Genital Estetik

Vajinoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Vajinoplasti fiyatları pek çok farklı unsura bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak fiyatların sanıldığı kadar yüksek rakamlara tekabül etmediğini de belirtmek gerekir. Bazı jinekolojik müdahaleler, yaş ya da doğum yapmak gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak vajinada genişleme meydana gelebiliyor. Bu noktada devreye vajinoplasti ameliyatı giriyor ve vajinanın yeniden eski elastikiyetine kavuşturulması mümkün olabiliyor.

Günümüzde vajina daraltma ameliyatından faydalanan kişi sayısında bir hayli artış yaşanıyor. Bunun nedenleri arasında vajinoplasti fiyatları da var. Yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmadan da vajina daraltma ameliyatlarından faydalanmak mümkün olabiliyor. Kadınlarda özgüven sorunlarına da neden olabilen vajina genişlemesi probleminden basit bir cerrahi operasyon ile kurtulabilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltma

Lazer teknolojisinden faydalanılarak gerçekleştirilen vajina daraltma işlemi, cerrahi bir operasyon değildir. Bu nedenle hasta açısından da son derece konforlu bir süreç eşliğinde işlem tamamlanır. Elbette lazerle vajinoplasti fiyatları cerrahi operasyondan daha farklı rakamlara tekabül ediyor. Anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapılan işlem, ağrısız ve acısı bir şekilde tamamlanıyor.

Ameliyat olmak istemeyen ancak vajina daraltma işleminden de faydalanmayı arzulayan kadınlar için çok daha cazip bir seçeneğe dönüşen lazerle vajina daraltma işlemi, ameliyata nazaran risklerinin çok daha az olmasıyla da ön plana çıkıyor. Yapılacak muayene sonrasında lazerle vajinoplasti fiyatları hakkında tarafınıza net bir bilgi verilebilir.

Vajinoplasti yani vajina daraltma fiyatları bölgeden bölgeye , hatta şehirden şehre değişebilmektedir. Bu işlemin kalıcı ve düzgün olmasını sağlamak adına bu konuda bu işi sıkça yapan doktorlar ile bu işlemi yaptırmalısınız. Yapılabilen eksik işlemler işlemin tekrarlanması durumunu gerektirebilmektedir. İnternet üzerinde limonla sıkılaştırma gibi yaygın bilinen yanlış yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler asla cerrahi ya da lazerle yapılan işlemlerin yerini tutmamaktadır. Vajina daraltma fiyatları için doktorunuza danışabilirsiniz. Burada önemli olan işlemin nasıl yapıldığı ve yapacak kişinin bu konuda uzmanlığıdır. Dr. Barış Korkmaz

Bu işlemin idrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlar için de uygun olduğunu belirtebiliriz. Vajinanın sadece duvar kısmında değil, tümünde bir daralma elde edilmesini sağlayan yöntem çeşitli avantajları ile ön plana çıkıyor olsa da vajina bölgesinde ilerlemiş bir genişleme olanlar için ameliyatın daha doğru bir seçim olabileceğini de belirtmek gerekiyor. Bununla birlikte doğum esnasında meydana gelen epizyo kesilerinin düzeltilmesi gerektiğinde de cerrahi operasyonun tercih edilmesinde fayda olacaktır.

Tıkla öğren –> bursa labioplasti ameliyatı

Vajina Daraltma Ameliyatları Neler Kazandırır?

Vajina daraltma ameliyatları neler kazandırır

Her yaşta yapılabilen vajina daraltma ameliyatları gevşeyen vajina dokusunun daha sıkı bir form kazanması amacına yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Bu işlem hem kadında hem de erkekte cinsel ilişki sırasında duyarlılık hissini de artırıyor. Bir anlamda cinsel hazzı da artıran bir cerrahi operasyon olduğunu belirtebiliriz. Elbette sadece estetik görünüm amacıyla da vajinoplasti fiyatları üzerine araştırma yapan çok sayıda kadın bulunuyor. Bunun yanı sıra cinsel hazzın artmasını sağlamak amacıyla da rotasını vajinoplasti yönüne çeviren kadınlar da mevcut.

