yaşayan kadınlar için de ideal bir seçeneğe dönüşen bu işlem vajinanın estetik bakımdan daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlıyor olmasıyla da ön plana çıkıyor.

En sık merak edilen konulardan biri de vajina beyazlatma fiyatları oluyor. Kadınların bu pratik işlemden faydalanmaları için ne kadar bütçe ayırmaları gerektiğine değineceğiz. Aynı zamanda vajina bölgesindeki cilt renginin neden değiştiğini de açıklayacağız. Ancak öncesinde beyazlatma işleminin nasıl yapıldığını daha detayı olarak ele alalım.

Vajinal Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri vajina beyazlatma işleminin nasıl yapıldığı oluyor. Elbette bu bir cerrahi müdahale değildir ve bu işlemin bir ameliyat gibi değerlendirilmemesi gerekir. Günümüzde genital bölgeye daha beyaz ve estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazandırmak için uygulanabilen çok sayıda farklı yöntem bulunuyor.

Bunlar arasında en çok tercih edilen ise lazerle vajina beyazlatma işlemidir. Hem pratik bir şekilde yapılabiliyor olması hem de kalıcı bir beyazlık elde etmeyi sağlaması çok sayıda kişinin tercihini bu yöntemden yana kullanmasını beraberinde getiriyor.

Genital Bölge Neden Kararır?

genital bölge neden kararır

Kadınların genital bölge beyazlatma işlemine ihtiyaç duymasının pek çok farklı nedeni bulunuyor. Çünkü bu bölgenin cilt rengindeki kararma çeşitli unsurlara bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Bu unsurlar arasında en yaygın görüleni hormonlardaki değişimlerdir.

Bu noktada östrojen hormonundan söz etmek gerekiyor çünkü özellikle östrojen hormonuna bağlı olarak cilt kararması meydana gelebiliyor. Bu hormonun yoğun bir şekilde salgılanması böyle bir netice doğuruyor. Kadınlarda ergenlik döneminde ya da gebelik döneminde vajinal bölgede kararmanın daha yoğun olması da bundan kaynaklanıyor.

Bilindiği gibi doğum kontrol hapları da hormon içeriklidir ve buna bağlı olarak bazı doğum kontrol haplarının kullanımı genital bölgede kararma sonucunu doğurabiliyor. Dolayısıyla bu hapları özellikle uzun süreli olarak kullananlar vajina beyazlatma işleminin yapılmasına ihtiyaç duyuyor.

Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma da bir diğer neden olarak karşımıza çıkıyor. Genital bölgenin mayo ya da bikini ile kapalı olması güneş ışınlarının cilde nüfuz etmesini önlemez. Dolayısıyla yaz aylarında uzun süre güneşlenmenin de cilt kararması sonucunu doğurduğunu belirtmek gerekiyor.

Kadınlarda yaş faktörünün de genital bölgedeki kararmada etkili olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu nedenle ilerleyen yaşlarda vajina beyazlatma işlemine çok daha fazla ihtiyaç doğabiliyor. Yaşın ilerlemesi ile birlikte bir yandan cilt yapısında değişimler olması, diğer yandan da hormonal değişimlerin etkilemesi nedeniyle vajina çevresinde kararma olabilir. Bir diğer neden de hatalı iç çamaşırı seçimidir.

Cildin oksijen ile temasını kesen kumaşlardan üretilen iç çamaşırları başlı başına kararma neden oluyor. Çok sıkı iç çamaşırları giymek gibi nedenlerle de böyle bir sorun meydana geldiğini söyleyebiliriz.  Yanlış iç çamaşırı kullanımı ciltte kararmanın yanı sıra daha farklı sağlık sorunlarına da neden olabilir.

Vajinanın rengi neden değişir ya da genital bölge beyazlatma neden yapılır sorusunun bir diğer yanıtı da genital bölgeye uygulanan epilasyon işlemlerinin hatalı olmasıdır. Lazer epilasyon işlemi günümüzde çok sayıda kadının faydalandığı bir yöntem ancak bilinçsizce yapılması durumunda cilt rengiyle ilgili bazı sorunlar yaşanabilir.

Bilgin olsun –> Vajina genişletme ameliyatı

Genital Bölge Beyazlatma Neden Yapılır?

Kadınlar için vajinal bölgede kararma olması özgüven sorunlarına neden olabiliyor. Aynı zamanda cinsel yaşamları da bu durumdan olumsuz etkilenebiliyor. Dolayısıyla genital bölge beyazlatma işleminin en sık kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla yapıldığını söyleyebiliriz.

Özellikle karamanın geniş bir alana yayılmış olması, yaz mevsiminde kadınların mayo ve bikini seçimlerinde zorlanmalarına neden oluyor. Tatillerde çok daha rahat olabilmeleri amacıyla da genital bölge renk açma işleminin yapılmasına ihtiyaç olabiliyor.

Vajina Beyazlatma Yöntemleri

vajina beyazlatma yöntemleri

Günümüzde vajina beyazlatma yöntemleri arasında en sık tercih edilen lazer teknolojisi oluyor. Lazer ışınlarından faydalanılarak gerçekleştirilen bu yöntemde deri altı renk pigmentleri parçalanıyor. Ciltte koyulaşmaya sebebiyet veren melanin pigmentinin ortadan kaldırılmasını hedefleyen bu uygulama sayesinde vajina beyazlatma sonucunun kalıcı olması sağlanabiliyor. Lazerle gerçekleştirilen bu işlemde ciltte kararmaya neden olan unsura yani sorunun bizzat kaynağına müdahale ediliyor. Zira işlemin kalıcı bir sonuç vermesi de bundan kaynaklanıyor.

Vajina Beyazlatma Fiyatları

Fiyat konusunda net bir rakamdan hatta bir rakam aralığından söz etmek bile yanıltıcı olabilir. Çünkü vajina beyazlatma işlemi farklı yöntemlerle yapılabiliyor ve her işlemin fiyatı da değişkenlik gösteriyor. Öncelikle genital bölgedeki ciltte kararmanın neden meydana geldiği, ne oranda kararma olduğu gibi faktörlerin bir arada değerlendirilmesi gerektiğini belirtelim.

Kişinin mevcut cilt renginin çok beyaz olması ve kararmanın da ciddi düzeyde olması durumunda birkaç seans uygulama yapılmasına ihtiyaç duyulabilir. Bu da fiyatlara yansır ve haliyle daha yüksek rakamlar ortaya çıkabilir. Ancak hafif bir kararma söz konusu olduğunda minimum düzeyde bütçe ayırmak bu işlemden faydalanabilmek için yeterli oluyor.

Tüm bunlarla birlikte genital bölge beyazlatma işlemi için kullanılacak olan cihazların da fiyatlara yansıdığını belirtebiliriz. Günümüzde farklı markalar tarafından geliştirilen çok sayıda lazer cihazı kullanılıyor. Tercih ettiğiniz yerde hangi cihazın kullanıldığına bağlı olarak da karşınıza farklı fiyatlar çıkabilir. Ancak genel olarak makul rakamlarla bu işlemden faydalanılabildiği bilgisini de aktaralım. Randevu almanız halinde kısa süreli ve basit bir muayene sonrasında tarafınıza fiyat bilgisi de iletilecektir.

İlginizi çekebilir –> Bursa labioplasti

Bursa Vajina Beyazlatma Merkezi

bursa vajina beyazlatma merkezi

Elbette vajina beyazlatma işleminden faydalanmak için farklı kentlere ulaşım sağlamanız gerekmez. Çünkü Bursa’da hizmet veren Op. Dr. Barış Korkmaz gibi bu alanda deneyimli olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına başvurabilir ve size uygun olan bir gün için hemen randevunuzu alabilirsiniz.

Bu işlemin süresi oldukça kısadır ve bu nedenle iş hayatınıza uzun süre ara vermeniz de gerekmez. Evinizin konforundan ödün vermeden, farklı bir şehre gitmenize gerek kalmadan, Bursa’da işlemin yapılması için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz’dan randevu talep edebilirsiniz.

Hoşuna gidebilir –> Vajina gençleştirme

Vajinal Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Doğru ve bilinçli bir şekilde yapılan vajina beyazlatma işleminin hiçbir zararı bulunmuyor. Bu işlem kızlık zarına asla zarar vermez, kişinin hamile kalma olasılığını etkilemez ve ciltte farklı sorunlara neden olmaz. Dolayısıyla hiçbir endişe duymadan, gönül rahatlığı ile siz de genital bölgedeki cilt kararması sorunundan vajina beyazlatma uygulamasıyla kurtulabilirsiniz.

Vajinal Bölge Renk Açma

Herhangi bir acı, ağrı ya da sızı olmadan, konforlu bir süreç eşliğinde gerçekleştirilen genital bölge beyazlatma işleminden siz de faydalanabilirsiniz. Vajinal bölgede kararma olmasını artık bir ‘kader’ olarak değerlendirmeyin. Günümüzde gelişmiş teknolojiler yardımı ile kadınların yaşadıkları çok sayıda problem ortadan kaldırılabiliyor. Genital estetik uygulamalar ve vajina bölgesinde meydana gelen kararma ile ilgili tüm sorularınızı hemen yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Öneriyoruz –> Klitoris

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 0532 223 23 79
Mail: bursakadindogumuzmani@gmail.com

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Genital bölge beyazlatma işlemi erkeklere de uygulanabilir mu ve mail yolu ile fiyat bilgisi alabilir miyim

    1. Merhabalar nida hanım, vajina beyazlatma işlemi için detaylı fiyat bilgisi ve işlem hakkında ayrıntıları mail adresinize gönderim sağladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın