Kadın Sağlığı

Zevk Suyu (Mezi) Nedir? Hamile Kalınır mı?

Zevk suyunun görevi üretra denilen idrar kanalını ıslatıp, kayganlaştırarak meninin çıkışını kolaylaştırmaktır. Sperm hücresi içermediği için gebelik riski yoktur. Zevk suyu ‘precum’ adını taşıyan bir sıvıdır. Bu sıvının genellikle erkeklerde orgazmın hemen öncesinde geldiği düşünülüyor. Oysa cinsel ilişkinin herhangi bir zamanında bu sıvının gelmesi mümkündür. Bazı erkeklerde cinsel ilişki öncesinde de precum sıvısının geldiği biliniyor.

Halk arasında zevk suyu şeklinde adlandırılan bu sıvı ‘cowper’ adı verilen ve üretra borusuna son derece yakın bir yerde konumlanmış olan bir bezde üretiliyor. Cowper adı verilen bezde üretilen sıvının miktarı her erkekte aynı olmaz. Söz konusu sıvının hamile kalmaya neden olup olmadığı ise halk arasında en çok merak edilen konulardan biridir. Bu sorunun yanıtına geçmeden önce kadınlarda zevk suyunun nasıl geldiğini aktaralım.

Kadınlarda Zevk Suyu Nasıl Gelir?

Toplumda mezi adıyla da bilinen sıvı şeffaf bir yapıya sahiptir. Bu sıvı kadınlarda cinsel uyarılma ile birlikte salgılanmaya başlar ve vajina girişinin daha kaygan bir hale gelmesine olanak tanır. Böylelikle cinsel ilişki esnasında penisin vajina içerisine girmesi de kolaylaşır. Bir anamda kadınlarda zevk suyu cinsel birleşmenin kolaylaşmasını sağlama görevini üstlenmiştir. Zevk suyunun sperm hücrelerinin rahme ulaşmasını kolaylaştırma gibi bir görevi de bulunuyor.

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Zevk suyundan hamile kalınır mı

Halk arasında sıklıkla merak edilen konuların başında zevk suyundan hamile kalınır mı sorusu geliyor. Bu sorunun yanıtı oldukça nettir. Sadece bir damla zevk suyunun içerisinde milyonlarda sperm hücresinin yani erkek üreme hücresinin olduğunu asla unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla korunmasız cinsel ilişkiye girilmesi durumunda zevk suyu içerisinde bulunan sperm hücreleri nedeniyle hamile kalınması da mümkündür. Elbette gebeliğin oluşması için sadece sperm hücrelerinin rahme ulaşması yeterli değildir. Aynı zamanda yumurtanın döllenme için ideal olgunluğa erişmiş olması da gerekiyor.

İstenmeyen gebeliklerin oluşmasından sorumlu olan unsurlardan biri de geri çekme yöntemidir. Geri çekme yöntemi kesinlikle bir doğum kontrol yöntemi değildir. Zira zevk suyundan hamile kalınır mı konusuyla da çok yakından ilgili olduğunu belirtebiliriz. Geri çekme yönteminin cinsel ilişkide başarılı bir şekilde uygulanmış olsa bile hamilelik sonucu oluşabilir.

Bunun nedeni zevk suyunun içerisinde sperm hücrelerinin bulunabiliyor olmasıdır. Zevk suyunun cinsel ilişkinin herhangi bir zamanında salgılanabildiğinden söz etmiştik. Sonuç olarak bu sperm hücreleri döllenmeye hazır olan yumurtaya ulaşabilir ve cinsel ilişki gebelik ile sonuçlanabilir.  İstenmeyen gebelikleri önlemek için mutlaka gerçek bir doğum kontrol yöntemini tercih etmelisiniz. Bu konuda kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşebilir, size en uygun olan doğum kontrol yönteminin hangisi olduğu noktasında danışabilirsiniz. Bu sayede istenmeyen gebelikleri önlemek de mümkün hale gelecektir.

İlginizi çekebilir –> Mastürbasyon

Zevk Suyu Ne İşe Yarar?

Zevk suyu ya da mezi olarak adlandırılan sıvının en önemli işlevi vajina ve penisin kaygan hale gelmesidir. Genital organları cinsel ilişkiye hazırlama görevini üstlenmiş olan bu sıvı aynı zamanda cinsel organdaki idrar kalıntılarından kaynaklanan asitliği de nötralize eder. Dolayısıyla zevk suyu olarak adlandırılan bu sıvının söz konusu özelliğinin de gayet önemli olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü idrar kalıntılarının nötralize edilmesi sperm hücrelerinin zarar görmesini de engelliyor.

Sperm hücreleri rahimdeki yumurtaya ulaşmak için bir yolculuk yapıyor. Bu yolculuk sorasında da geçtiği kanaldaki asit seviyesinden etkilenebiliyor. Fakat zevk suyu bu noktada devreye girerek sperm hücrelerinin bu asit dengesinden etkilenmesini engelliyor. Böylelikle erkek üreme hücreleri sağlıklı bir şekilde yumurtaya ulaşabiliyor ve döllenmenin gerçekleşmesi de mümkün hale geliyor. Görüldüğü gibi mezi sadece cinsel ilişkinin kadın ve erkek için kolaylaşmasını sağlamıyor. Aynı zamanda sağlıklı bir gebeliğin oluşması noktasında da son derece önemli fonksiyonlara sahip olan sıvılardan biridir.

Zevk Suyunun Rengi Nasıldır?

Zevk suyunun rengi nasıldır

Toplumda çoğu zaman meni ile zevk suyu birbirine karıştırılıyor. Ancak vücut tarafından tamamen doğal bir süreç eşliğinde salgılanan bu iki sıvı birbirinden tamamen farklıdır. Halk arasında kimi zaman ‘prostat sıvısı’ olarak da adlandırılabilen zevk suyu da tıpkı meni gibi cinsel ilişki esnasında oluşur. Sıvı bir kıvama sahip olan bu sıvı aynı zamanda şeffaftır.

Yani renksiz, berrak bir görüntüye sahip olur. Ancak bazı erkeklerde cinsel ilişki esnasında, boşalma durumunda meni ile zevk suyunun birbirine karışması da mümkün olabiliyor. Bu durumda aslında şeffaf bir yapıya sahip olan zevk suyunun hafif beyaza yakın bir görünüm kazanması da mümkün olabilir. Bu arada zevk suyunun miktarı da meni ile kıyaslandığında çok daha az orandadır. Zevk suyunun miktarının her erkekte aynı oranda olmadığını söyleyebiliriz. Fakat genellikle miktarı sadece birkaç damladan ibarettir.

Meni ise orgazmı takiben oluşan kasılmalar ile vücuttan çıkan bir sıvıdır. Bu sıvı oldukça yoğun bir şekilde sperm hücresi barındırır. Zevk suyuyla kıyaslandığında meninin çok daha yoğun bir kıvama sahip olduğunu da belirtebiliriz. Aynı zamanda daha koyu bir renge sahiptir ve şeffaf değildir. Meni renginin beyaza yakın krem rengi olduğunu ve bu rengi almasının nedeninin de içerisinde yoğun olarak sperm hücresi barındırdığını belirtelim. Meni miktarı her erkete farklıdır. Genellikle 2 ile 5 cc arasında bir orana bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bilgin olsun –> Adet döneminde hamilelik

Yumurtlama Döneminde Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı?

Yumurtlama döneminde zevk suyu hamile bırakır mı

Yumurtlama dönemi kadınların hamile kalma olasılıklarının en güçlü olduğu dönemdir. Dolayısıyla zevk suyu yumurtlama döneminde kadının hamile kalmasına kolaylıkla yol açabilir. Çiftlerin geri çekme yöntemini uygulamış olmalarına karşın hamile kalma olasılıklarının özellikle yumurtlama döneminde daha yüksek olduğunu unutmamak gerekiyor.

Aynı zamanda sperm hücrelerinin koşulların uygun olması durumunda rahim içerisinde 3 güne kadar aktif ve canlı kaldığını belirtmeliyiz. Dolayısıyla cinsel ilişkinin gerçekleştiği gün yumurta henüz döllenme için hazır olmasa bile bir sonraki günde yumurta ideal olgunluğa erişebilir ve döllenmenin de cinsel ilişkiden bir sonraki gün gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Sadece bu ihtimali göz önünde bulundurmak bile zevk suyundan hamile kalınır mı sorusunun yanıtını net bir şekilde ortaya koyuyor. Yumurtlama dönemlerinin kadınlar tarafından yapılan bazı takvim hesaplamaları ile belirlenmesi mümkündür. Fakat bu hesaplamalar her daim güvenilir bir netice elde etmeyi sağlayamaz.

Çünkü çeşitli nedenlere bağlı olarak yumurtlama belirlenen günden daha erken ya da daha geç gerçekleşebilir. Özellikle adet düzensizliği yaşayan kadınlarda bu durum daha karışık bir hal alabilir. Bu nedenle istenmeyen gebelik durumunda mutlaka doğum kontrol yöntemlerinin terci edilmesi gerekir.

Öneriyoruz –> Orgazmı nedir

Zevk Suyu Hakkında Yanlış Bildikleriniz

Genel olarak zevk suyundan hamile kalınır mı konusunda adı geçen bu sıvıyla ilgili bilgileri hemen toparlayalım. Bu sayede yanlış bilinen konular da ortaya çıkacak ve doğrularını öğrenmiş olacaksınız.

 • Halk arasında zevk suyu olarak bilinen sıvı içerisinde sperm hücresi olabilir ve bu nedenle zevk suyundan hamile kalınabilir.
 • Zevk suyu ile meni birbirinden farklı vücut sıvılarıdır.
 • Zevk suyunun sadece boşalma öncesinde salgılandığı doğru değildir, cinsel ilişkinin herhangi bir zamanında da salgılanabilir.
 • Zevk suyunun tek görevi genital organlarda kayganlaşmayı sağlamak değildir, sperm hücrelerinin yumurtaya ulaşmasını da kolaylaştırır.
 • Konuyla ilgili sorularını yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Önerdiğimiz makalemiz –> Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
Tel: 0532 223 23 79
Mail: bursakadindogumuzmani@gmail.com

Dr. Barış Korkmaz

15 temmuz 1979 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve ortaokulu Konya’da liseyi Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladım. 1996 yılında Erciyes üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Mecburi hizmeti Erzurum ilinde tamamladıktan sonra 2012 yılında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında eğitim aldım. 2016-2018 yılları arasında Mardin Midyat devlet hastanesinde Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı olarak çalıştım. Burada Midyat Kaymakamlığı tarafından verilen başarı belgesi ile ödüllendirildim.. 2018 yılında Bursa Karacabey Devlet hastanesinde çalıştım. 2019 yılı şubat ve Eylül ayları arasında Bursa Setbaşı Doruk Hastanesi’nde görev aldım.2019 Eylül ayı itibariyle Bursa Nilüfer’deki muayenehanemde Bursa Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktayım. Uluslararası Akademik Yayınlar ve Makalelerim https://www.semanticscholar.org/author/B.-Korkmaz/34239650 https://www.researchgate.net/scientific-contributions/Baris-Korkmaz-2131925551 https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/14767058.2014.978278?journalCode=ijmf20 http://europepmc.org/article/MED/25327173 https://dergipark.org.tr/tr/pub/bmedj/issue/36577/399697 https://www.semanticscholar.org/paper/First-trimester-crown-rump-length-affects-birth-Ustunyurt-%C5%9Eim%C5%9Fek/dec5e132114201ea8f583270de0bc49bbae59b0d https://ceog.imrpress.com/EN/10.12891/ceog3595.2017

İlgili Makaleler

114 Yorum

 1. Hocam merhaba erkek arkadaşımla sürtümle ile ilişki yaşadık penis ucu ile vajina temas etti fakat içeri girme olmadı boşalma da olmadı yine de zevk suyunun içeri girebileceğinden şüphelenip ilişkiden iki saat sonra ertesi gün hapı aldım hamilelik riski var mıdır bu durumda

 2. Hocam affınıza sığınarak konuşuyorum. 3 gün önce arkadan ilişkiye girdim hicbir şekilde boşalma olmadı. Ne üstüme ne de içime boşalma olmadı. Dediğim gibi arkadan olan bir ilişkiydi. Vajinamin icine giris olmadı. Yalniz ben zevk suyundan korkuyorum vajinama hafif bir sürtme olayı oldu. Zevk suyundan dolayı gebe kalma ihtimalim var mı?

 3. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik yarım saat arayla iki ikisinde de boşalmadı ama zevk suyu vardı ve vajinama girdi ikisinde de adet bitiminden 3 gün sonra oldu bu galiba yumurtlama dönemim tamda emin değilim her yer başka yazıyor üzerinden 20 gün geçti bugün adet olmam gerekiyor ama olmadım hamilelikle ilgili herhangi bir belirti da yok yine de hamile olma ihtimali var mı

 4. hocam ben geçen hafta yazmıştım (hocam merhaba. 2 gün önce erkek arkadaşımla bi ilişkimiz oldu. penisi vajinaya girmedi zaten bende 2-3 büyüklüğün de bartolin kisti var. penisini sadece sürttü zevk suyunun gelip gelmediğini bilmiyoruz. zaten sürtünme çok kısa sürdü. erkek arkadaşım zaten daha boşalmama çok var demişti bir de ben geçen ayın 9unda adet olmuştum yani adet olmam yakın eğer zevk suyu geldiyse sizce gebelik olur mu? (bacaklarım çok ayrılmadı pantalon ayak bileklerime kadar inmişti ve merdivenlerde olduğu için pek açılmadı bacağım) ) bunu yazmıştım ve bu ayın 16sında adet oldum ve ilişki ayın 9unda yaşanmıştı sizce gebelik olur mu çok acil

 5. Hocam sevgilimle çıplak bir şekilde sürtünme yolu ile sevişiyoruz ikimizdende çokça zevk suyu akıyor sevgilim bakire hamile kalma şansı var mıdır

 6. hocam iyi günler. ilişkinin başında (vajinaya giriş yok sadece ucunu sürtme) gelen zevk suyunda sperm bulunma ihtimali nedir?

  1. Bu gibi durumlarda ilişkiden 10 gün sonra gebelik testi yapmanız gerekir. Anlattığınız durumda gebelik ihtimali az da olsa var.

 7. hocam merhaba. 2 gün önce erkek arkadaşımla bi ilişkimiz oldu. penisi vajinaya girmedi zaten bende 2-3 büyüklüğün de bartolin kisti var. penisini sadece sürttü zevk suyunun gelip gelmediğini bilmiyoruz. zaten sürtünme çok kısa sürdü. erkek arkadaşım zaten daha boşalmama çok var demişti bir de ben geçen ayın 9unda adet olmuştum yani adet olmam yakın eğer zevk suyu geldiyse sizce gebelik olur mu? (bacaklarım çok ayrılmadı pantalon ayak bileklerime kadar inmişti ve merdivenlerde olduğu için pek açılmadı bacağım)

 8. Merhaba hocam 2 gün önce kız arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdik adeti biteli bi kaç gün olmuş onun zevk suyu aktı bende birden zevke geldim gıdıklanır gibi oldu penisim geri hemen çıkardım dışarı boşaldım sizce zevk suyum yada sperm akmışmıdır bi risk varmıdır ?

  1. Bu anlattığınızdan size net bir şey diyemem. Lakin normal şartlarda yumurtlama dışı zamanda içeri boşalma olmadıysa gebelik oluşmaz. İçinizin rahat etmesini istiyorsanız gebelik testi yaptırabilirsiniz.

 9. Barış Bey merhaba
  Adet düzensizliğim var bazen 30 bazen 34 gün sürüyor adet olmam
  Bugün yumurtlama günüm olarak gözükse de düzensizlik sebebi ile güvenemiyorum
  Nişanlım ile korunmasız bir cinsel birliktelik yaşadık çok kısa bir süreliğine sonrasında mastürbasyon ile üç dört dakika sonrasında boşalma gerçekleşti her hangi bir problem olur mu?Gebelik durumu olmasını istemiyorum.

  1. Bu durumda ilişkiden 10 gün sonra gebelik testi yapmanız gerekiyor başka türlü anlaşılmaz.

 10. Hocam ilişkinin ilk günü dahil 17.gunde beta hcg negatif sonuca yüzde yüz güvene bilirmiyiz geç döllenme yada herhangi bir faktör etkilermi sonuç kesin mi

   1. hocam merhaba sevgilimle ikimizinde iç çamaşırı varken birbirimize sürtündük herhangi bir boşalma olmadı içime girme gibi bir durumda olmadı sadece üst kısma sürttü. zaten 2 dakika falan surdü ya da sürmedi. zevk suyu geldi bilmiyorum ama sevgilim kendisinden emin ikimizde de herhangi bir boşalma olmadı. adet gunume birkaç gun var daha ama ben yine de tedirginim. sizce hamile olma ihtimalim var mı

 11. Hocam Merhaba Kız Arkadaşımla bir ilişki yaşadık Ama Ben korunmak için iki tane prezvatif taktık ve boşalmadan çektim kız arkadaşımdan sadece bir zevk suyu geldi ve şuan adeti 4 gün gecikmiş bu durumda hamile kalma durumu olur mu

 12. Mrb hocam. Ön sevişme Oral seks esnasında eşimden mezi sıvısı geliyor ve bu benim midemi bulandırıyor. Bunu engelleyebilirsiniz Bi ilacı falan varmı

 13. Hocam nişanlım dıştan uyarmak kaydıyla tatmin ederken boşaldı kıyafetimiz yoktu çok az bi miktar vajinamın üst kısmına geldi hemen ıslak mendille silip yıkadım ve ertesi gün hapı kullandım. Yine endişe duymam gerekli mi?

 14. Hocam beta hcg(serum/plazma)
  Sonuç <5- birim u/l referans <5 diyor ilişkiden 16 gün sonra yapıldı serum plazma yazdığı için aklımız takıldı sonuca kesinlikle guvenebilirmiyiz %100 gebelik yok diyebilirmiyiz hocam
  Birde bu 5 in yanında çizgi var anlamı nedir 2 sorumuda ayrıntılı cevaplarsaniz çok sevinirim iyi çalışmalar

   1. Hocam yanlış yazdim referans değeri yazan yerde <5- yazıyor sonuç ise <5 yazıyor kesinlikle gebelik yok diyebiliriz demi bu 5 in yanında çizgi olunca kafamız karıştı

   2. hocam merhaba
    oral yapiyorduk
    sozlum bakire ben bosaldim elleriyle sildi temizledi daha sonra srtunme yaptik elleriyle vajinasini tutuyordu bakireligi bozulmasin diye zevk suyu gelmisti spermler zevk suuyunun icine girip hamile kalabilirmi hocam yardimci olurmusunuz

 15. Reglimin son günlerine yakın az olurken erkek arkadaşımla sürtünme yaşadık zevk suyu aktı az bi miktar vajinama geldi hamile kalma olabilir mi

  1. adet döneminde gebelik zaten olmaz sürtünmeden hele de zevk suyundan milyonda bir ihtimalden söz ediyoruz. Gebelik olmaz merak etmeyin.

   1. Hocam merhabalar adetim bittikten 5 gün sonra sevgilimle seviştik ikimizin de üstünde elbise vardı fakat ben ona mastürbasyon yaptım sonra elimi vajinama götürmüştüm penisinden elime 1 2 damla zevk suyu gelmiş olabilir cidden çok korkuyorum sizce gebe kalma ihtimal ne kadar

   2. Hocam merhabalar adetim bittikten 4 5 gün sonra erkek arkadaşımla sevişme yaşadık ikimizin üstünde de elbiseler vardı fakat ben ona masturbasyon yaptım fakat boşalma olmadı sonra elimi farketmeden vajinama götürdüm elimde ona ait 1 2 damla zevk suyu olabilir bu durumda hamile kalır mıyım

 16. Adetin son gününde az kanama olurken zevk suyu vajinaya temas etti içine girme olmadı hamile kalma riski var mı

 17. Erkek arkadaşımla üstümüz giyinikken öpüştük zevk suyu geldi sonrasın da sürtünme yaşadık komple çıplak bi az bi miktarda olsa vajinaya değdi ama boşalma olmadı peçeteye boşaldı hamilelik riski var mı …bi yerde okudum ilk zevk suyunda hamilelik riski yok yazıyordu ..teşekkür ederim

 18. Kız arkadaşımla ilişki yaşadık ortalama 2 dk içine gelip gittim ama boşalmadım sizce hamilelik ihtimali var mı adeti 1 hafta oldu hala gelmedi

  1. Sorunuz tam açıklayıcı değil eğer vajina içerisine boşalma olmadıysa gebelik ihtimali düşüktür.

 19. Hocam merhabalar kız arkadaşım 30 günde bir adet görür.En son 10 kasımda adet gördü ve biz 2 aralıkta oral ilişkiye girdik göğüs bölgesine boşaldım ama vajina önüne sıçrayıp sıçramadığından emin değilim. Bi de adeti 2 gün gecikti ama 10 aralıkta regl öncesi kasık ağrısı çektiğini söyledi. hamilelik var mıdır?

 20. Sevgilimle seviştik benim altımda iç çamaşırı vardı onda hiçbir şey yoktu sonra iç çamaşırım varken biraz girdiriyo gibi yaptı çok az girdi gibi oldu ama iç çamaşırım vardı o an boşalma falan olmadı ama zevk suyu gelmis olabilir bu durumda hamile kalırmıyım yumurtalama donemindeydim

    1. Hocam meraba kız arkadaşımla bi ilişki yaşadık icine boşalma gibi bi durum olmadı ama zevk suyu geldi bu durumun üstünden 5 ay geçti ve bi sıkıntı olmadı zamanında regl oluyo karnında felan da şişme yok sizce hamilelik durumu varmı

 21. Merhaba korunmasız bir ilişki yaşadım içeriye boşalmadı ama zevk suyundan korkuyorum 7 gün geçti üzerinden bugunde kanamam geldi hamile kalma ihtimalim var mı

 22. Merhaba erkek arkadaşımla seviştik penisine dokundum ama elime boşalma falan olmadı ama zevk suyu geldi sonra elimi sildim biraz sonra vajinama dokundum elimle bu durumda hamile kalmam değil mi Ve yumurtalama donemindeydim

 23. Hocam tekrar bi soru soracam cevaplarsanız çok sevinirim. Sürtünme yoluyla iliski yaşadık herhangi bi boşalma olmadı zevk suyu sadece ama yakın biyere değdi bu su. Sonrasında 4 gün sonrada adetini gördü normal seyrinde bitti oda. Bu durumda gebelik söz konusumu hamilelik olabilirmi ayrıntılı cevaplarsanız çok memnun olurum iyi günler

 24. hocam sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik boşalma olmadı sadece zevk suyu adeti de geçikmişti o sırada ilişki yaşadık.Bu durumda gebelik olabilirmi hamile kalma ihtimali varmı

    1. Hocam merhabalar bir sorum olucakti size.. biz esimle iliskiye giriyoruz ama esimin penisi tamamiyle vajinama girmiyo ama bosalma gerceklesiyor icime.. bu durumda gebelik olur mu

 25. Sevgilimle seviştik benim üzerimde bişeyler vardı onda yoktu elime bosaldı peceteyle sildim yumurtalama donemindeydim 10 dakika sonra elimle vajinama dokundum elimde sperm kalıp hamile kalmış olabilirmiyim peceteyle iyice silmiştim

 26. Merhaba erkekk arkadaşımla sevistik üzerimizde bişeyler vardı altimda çok ince bi şort vardı çok az girdi gibi oldu ama boşalma falan olmadı zevk suyu gelmiş olabilir bu durumda hamile kalırmıyım

  1. Ama onun altında bişey yoktu ve benim altımdaki çok inceydii sevk suyu gelmiş olsa bile hamile kalmam değil mi

 27. Merhaba hocam 19 yaşındayım mastürbasyon yapmama rağmen beyaz sıvı gelmiyor sadece şeffaf geliyor bunun sebebi nedir sağlık sorunu falan olabilir mi

 28. hocam zevk suyunun anal girişine parmağa alınıp sürülmesi hamile bırakır mı yada vajina kenarlarına değse bırakır mı? bakireyim bu arada

 29. Merhaba hocam yardımıniz ihtiyacim var 5 Ekim’de erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ciplaktik kesinlikle bosalma olmadı vajinaya giriş olmadı sadece zevk suyundan korkuyoruz penis vajina agzindayken gelip hamile kalabilcegimden korkuyorum ilişki bittikten sonra 2-3 damla kadar zevk suyu gördüm penisinde ilişki adet bitiminden 5 gün sonra yaşandı çok tedirginim.

   1. Yaptım adetimin ikinci günüydü sabah yaptım negatif ve tam ilişkinin üzerinden 21 gün geçmişti yanılma payı varmıdır hala adet olmadim

    1. Hocam yardım edin bir sorum olacaktı Erkek arkadaşımla çıplaktık. Hiç Yakınıma boşalmadı. Boşaldığında penisini peçeteyle hemen sildi ve aradan 5-10 dakika geçtikten sonra tekrar zevk suyu geldi. o zevk suyunda sperm var mıdır yoksa spermler ölmüş müdür. Ve o Zevk suyu vajina bölgesine değerse hamile kalınır mı. Hiç içine girme durumu olmadı yüzeysel değdirerek ilişki yaşadık. Değip değmediğinden bile şüpheliyim ama eğer değdiyse hamile kalınır mı bu arada bakireyim

     1. Evet bu durumda düşükte olsa gebelik ihtimali vardır.

    2. Ya bende tedirginim buna benzer bir durum yaşadım, adet oldun mu, cevap verirsen çok mutlu olurum gerçekten.

  1. Merhabalar benim 30 eylül den 6 ekim son regl tarihim korunmadan ekim ayının 16 ve 17 sinde geri çekilme ile iki gün birliktelik yaşadım ve 29 ekimden 4 kasima kadar sürede regl olmam gerekiyordu olmadim 1 kasımda tekrar birliktelik yaşadım aynı yöntem ile bu sefer migde bulantısı iştahsızlık gibi bir kaç tane daha belirti hissettim iki üç gün sonra idrar testi yaptım sonuç çıkmadı tabiki çok erken ama ben düşünemedim sonra 11 kasımda jinekologa gittim rahim kalinlasmasi var dedi kan tahlili yaptırdım beta hcg 1.20 ve 12 kasımda tekrar idrar testi yaptım sonuç gene negatif sizce hamilemiyim yoksa çok üstüne dusuyorum diye piskolojikmen mi böyle hissiyattayım.Tesekkurler

 30. Merhaba bende korunmasız bir şekilde ilişkiye girdim ama dışarı boşalmadı vajinaya da boşalmadı adetim gecikiyur acaba zevk suyundan habile kalına biliniyur mu normal ilişkiye girdik

  1. Evet gebelik şüpheniz mevcut ve öncelikle gebelik testi yapmanız gerekiyor.

 31. Merhaba hocam sevgilimle ilişkiye girdim korunmasız bir ilişkiydi içime hiç boşalmadı hep dışarı boşaldı 3. Gün de ertesi gün hapı içtim hamilelik olur mu şuan 14 gündür adetim gecikti ? Hapın yan etkisimidir sizce

 32. Hocam kız arkadaşımla ilişkiye girdik adet dönemine 7 gün vardı peceteye boşaldım ama.zevk suyu içine gitmiş olabilir hamile kalma ihtimali varmıdır

   1. Hocam iyi günler benim en son adetim 12 şubatta oldu ve ben zaten sürekli düzensiz adet olan bit insanım sevgilimle 3-4 martta surtunme yoluyla ilişkimiz oldu bana eliyle zevk suyunu sildiğini söyledi ama ben tam emin olamıyorum içime bosalma felan olmadı hiç bir şekilde sürekli elime bosaldı ve ben bugün hamilelik testi aldım sonuç negatif çıktı sizce durum nedir ?

  1. İlişkinin üstünden 8 gün geçti içeriye boşalmadim ama zevk suyunun gittiğini veya gitmediğini bilmiyorum ne yapmalıyım ?

 33. Merhaba hocam sevgilimle ilişkiye girdik ve ilk başta prezervatif takmamıştı zevk suyunun birkaç damlasından sonra taktı. Bu birkaç zevk suyundan hamile kalır mıyım ? Ve ayrıca ilişkiye girdikten 1 gün sonra doğum kontrol hapı içtim.

 34. Merhaba eşimle bi birlikteliğimiz oldu boşalmadan 1 dk önce kendini geri çekti. Dışarıya boşaldı. Ben 25-30 dk içinde “Ella” ertesi gün hapını içtim. Sizce gebelik riski nedir? (Regl olmama 10 gün vardı)

   1. 28 Ekim tarihinde sevgilimle seviştik penisi ön tarafa sürterek okşadı hamile kalma riskim ne derecede? Yardımcı olur musunuz?

 35. Hocam ciplak sekilde sürtünme yoluyla sıvı geldi ikimizde dikkate almadik adetim biteli 2.3gun oluyor ertesi gün dienille hapini kullandim halime kalma ihtimalim var mi

  1. Sürtünme yolu ile zaten bir şey olacağını sanmam. İlaveten ertesi gün hapı almışsınız.

 36. Hocam saygılar. Ben kırklı yaşlarında hiç evlenmemiş bir erkeğim. Normal şekilde orgazm olmakta her hangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat, anladığım kadarıyla, diğer hemcinslerimde olduğu gibi zevk suyu denilen sıvıyı şu ana kadar penisimden aktığını görmedim! Bunun nedeni nedir? Veya bunun olmaması durumunda, evlenirsem çocuk sahibi olmama bir engel oluşturur mu, veya tıbbi müdahale ile bu suyun gelmesi sağlanabilinirmi?
  ” Aydınlatırsanız, minnet duyarım”

  1. Zevk suyu dediğiniz şey prostat salgısı. Olmaması mümkün değil ama farketmiyorsunuz. Bunun çocuk sahibi olmaya bir etkisi yok.

   1. Nişanlımla sevişdik sürtünerken üstümuzde pantolon vardı yani çıplak deyildik benden zevk suyu geldi acaba hamile kalma riski varmi ?

 37. Merhaba ben yıl olarak 13 yaşındayım doğum günüme girdim neredeyse her gün mastürbasyon yapıyorum ama beyaz sıvı gelmiyor şeffaf geliyor normal mi

   1. barış bey arkadan oldu ve boşamasına yakın peçeteye boşaldı ama onun öncesi sevişirken vajinama sürttü hafiftenn sevk suyundan korkuyorumm geldiyse diye

    1. Sürtünerek zevk suyundan gebelik oluşması imkansız gibi bir şey neredeyse. Normal şartlar da da zevk suyunda çok az miktarda dahi olsa sperm hücreleri bulunur lakin bunlar yumurtayı dölleyecek konsantrasyonda olmadığı için bu ihtimal çok düşüktür.

 38. nişanlımla seviştik ve onunda benimde birsey yoktu önden sürttü içine girmedi ve arkadan girdi tam boşalcagı zamn çıkarttı ve boşaldı hamile kalırmıyım 4 öncede adetim bitti

  1. Nereye boşaldığı önemli eğer vajina bölgenize boşaldıysa yumurtlama dönemindeyseniz üstüne boşalsa bile azda olsa gebe kalma ihtimali olur. Eğer vajina bölgenize boşalmadıysa böyle birşey tabi ki olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonBize Ulaşın