Vajinada meydana gelen gevşeme cinsel ilişki esnasında vajinadan istenmeyen seslerin gelmesine de yol açabiliyor. Bu durum hem kadının hem de partnerinin konsantrasyonunu da olumsuz yönde etkilediğinden cinsel yaşam konforunda bir düşüş olabiliyor.

Oysa gayet makul olan vajinoplasti fiyatları sayesinde dileyen herkes bu problemden de kurtulabilir. Yapılan cerrahi müdahale sonrasında vajinaya yeniden sıkı bir form kazandırıldığından cinsel ilişki sırasında vajinadan ses gelmesi sorunu da ortadan kalkabiliyor. B da cinsel yaşam konforunun yeniden kazanılması anlamına geliyor.

Vajina daraltma operasyonu esnasında hastaların yaşadıkları farklı sorunlar da aynı seans içerisinde ortadan kaldırılabilir. Örneğin kadınların özellikle belirli bir yaştan sonra yaşadıkları idrar sarkması probleminin giderilmesi de mümkün olabiliyor. İdrar kaçırma sorunlarına ya da rektosel yani bağırsak sarkması sorunlarına da müdahale edilebiliyor ve hastanın bu problemleri de giderilebiliyor.

Ancak elbette Yapılacak işlem sayısı bu durumda daha fazla olduğundan vajinoplasti fiyatları da bir miktar daha yüksek rakamlara tekabül edebilir. Doktorunuz ile yaşadığınız sorunları görüşmeniz ve bilgi vermeniz durumunda sizin için en ideal ameliyat planlaması yapılacaktır.

Bilgin olsun –> Bursa vajinoplasti

Vajinoplasti Fiyatları 2021 Neye Göre Değişir?

Vajinoplasti fiyatları 2021

Halk arasında vajinoplasti fiyatları ile ilgili yanlış düşünceler olabiliyor. Fiyatların astronomik rakamlardan oluştuğu yönünde düşünceler ile de karşılaşabiliyoruz. Oysa bu operasyondan faydalanmak için sanıldığı kadar yüksek bir bütçe ayırmak gerekmiyor. Elbette fiyatlar pek çok farklı unsura bağlı olarak değişebilir ve aynı zamanda her hasta için aynı fiyatlar geçerli olmayabilir.

Doktorun deneyimi, vajina daraltma işleminin hangi teknikle yapılacağı (cerrahi müdahale – lazer) gibi unsurlar vajinoplasti fiyatları üzerinde de etkili olur. Ayrıca vajinanın daraltılması için gerçekleştirilen operasyon esnasında hastanın yaşadığı farklı sorunlara da müdahale edilebiliyor.

Bu müdahaleler de fiyatların değişmesini beraberinde getiriyor. Hastanı durumu ya da vajinadan ne kadar doku çıkarılması gerektiği gibi faktörleri de unutmamak gerekir. Bu nedenle muayene öncesinde bir fiyattan söz edilemez. Öncelikle hastanın muayene edilmesi, şikayetlerinin dinlenmesi ve ameliyatın planlanması gerekir. Sonrasında bu operasyon için ayırmanız gereken bütçeyi net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Labioplasti fiyatları ne kadar?
Hemen tıkla öğren –> Labioplasti fiyatları

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Öncelikle sıklıkla gündeme gelen bir konuya da açıklık kazandıralım. Vajina daraltma ameliyatı doğumdan hemen sonra yapılamaz. Özellikle zorlu normal doğum ya da çoklu gebelik gibi durumlarda vajinada genişleme meydana gelebiliyor ve bu durum hastaları ciddi oranda rahatsız ettiğinden doğumdan hemen sonra operasyon yapılması istenebiliyor. Fakat bu operasyon için doğumdan sonra en az 3 ay beklenmesi gerekir. Bu 3 aylık süreçte gebeliğe bağlı ödemler ortadan kalkacak ve vajina kendini bir miktar toparlayacaktır. Sonrasında ameliyat yapılmadı çok daha doğru bir tercih olur.

Yapılan operasyon ise yaklaşık olarak 1 saat ile 1,5 saat arasında tamamlanır. Ancak vajina daraltma ile birlikte farklı bir müdahale de yapılacaksa bu durumda operasyon süresi daha uzun olur. Ameliyat süresinin vajinoplasti fiyatları ile ilgisi yok. Ameliyat fiyatının operasyonun süresine göre belirlenmediğini belirtelim.

İşlem anestezi altında gerçekleştirildiği için hastanın acı ya da ağrı hissetmesi asla mümkün olmuyor. Operasyonun hemen ardından hasta kısa bir süre dinlenerek taburcu ediliyor. Yani vajinoplasti sonrasında klinik istirahate de gereksinim olmaz. Hastanın aktif yaşantısına dönme süresi de sadece 3 gündür. Dolayısıyla iş hayatına da uzun süre ara vermeye gerek olmaz.

Tıkla Öğren –> Klitoris estetiği

Vajinoplasti Ameliyatı İzi Kalır mı?

Vajinoplasti ameliyatı izi kalır mı

Hastaların en az vajinoplasti fiyatları kadar merak ettikleri bir diğer konu da ameliyattan sonra iz kalıp kalmadığıdır. Operasyon esnasında vajinanın dış bölümüne yani görünen kısmına değil, iç kısmına müdahale ediliyor. Bu nedenle vajinoplasti sonrasında iz kalması ya da bu izin dışarıdan görünmesi mümkün olmaz. Aynı zamanda partnerin daha önce vajinoplasti ameliyatı olduğunuzu anlaması da mümkün değildir. Sorunsuz bir iyileşme sürecinin yaşanabilmesi için doktorun önerilerini ve uyarılarını dikkate almalısınız.

Operasyonun ardından 1 gün kalacak bir tampon uygulaması yapılabilir ve bu tampon hastalarda huzursuzluğa neden olabilir. Operasyonun ardından vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak dikiş atılıyor. Bu nedenle dikiş aldırmaya gerek kalmıyor. Tam bir iyileşmenin olması ise yaklaşık bir hafta ila 10 günü bulabilir.

Ancak bu süre boyunca hastaların günlük yaşantısına ya da iş hayatına ara vermesine gerek olmaz. Ancak iyileşme döneminde hamam, denize, havuz, sauna gibi ortamlardan uzak durmak gerekiyor. Bu sayede enfeksiyon riski azaltılabiliyor. 4 ila 6 hafta boyunca cinsel ilişki yasağı da bulunuyor. Bu yasağın nedeni de yine enfeksiyon riskidir. Doktorunuz ile görüştüğünüzde vajinoplasti fiyatları gibi konuların yanı sıra operasyon sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Tıkla Öğren –> Vajina çeşitleri

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 0532 223 23 79
Mail: bursakadindogumuzmani@gmail.com

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

52 Yorum

 1. Merhabalar bende iç dudaklardan sadece birinde şekil bozukluğu var onun ameliyat fiyatını öğrenebilir miyim acaba

  1. Merhabalar şekil bozuklukları genital estetik operasyonu ile düzeltilebilir konu ile alakalı fiyat bilgisini mail adresinize gönderim sağladım.

   1. Merhaba arzu hanım fiyat bilgisi ve detayları mail adresinize gönderim sağladım.

  1. Merhabalar vajinoplasti fiyatları ve detaylarını mail adresinize gönderdim.

   1. Mrb lazer ile vajina daraltma işlemini ücretini öğrenebilirmiyim birde kaç gün sonra tekrar ilişki girilebiliyoruz acı yanma oluyormu 🤨

    1. Merhabalar lazerle vajina daraltma fiyat bilgisi ve detaylarını mail olarak gönderdim sultan hanım.

  1. Merhaba hatice hanım vajina daraltma fiyat bilgisini mail adresinize yolladım lütfen kontrol ediniz.

   1. Sena hanım iç dudak estetiği ile ilgili fiyat bilgisini mail adresinize gönderim sağladım.

  1. Merhaba peri hanım vajina daraltma fiyat bilgisini mail adresinize gönderim sağladım. Lütfen kontrol ediniz.

     1. Nazlı hanım vajinoplasti fiyat bilgisi ve detayları mail adresinize yolladım.

  1. Merhaba meral hanım her iki işlem için ayrı ayrı olarak mail adresinize bilgilendirme yaptım.

    1. Merhabalar vajina daraltma fiyat bilgisi ve detayları mail adresinize yolladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın